لیفت صورت با نخ ، در مقایسه با روش های سنتی جراحی یک روش بی خطر و آسان تر به شمار می رود . این روش غیرتهاجمی است و می تواند چین خوردگی های اطراف گونه ، خط فک و گردن را به سرعت و با کمترین خطر از بین ببرد . در این روش به منظور محکم نگه داشتن پوست و قرار دادن بافت صورت در جای خود ،  نخ های مخصوص به کار می روند . لیفت صورت با نخ کانتورانجام می شود  ، نخ کانتور نازک و شفاف است و هر گونه اثر ناشی از جراحی را ناپدید می کند. با توجه به این که کشش صورت با نخ نتایج قابل توجه و سریعی در بر دارد ، درمقایسه با روش های تهاجمی کم خطرتر و مناسب تر است . هزینه ی کشش صورت با نخ هم در مقایسه با روش های دیگر کم تر است.

تا کنون انجام عمل جراحی لیفت صورت تنها روش برای رفع مشکلات ناشی از افتادگی و شلی  پوست ، از جمله غبغب و افتادگی گونه ، به شمار می رفت . اگرچه درمان های تجدید ساختارو سطح پوست می تواند به حفظ سفتی و استحکام پوست کمک کنند ، اما وقتی که شلی پوست پدیدار می شود تنها تیغ جراحی است که می تواند آن را برطرف سازد. هر چند ، روش های تزریقی هم قابل اعتماد هستند ولی انجام جراحی لیفت صورت برای بسیاری از بیماران لازمست . البته همه نباید یا نمی توانند تحت این عمل جراحی قرار بگیرند . اگر شما جزء این دسته هستید ، بدانید که روش جدیدی برای کشیدن پوست صورت و جوانسازی هم وجود دارد که جای خالی روش های غیر تهاجمی جوانسازی پوست را پر می کند .

کشش پوست با نخ چیست ؟

در روش کشش پوست با نخ بخیه های موقتی به پوست زده می شود تا پوست را کشیده و درجای خود نگه دارد . به جای برداشتن پوست صورت بیمارکه در روش جراحی انجام می شود جراح پلاستیک به راحتی پوست را در بعضی از جاها نگه داشته و شکل مناسبی به آن می دهد . به این ترتیب افتادگی پوست برطرف شده و زیر پوست پر می شود و به شکل صاف و بدون چروک دیده می شود . نخ ها علاوه بر این که وسیله خوبی برای کشش پوست هستند، در موارد دیگر هم کاربرد دارند : واکنش ترمیم بدن را تحریک کرده و کلاژن را به سمت نواحی درمان شده سرازیر می کنند . این موضوع اهمیت دارد زیرا کلاژن نقش حیاتی در روند پیری ایفا می کند .

کلاژن به حفظ عوامل رشد که تاثیر قابل ملاحظه ای بر شرایط پوستی ما می گذارند کمک می کند. علاوه براستفاده از کلاژن در ترمیم زخم ها ، کلاژن به استحکام ، حجم دار شدن و نرمی پوست ما هم کمک می کند .  به تدریج که پیر می شویم بدن ما کلاژن کم تری را تولید می کند . تا نزدیک به 70 سالگی مقدار کلاژن پوست تا 80 درصد کاهش می یابد  . کاهش حجم و استحکام پوست عامل اصلی در شکل گیری چین و چروک در پوست به شمار می رود. به مرور زمان پوستی که استحکام خود را از دست داده است دیگر نمی تواند بافت های زیر پوستی را حفظ کند و در نتیجه این بافت ها آویزان شده و پوست را به سمت پایین می کشند . تزریق کلاژن تازه به زیر پوست ( از طریق آبرسانی و پر کردن فضای زیر پوست ) در هنگام مشاهده شلی و افتادگی پوست می تواند کمک کننده باشد و ظاهر بهتری ایجاد کند و با استحکام بخشیدن به پوست از بدتر شدن وضعیت جلوگیری می کند .
به عبارت دیگر ، این روش روند پیشرونده جوانسازی پوست و بافت صورت را به جریان می اندازد . بیمارانی که از روش کشش پوست با نخ استفاده می کنند تا کلاژن تحریک شود باید توجه کنند که تغییر اندکی در تون و سفتی پوستشان مشاهده خواهند کرد و در حالی که نخ ها در جای خود محکم می شوند ، پاسخ ترمیمی بدن نیز فعال شده و بدن می خواهد که محل بخیه ها را به سرعت ترمیم و بخیه ها را خارج کند . بدن به طور طبیعی برنامه ریزی شده است تا از این طریق زمانی که با هر نوع جسم خارجی در پوست روبه رو می شود واکنش نشان بدهد.  خوشبختانه ، از ان جا که نخ هایی که در زیر پوست قرار داده می شوند بسیار کوچک هستند بیمار هیچ چیزی احساس نمی کند . بیشتر افراد وجود بخیه ها را تا زمانی که پوست اطرافش ترمیم شود ، احساس نمی کنند .

مزایای لیفت صورت با نخ

از نگاه بسیاری از بیماران بزرگترین امتیاز لیفت صورت با نخ کوتاه بودن مدت زمان بهبودی بعد از انجام آن است . وقتی که بیمار تحت عمل جراحی لیفت صورت قرار می گیرد لازمست که داروهای مسکن قوی مصرف کند ، درنتیجه نمی تواند رانندگی کند و باید از فرد دیگری بخواهد تا او را به منزل برساند. بیشتر بیمارانی که تحت عمل جراحی لیفت صورت قرار می گیرند تا مدت 3 روز بعد از عمل نیاز به یک همراه دارند تا بتوانند کارهای روزمره خود را انجام دهند . به علاوه ، اگر بیمار بچه داشته باشد باید فردی از کودک وی هم مراقبت کند . بهبودی این بیماران 1 تا 2 هفته طول می کشد و آن ها نمی توانند در این مدت سر کار خود حاضر شوند .

