برخی از پزشکان سایت

لیست موضوع ها

جراحی لپ باند چه نوع روش جراحی است؟ این روش چگونه عمل می کند؟

جراحی لپ باند چیزی جز بستن قابل تنظیم معده با روش لاپاراسکوپی نمی باشد، و برای کمک به کاهش وزن در افرادی که اضافه وزن دارند استفاده می شود. در حیطه ی پزشکی، جراحی لپ باند برای کمک به افراد چاق برای دوری از خطرات همراه با وزن بالا به کار می رود.

جراحي‌هاي پا

جراحي‌هاي پا اغلب به منظورِ زيباتر و شكيل‌تر كردنِ ظاهرِ پاها انجام مي‌گيرند. كاربرد ديگر اين نوع جراحي‌ها، برطرف كردنِ نقص‌هاي موجود در شكل و وضعيتِ پاهاست. از ميانِ رايج‌ترين جراحي‌هاي پا مي‌توان به جراحيِ افزايشِ طولِ پاها، ليفتينگ پاها/ ليفتينگ ران‌ها، ايمپلنت ساق‌ها، اسكلروتراپي (درمان بدشكليِ و اتساع عروق از طريق تزريق محلول اسكلروزه كننده) اشاره كرد.

جراحي‌هاي پا -ليفتينگ پا

جراحيِ ليفتينگ پا، زير مجموعه‌ي جراحيِ زيباييِ ليفتينگِ اندام تحتاني است. جراحي‌هاي ايمپلنتِ باسن، ايمپلنتِ ساقِ پاها و … از جمله جراحي‌هايي هستند كه تحتِ جراحِ جامعِ ليفتينگ اندام تحتاني انجام مي‌شوند.

عمل جراحی پلاستیک سینه ها

عمل جراحی بازسازی سینه یا جراحی پلاستیک سینه بعد از عمل ماستکتومی انجام می شود. پروتز های سینه درون فضای سینه قرار داده می شود تا شکل و اندازه مناسبی پیدا کند. آرئول و نوک سینه هم در جراحی های بعدی به سینه افزوده می شود.

آمادگی برای عمل جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک، نام خود را از کلمهء پلَستیکاس Plastikos در زبان یونانی و همچنین کلمهء پلاستیکِس Plasticus گرفته است که معنی هر دوی این واژه ها، شکل و فرم دادن و ترمیم و اصلاح کردن از طریق قالب بندی است. در مجموع میتوان جراحی های پلاستیک را به دو نوع کلی دسته بندی نمود: جراحیِ زیبایی و جراحیِ ترمیمی.

جراحی های پلاستیک صورت

روش های جوانسازی صورت شامل همه ی جراحی های پلاستیک صورت است. عمل جراحی پلاستیک صورت به رفع انواع نواقص پوستی صورت کمک می کند.

عمل جراحی پلاستیک شکم

عمل جراحی پلاستیک شکم رواج زیادی دارد زیرا چربی های اضافی که به ورزش و رژیم غذایی مقاومند در این ناحیه تجمع می یابند. لیپوساکشن شکم یک عمل جراحی عادی است که برای خارج کردن چربی های اضافی و اصلاح شکل بدن در این ناحیه انجام می شود.

جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی یک شاخه مهم از جراحی پلاستیک است. این نوع جراحی متفاوت از عمل جراحی زیبایی است. برای یک ساختار غیر طبیعی در بدن جراحی ترمیمی انجام می گیرد.

برجسته کردن باسن

برجسته کردن باسن روشی برای اصلاح شکل باسن از راه جراحی است. در این جراحی از ایمپلنت های سیلیکونی و پیوند چربی استفاده می شود.

اعمال جراحی اصلاح شکل بدن

اصلاح شکل بدن شامل تعداد زیادی از عمل های جراحی پلاستیک است که می تواند برای اصلاح و باز سازی همه ی نواحی بدن انجام شود. به همین سبب هم "اصلاح شکل بدن" یا "شکل دهی به بدن" هم گفته می شود.

 
 

برخی از تمرینات

بلند کردن عضله دلتویید

Bottoms up

فلای سرشانه با تسمه کشی

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

تمرین با دمبل سنگین

حرکت دو ضرب با دمبل

Top