لیفت صورت با نخ چیست ؟

لیفت صورت با نخ یک روش مناسب و کم تهاجمی است که می تواند برای افرادی که با نشانه های اولیه سالخوردگی از جمله افتادگی خفیف صورت مواجه شده اند به جای روش های سنتی لیفت صورت به کار رود. این روش خلاقانه برای جوانسازی صورت در مدت یک تا دو ساعت و بدون بیهوشی انجام می شود.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

در این روش ، جراح پلاستیک برش های بسیار ظریف روی پوست صورت ایجاد کرده و از طریق آن ها نخ های نازکی را وارد بافت صورت می کند. این نخ ها به بافت صورت می چسبند و سپس کشیده شده و به این ترتیب چروک های پوست را صاف می کنند. در همین زمان ، نواحی ای از پوست که رشته های نخ در بافتشان قرار دارد کمی بالا آمده و افتادگی پوست برطرف شده و بیمار ظاهر جوانتری پیدا می کند.

عمل لیفت صورت با نخ چقدر طول می کشد؟

به طور معمول عمل لیفت صورت با نخ در کمتر از یک ساعت انجام می گیرد اما طول مدت عمل به تعداد رشته هایی که پزشک به کار می برد و وسعت ناحیه عمل بستگی دارد.

آیا بعد از انجام عمل لیفت صورت با نخ می توانم آرایش کنم ؟

می توانید بعد از انجام عمل لیفت صورت با نخ  از مرطوب کننده ها، کرم ضد آفتاب استفاده کرده و حتی آرایش کنید . در بعضی از بیماران کبودی خفیفی در نواحی لیفت شده مشاهده می شود ، در این صورت استفاده از کانسیلر یا کاموفلاژ که بافت کرمی سبکی دارند توصیه می شود.

آیا لیفت صورت با نخ دردناک است ؟

این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام می گیرد ، در مواردی که بیمار نگران باشد داروی ضد درد هم به بیمار تزریق می شود. در حین عبور دادن رشته های نخ هیچ دردی احساس نمی شود.

آیا می توانم بعد از عمل لیفت صورت با نخ رانندگی کنم ؟

اگر عمل لیفت صورت با نخ را تحت بیحسی موضعی انجام داده باشید و از داروی مسکن استفاده نکرده اید می توانید بعد از عمل رانندگی کنید . اما اگر در حین عمل داروی مسکن مصرف شده باشد لازمست که از فرد دیگری بخواهید تا شما را به منزل برساند .

آیا عمل لیفت صورت با نخ چند بار باید انجام شود؟

به طول معمول یک جلسه کافی است . در صورت لزوم ، ممکنست چند سال بعد لازم باشد که نخ های بیشتری در بافت پوست قرار داده شود.

مزایای لیفت صورت با نخ کدامند ؟

مهم ترین مزیت لیفت صورت با نخ بهبودی سریع و به دست آوردن ظاهری مناسب است . این روش نیازی به انجام جراحی تهاجمی ندارد و هیچ نوع اسکاری به جا نمی گذارد. فقط لازمست که بیحسی موضعی انجام شود . نیاز به بستری شدن در بیمارستان هم نیست . مهم ترین نکته این است که لیفت صورت با نخ ظاهری بسیار طبیعی به صورت می دهد و نتایح حاصل از آن با دوام است . اگر به دنبال یک درمان سریع و موثر هستید لیفت صورت با نخ یک روش عالی به شمار می آید .

آیا لیفت صورت با نخ خصوصیات چهره را تغییر می دهد؟

برخلاف روش های لیفت صورت سنتی ، لیفت با نخ آپتوس  پوست صورت را بدون هیچ تغییری در خصوصیات آن صاف می کند و ظاهر جوانی را پدید می آورد. به طور معمول  در این روش بافت های نرم به محل اصلیشان برمی گردند . بعد از انجام لیفت صورت با نخ می توانید انتظار داشته باشید که چهره چند سال پیش خود را مشاهده کنید.

نتایج حاصل از انجام عمل لیفت صورت با نخ تا چه حد رضایتبخش است ؟
از آن جا که بیماران در حین عمل لیفت صورت به هوش هستند ، می توانند ظاهر خود را در حین انجام عمل لیفت ببینند. به محض این که رشته های نخ گره زده شوند ، در زیر پوست پنهان خواهند شد و هیچ اسکاری قابل مشاهده نخواهد بود.

چه افرادی بهترین کاندید برای انجام لیفت صورت با نخ هستند ؟

بهترین سن برای انجام لیفت صورت با نخ ، دهه 30 تا دهه 60 سالگی است که پوست فرد هنوز تون یا سفتی خود را حفظ کرده است . بسیاری از افراد چروک هایی در نواحی صورت یا گردن دارند اما شلی یا افتادگی پوست صورتشان زیاد نیست که نیاز به انجام عمل لیفت داشته باشد. اگر نشانه های سالخوردگی در پوست صورت خفیف باشد انجام عمل لیفت صورت بهترین روش برای جوانسازی است . این روش اسکار و عوارض جانبی که بعد از انجام عمل های جراحی زیبایی بروز می کنند را به همراه ندارد.