اما از سوی دیگر روند بهبودی بعد از عمل لیفت صورت با نخ بسیارساده تر طی می شود . لیفت با نخ تحت بیحسی موضعی انجام می شود ، درحالی که جراحی لیفت صورت تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد در نتیجه بیمار می تواند بعد از انجام لیفت با نخ ، خودش رانندگی کند و به منزل برود و در خانه هم از خود مراقبت کند . در بعضی از بیماران تورم ، قرمزی و درد بعد از عمل لیفت صورت با نخ دیده می شود در نتیجه لازمست که یک روز استراحت کنند ، برخی هم می توانند سر کار بروند. بعد از عمل لیفت صورت با نخ به طور معمول مسکن های قوی تجویز نمی شود و مصرف آن ها لزومی ندارد از این رو بیمار به سرعت به زندگی عادی خود بازمی گردد . این روش برای افرادی که در خانه بچه دارند یا زندگی شلوغی دارند مناسب تر به نظر می رسد.

درست است که دوران بهبودی عمل لیفت با نخ طولانی نیست ، اما بهترست که بیماران در این مدت کوتاه مواردی را رعایت کنند تا مشکلی پیش نیاید . به طور مثال ، نباید در هنگام شستشو صورت خود را محکم بمالند . یا حداقل تا یک هفته بعد از عمل لیفت با نخ از مواد مرطوب کننده استفاده نکنند .  در هنگام خواب هم زیر سرشان بلند باشد و احتیاط  کنند که صورتشان روی بالش قرار نگیرد.

عمل لیفت با نخ کم خطر و غیر تهاجمی است . خطر بروز اسکار ، کبودی شدید ، خونریزی یا سایر عوارض وجود ندارد. در موارد نادر بیمار ممکنست دچار تحریک شدن پوست و عفونت شود یا بخیه هایش از زیر پوست نمایان گردد. در این موارد می توان بخیه ها را برداشت و صورت بیمار را به وضعیت سابق برگرداند . نکته دیگر این است که عمل لیفت با نخ در مقایسه با جراحی ، روش ساده و مناسب تری است .مهم ترین مزیت لیفت صورت با نخ این است که بیمار انتظارات واقع بینانه ای دارد. در حالی که عمل جراحی لیف صورت تغییرات قابل ملاحظه ای ایجاد می کند ، لیفت با نخ فقط چند میلیمتر پوست صورت را جابه جا می کند و در نتیجه ظاهر طبیعی تری به دست می آید . بدین ترتیب ، به کارگیری این روش برای بیمارانی که پوست صورتشان کمی چروک و افتاده شده است مناسب به نظر می رسد.

بهترین سن برای انجام لیفت صورت با نخ ، دردهه 30 و اوایل چهل سالگی است . درحالی که بیماران 55 ساله  و بیشتر هم می توانند این عمل را انجام دهند و نتیجه خوبی به دست بیاورند . این روش یعنی روش لیفت صورت با نخ برای بیماران سالمندی مناسب است که به خاطر شرایط جسمانی یا ابتلا به بیماری دیگر نمی توانند تحت عمل جراحی لیفت صورت قرار بگیرند. از آن جا که لیفت صورت با نخ تحت بیحسی موضعی انجام می شود ، مبتلایان به بیماری های رایج در دوران سالخوردگی از جمله پر فشاری خون ، ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی – عروقی  می توانند این عمل را انجام دهند . اگر به بیماری مبتلا هستید یا مشکل جسمانی خاصی دارید قبل از انجام عمل لیفت صورت با نخ با پزشک خود مشورت کنید . به یاد داشته باشید که لیفت صورت در هر دو روش تاثیر دائمی نخواهد داشت اما نتیجه حاصل از لیفت صورت به روش جراحی ماندگار تر از روش  لیفت صورت با نخ است .  نتیجه حاصل از جراحی لیفت صورت تا چند ده سال دوام خواهد داشت در حالی که این مدت در مورد لیفت با نخ یک تا 3 سال است . از آن جا که روش لیفت صورت با نخ کم خطراست ، بیماران می توانند به مرور زمان دوباره لیفت صورت را تکرار کنند . بدین صورت بخیه های جدید درجای بخیه های قدیمی که جذب بدن شده اند قرار می گیرند .
 
 
مجموعه
زیبایی » لیفت صورت با نخ

ادامه موضوع

برخی از پزشکان سایت

021-44665320
بیماری های عفونی
02122382529 02122382517
بیماریهای پوستی
021-88926343 021-88939220
جراحی پلاستیک
شعبه1: 88694682 02141943ویژه شعبه 2: 66482420 - 66482421 - 66482422 - 66482423 - 66482424 - 66482509
رادیولوژی
02144618217 44486018
بیماریهای پوستی
021 - 88705599 021 - 88723827
امراض داخلی
02188784558-9
بیماری های مغز و اعصاب
0214446985-44411948 22373022
بیماریهای پوستی
02122873855-22860550 22870619-22870620
دندانپزشکی زیبایی
021-26405301-2
غدد- بیماریهای دیابتی
0212222600 بیمارستان:33795824-33795823
جراحی چشم لیزر- لیزیک
021 - 88278078
بیماریهای کودکان
Top