حتما تا کنون درباره معجزه رفع موهای زائد با لیزر شنیده اید . اما بیشتر ما فکر می کنیم که فقط یک روش برای از بین بردن موهای زائد با لیزر وجود دارد در حالی که پنج روش برای انجام این عمل به کار گرفته می شود . بعضی از این روش ها با اسامی علمی معرفی شده اند که توجه ما را به خود جلب می کنند . در این بخش نام این روش ها ، نحوه عملکردشان و چگونگی انتخاب هریک از آن ها شرح داده شده است :

روش IPL ، بهترین روش برای از بین بردن موهای نرم و پوست های سفید

از نظر فنی ، IPL به معنای سیستم نور شدید پالسی است و از پرتو لیزر استفاده نمی شود . اما این روش یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین روش های از بین بردن موهای زائد با استفاده از پرتوهای درمانی به شمار می رود . در این روش یک طیف کلی تابیده می شود که از پرتو لیزر ضعیف تر است ولی تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل است که بهترین روش برای از بین بردن موهای نازک است . همچنین ، در مقایسه با سایر روش ها هزینه کمتری دارد. در این روش نور شدید پالسی ( IPL) با دوز کم به پوست می تابد تا اندازه ای که به فولیکول مو برسد . این نور توسط رنگدانه مو جذب می شود. در نتیجه با متلاشی کردن و منقبض کردن آن از رویش مو جلوگیری می کند و به خصوص رشد مو را متوقف می سازد. گفته می شود که این روش در مقایسه با لیزردرمانی دردناک تر است اما پزشکان می توانند از راه های مختلف درد را کاهش دهند . تعداد جلسات به ضخامت مو و وسعت ناحیه ی مورد نظر بستگی دارد . برای از بین بردن موهای زیر بغل 6 جلسه IPL لازم است . اما برای ناحیه بیکینی تا 8 جلسه IPL توصیه می شود. از همان جلسه اول ، می توانید کاهش رشد موها را مشاهده نمایید.

لیزر الکساندریت : بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد پوست های چرب

در این دستگاه ، تابش پرتوها با سرعت بیشتر انجام شده و حجم هر شات زیاد تر است . بنابراین ، این روش برای هدف قرار دادن دسته های انبوه موهای زائد مانند موهای پا مناسب است . نحوه عملکرد : در این دستگاه پرتو لیزر نسبت به دستگاه های مشابه طول موج بلندتری دارد ( نه بیشتر از اندیاگ) در نتیجه می تواند برای انواع پوست با رنگ های مختلف از جمله پوست های چرب مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایا: البته مهم ترین مزیت لیزر الکساندریت همان پر حجم بودن هر شات و سرعت تابش پرتوهاست که می تواند نواحی وسیع پوست را سریع تر تحت تاثیر قرار دهد . این روش سریع ترین روش موجود به شمار می رود.

معایب: با وجود طول موج بلند ، این دستگاه هنوز هم به مقدار زیادی توسط ملانین جذب می شود ، در نتیجه احتمال بروز تغییر رنگ پوست و سوختگی در پوست های بسیار لطیف وجود دارد .

مارک های معروف دستگاه الکساندریت : کاندلا جنتل لیز ، ساینوشور اپوگی ، اپی تاچ پلاس

لیزر ان دیاگ : بهترین روش برای پوست های تیره

تعجب تکنید ، اشتباه تایپی نیست ، نام ان دیاگ یک نوع دستگاه لیزر از بین برنده موهای زائد است که برای پوست های تیره تر کاربرد دارد. این دستگاه پرتوهایی با طول موج بلند تر از طول موج پرتوهای مادون قرمز می تاباند که به ملانین پوست کاری ندارند و به طور مستقیم فولیکولهای مو را هدف می گیرند .