آیا می توانم درحین انجام عمل لیفت صورت با نخ ، عمل های دیگری را هم انجام دهم ؟

از آن جا که لیفت صورت با نخ یک روش کم خطر است و زمان ترمیم  بسیار کوتاه است ، می توان این روش را با انواع روش های غیر جراحی دیگر ترکیب کرد تا نتیجه بهتری در جوانسازی ظاهر فرد به دست بیاید .  البته ترکیب انواع روش های جوانسازی با لیفت صورت سبب می شود که بیمار بدون متحمل شدن مشکلات بعد از جراحی های تهاجمی ، در مدت کوتاهی با تغییرات قابل توجهی در ظاهر خود روبه رو شود.

آیا می توان همراه با عمل لیفت صورت با نخ ، اولتراپی هم انجام داد؟

اولتراپی یکی از روش هایی است که می تواند همراه با لیفت صورت با نخ انجام شود . در این روش پالس های مناسبی از انرژی اولتراسوند جهت گرم کردن بافت های پیوندی زیر پوست به کار می رود  تا تولید کلاژن تحریک شود. اولتراپی به عنوان یک روش غیر جراحی لیفت صورت هم به شمار می رود . این روش خطری ندارد و می تواند در همه نواحی صورت و گردن مورد استفاده قرار گیرد . با ترکیب این روش با عمل لیفت صورت با نخ ، می توان کشیدگی پوست را به حداکثر رسانده و به غیر از صورت ، در نواحی گردن هم نتایج رضایتبخشی به دست آورد.

نتایج حاصل از عمل لیفت صورت با نخ چقدر دوام دارد ؟

باید دانست که نتایج حاصل از انواع تکنیک های لیفت صورت دائمی نیست. نتایج حاصل از انجام عمل جراحی لیفت صورت با دوام تر از لیفت صورت با نخ است . نتایج حاصل از عمل لیفت صورت تا چند ده سال دوام خواهد داشت در حالی که نتایج حاصل از لیفت صورت با نخ یک تا سه سال دوام دارد.

چه تفاوتی بین لیفت با نخ های نووا و نخ های سیلوت اینستالیفت وجود دارد ؟

لیفت صورت با نخ های نووا و سیلوت اینستالیفت هر دو مورد تایید اداره کل خوراک و داروی آمریکا است و برای محکم کردن پوست و کشیدن آن از نخ های قابل جذب استفاده می شود . اگر چه نتایج حاصل ازهر دو شبیه به هم است . نخ های نووا ابتدا در آمریکا مورد تایید قرار گرفتند در حالی که استفاده از نخ های سیلوت اینستالیفت ده سال قبل در اروپا و آسیا رایج بود. 

چرا از نخ های اینستانت در جراحی لیفت صورت استفاده می شود ؟

حقیقت این است که با وجود کسب نتیجه مطلوب حداکثر در مدت دو هفته بعد از لیفت صورت با نخ اینستانت احتمال بروز اسکار و قرارگرفتن در زیر تیغ جراحی به تعویق می افتد و با این روش می توان به راحتی و سریع بدون جراحی نتیجه گرفت .

رایج ترین عوارض ناشی از لیفت صورت با نخ کدامند؟

یکی از رایج ترین عوارض لیفت صورت با نخ کبود شدن پوست  ، خونریزی و درد است . در موارد نادر ممکنست عفونت ، جا به جا شدن بخیه ها یا قابل مشاهده شدن بخیه ها در زیر پوست بروز کند.

مدت زمان بهبودی بعد از انجام لیفت صورت با نخ چقدر است ؟

به کار گیری این روش زندگی فرد را مختل نمی کند و تورم جزئی بعد از انجام آن یک روز بعد از عمل بروز می کند که به عنوان واکنش بدن در جهت تولید کلاژن شناخته می شود.

آیا بعد از عمل لیفت صورت با نخ می توانم سرِ کار بروم  ؟

بله ! برای درمان های جزئی از جمله چین و چروک و خط لبخند نیازی به استراحت کردن و استعلاجی گرفتن نیست . اما در موارد لیفت صورت در نواحی ابرو ، گونه یا گردن ، ممکنست تورم تا 48 ساعت باقی بماند .

خطرات ناشی از انجام لیفت صورت با نخ کدامند؟

انجام لیفت صورت با نخ ، به خاطر غیر تهاجمی بودن آن ، عمل بی خطری به شمار می رود . در واقع احتمال بروز اسکار ، کبودی شدید، خونریزی یا سایر عوارض بسیار اندک است . در موارد نادر ممکنست که بیمار با تحریک پذیری ، عفونت یا قابل مشاهده شدن بخیه ها در زیر پوست روبه رو شود. 

چه کسانی نباید عمل لیفت صورت با نخ را انجام دهند ؟

به غیر از کسانی که در گذشته عمل جراحی لیفت صورت ، گونه یا چانه و سایر جراحی های زیبایی را انجام داده اند ، افرادی که پوست بسیار نازک و بسیار شل دارند هم نمی توانند تحت عمل لیفت با نخ PDO  قرار بگیرند. همچنین ، افرادی که پوستشان در معرض نور خورشید قرار گرفته و آسیب دیده است یا رنگدانه های زیادی دارد نمی توانند لیفت صورت با نخ را انجام دهند.

آیا نتایج حاصل از انجام لیفت صورت با نخ در بیماران مختلف ، متغیر است ؟

در مقایسه با روش های لیفت صورت سنتی ، لیفت صورت با نخ هنوز هم یک روش جدید است و از این رو باید دانست که راهی طولانی برای شناخت نتایج درازمدت آن در پیش داریم . در حال حاضر نتایج کوتاه مدت متنوع است . برخی از بیماران رضایت کامل دارند در حالی که بعضی دیگر معتقدند که تغییر زیادی در صورتشان مشاهده نکرده اند . البته نتایج حاصل از این روش همیشه به مهارت پزشک و همچنین ، انتظارات بیمار بستگی دارد .

لیفت صورت با نخ در کدام نواحی صورت قابل انجام است ؟

لیفت صورت با نخ به منظور بهبود ظاهر فرد ، از بین بردن چروک ها و شلی پوست گردن ، گونه و خط و ابروهای آویزان به کار می رود . می توانید این روش را مطابق میل خود به کار برید و خواسته های خود را جهت تغییر و جوانسازی پوست با پزشک درمیان بگذارید تا وی بهترین روش را به کار برد. این روش برای تامین خواسته های شما و کسب بهترین نتایج انجام می گیرد.

آیا می توانم بعد از لیفت صورت با نخ ورزش کنم ؟

بیماران بعد از انجام لیفت صورت با نخ تا چند روز بعد با تورم و کبودی پوست روبه رو می شوند . آن ها می توانند فعالیت های روزانه خود را بلافاصله بعد از عمل انجام دهند اما باید از انجام تمرین های ورزشی سخت و ماساژ صورت تا یک هفته بعد از لیفت صورت خودداری کنند . برخی از پزشکان توصیه می کنند که بیماران باید تا چهار یا پنج روز بعد از لیفت صورت ، به پشت (طاق باز) بخوابند.

تفاوت های بین لیفت صورت با نخ سیلوت نرم و نخ PDO چیست ؟

مهم ترین اختلاف این است که نخ های PDO  از پلی دیوکسانون درست می شوند ولی نخ های سیلوت نرم از پولی ال لاکتیک اسید درست شده اند . پلی ال لاکتیک اسید مصارف پزشکی زیادی دارد و در وسایل جراحی ارتوپدی ، پین ها ، بخیه ها و گیره ها مورد استفاده قرار می گیرد . طبق نتایج برخی از مطالعات ، استفاده از پلی ال لاکتیک اسید برای تحریک سنتز یا ساخت کلاژن نوع 1 موثر است .

نخ های PDO از ماده ای درست می شوند که برای بخیه زدن در جراحی ها به کار می روند . این نخ ها کاملا بی ضرر و سازگار با محیط بدن هستند . از آن جا که تعداد زیادی از رشته های نخ در لیفت صورت به کار می رود نخ های PDO در مقایسه با نخ های سیلوت نرم ، سفت تر هستند و در نتیجه بیماری که تحت عمل با این نخ ها قرار گرفته باشد  در مقایسه با بیماری که با نخ سیلوت نرم عمل شده است ، احساس ناراحتی بیشتری دارد . نخ PDO  برای جوانسازی پوست های سنگین تر به کار رفته و کشش بادوام و بلندتری را ایجاد می کند .
 
 
مجموعه
زیبایی » لیفت صورت با نخ

ادامه موضوع

برخی از پزشکان سایت

021 - 88616229 021 - 88066029 021 - 88060969
امراض داخلی
021-26406296
دندانپزشکی
021-88767263
بیماری های مغز و اعصاب
021-88370253 021-88570612
امراض داخلی
02122809190 2284740
امراض داخلی
021-22228956 021-22262647 021-22228374
جراحی پلاستیک
021-88789386 021-88656019
 
02122253356-1 22253319 مطب دوم: 88953061-88972723
امراض داخلی
02122560799
جراحی سر و گردن
021-88681352 021-88681977
دندانپزشکی
021-88739668 021-88506290
زنان و زایمان و نازایی
021-22923041- 2
ارتودنسی
Top