نحوه عملکرد: یکی از مهم ترین معیارها برای سنجش عملکرد یک دستگاه جذب ملانین ، سرعت تابش پرتوها و مقدار گرمایی است که به پیگمان های پوست و مو و ملانین ها می رسد . دستگاه ان دیاگ پرتوهای لیزری تولید می کند که برای از بین بردن موهای زائد در پوست های تیره کاربرد دارد زیرا میزان جذب ملانین آن بسیار کم است . مورد دیگری که این دستگاه را مناسب برای پوست های تیره می سازد ، طول موج بلند پرتوهاست که می تواند از ملانین موجود در اپیدرم رد شده و به ملانین مو برسد . همچنین ، از آن جا که پرتوهای لیزر به دنبال محل های تجمع ملانین هستند ، این دستگاه برای موهای سفید و نرم کاربردی ندارد.

مزایا: همان طور که گفته شد ، طول موج بلند تر دستگاه ان دیاگ کاربرد آن را برای پوست های تیره مناسب تر می سازد . همچنین ، تاثیر بیشتری بر اجزای پایه فولیکول مو از جمله رنگدانه و پیاز مو دارد .

معایب : از آن جا که این دستگاه پرتوهایی تولید می کند که جذب ملانین کمی دارند ، لازمست که برای کسب نتیجه مطلوب جلسات لیزردرمانی تکرار شود.
اسامی مارک های معروف دستگاه ان دیاگ : دستگاه کوترا کول گلاید ، ساینوشور الیت ، کاندلا جنتل یاگ

لیزر دیودی : بهترین روش برای انواع پوست

این دستگاه ، لیزر دیودی ، با طول موج های مختلف کار می کند و در نتیجه تکنسین می تواند بهترین طول موج را متناسب با رنگ پوست شما مورد استفاده قرار دهد . به این ترتیب برای رنگ پوست روشن تا متوسط مناسب است .

نحوه عملکرد: دیود یکی از جدید ترین و رایج ترین لیزر هاییست که برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا: دیود طول موج کوتاه و بلند دارد و در نتیجه با جذب ملانین خوبی که دارد می تواند به عمق فولیکول مو نفوذ کند .طول موج های بلند تر خطر آسیب دیدگی پوست را کاهش می دهند .

معایب: بیمارانی که پوست تیره  دارند نیاز به جلسات بیشتر خواهند داشت . از آن جا که این روش جدید است هنوز اطلاعات کافی درباره استفاده دراز مدت از آن جمع آوری نشده است .

اسامی مارک های معروف دیود  :
لایت شیر ، اس ال پی 1000، لیزرلایت ، آلما سوپرانو ایکس ال ( گاهی با نام اس اچ آر معروفست ) یا سوپر هیر ریمووال که ابزار سوپرانو ایکس ال را در بر دارد.

لیزر رابی : بهترین روش برای پوست های نازک 

در آخر لیزر لابی که همه آن را می شناسیم ... اولین لیزری است که برای از بین بردن موهای زائد به کار رفته است . این لیزر جذب ملانین بالایی دارد و در نتیجه می تواند برای موهای نرم و نازک به کار رود . هر قدر سفید تر باشید بهترست زیرا می تواند روی پوست تیره تغییر رنگ ایجاد کند . 24 ساعت قبل از انجام لیزردرمانی با رابی ، تست پوستی انجام می شود تا بتوان بهترین نوع لیزر را متناسب با پوست انتخاب کرد .

نحوه عملکرد : از آن جا که این لیزر قدیمی ترین نوع  لیزر برای از بین بردن موهای زائد به شمار می رود ، درمقایسه با سایر لیزرهای موجود در بازار جذب ملانین بالایی دارد و برای پوست روشن و از بین بردن موی نازک بسیار مناسب است .

مزایا: موثر حتی برای موهای بسیار نازک

معایب : به خاطر جذب ملانین بالایی که دارد تغییر رنگ در پوست ایجاد می کند از این رو بهترست که فقط برای پوست سفید و روشن استفاده شود.
 
 
مجموعه
زیبایی » رفع موهای زاید

ادامه موضوع

برخی از پزشکان سایت

02186093157
بیماری های مغز و اعصاب
02122371401
روماتولوژی
02126400405
دندانپزشکی
02144261580-44265367 88061046-88060609
امراض داخلی
02122724790
بیماریهای پوستی
02188873000
بیماریهای پوستی
02144219317
امراض داخلی
021 - 88698439
بیماریهای کودکان
02122148834 2214847
بیماریهای پوستی
021-88898440-41
طب فیزیکی - توانبخشی
Top