ادامه موضوع

جراحی پلاستیک برای از بین بردن اسکار
ترمیم اسکار - جای زخم
اصلاح شکل بدن با جراحی پلاستیک
واژینوپلاستی - جراحی پلاستیک واژن
اسکلروتراپی - ترمیم عروق
لیپوساکشن
اصلاح شکل بدن با عمل لیپوساکشن همراه با کشیدن یا لیفت پوست
لابیا پلاستی - ترمیم لب های کوچک واژن
تزریق چربی
اصلاح شکل بدن پس از برداشتن چربی
لیفت بازو - کشیدن بازو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
عمل های جراحی اصلاح شکل بدن شامل انواع جراحی های پلاستیک است که می تواند شکل هریک از بخش های بدن را بازسازی کند. به همین سبب به نام "اصلاح شکل بدن" یا "شکل دهی به بدن" هم نامیده می شود. عمل های جراحی اصلاح کننده ی شکل بدن با هدف متناسب کردن اندام فرد انجام می گیرد.

لیپوپلاستی یا لیپکتومی با ساکشن - این عمل که لیپو ساکشن هم گفته می شود رایج ترین عمل جراحی برای اصلاح شکل بدن به شمار می رود. در این عمل چربی های اضافی در نواحی ران ها، زانو ها، باسن، کمر، شکم، چانه، گردن، بازوها و غیره برداشته می شود. در این عمل که یک یا دو ساعت به طول می انجامد، سلول های چربی که با روش های کاهش وزن عادی از بین نرفته، برداشته می شوند. بنابراین، نمی تواند جایگزین یک رژیم غذایی مناسب و ورزش به شمار رود.

لیفت قسمت زیر شکم - جراح در این عمل پوست های اضافی در ناحیه ی ران و زیر شکم که پس از کاهش وزن یا بارداری شل و آویزان شده است را بر می دارد. انجام این عمل شکل بدن را به صورت متناسب و زیبا در می آورد.

لیفت ران - در این عمل که برای زیبا کردن شکل ران و پاها انجام می شود، در این عمل برش پوست در نواحی چین خوردگی باسن و نزدیک کشاله ی ران ایجاد می شود تا ظاهر بهتری داشته باشد.
زنانی که دیگر تمایلی به بچه دار شدن ندارند می توانند شلی پوست ناحیه ی شکم که بر اثر بارداری های قبلی ایجاد شده است را اصلاح کنند و بدن متناسبی داشته باشند.

آبدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک ناحیه شکم (Abdominoplasty) - در این روش چربی ها و پوست اضافی در ناحیه ی شکم را بر می دارند و عضلات شکم هم درجای خود محکم می شوند. کل مدت جراحی دو تا چهار ساعت است و بیمار می تواند بعد از 15 تا 30 روز زندگی عادی و حرفه ای خود را از سر گیرد.

براکیوپلاستی یا لیفت بازو - در این عمل، پوست اضافی و آویزان در ناحیه ی بازو که براثر افزایش سن یا کاهش وزن ایجاد شده است، برداشته می شود. باسن هم ناحیه ی دیگری است که تحت تاثیر افزایش سن و کاهش وزن شکل متناسب خود را از دست داده و شل می شود. لیفت باسن هم عمل جراحی دیگری است که برای رفع شلی پوست در ناحیه ی باسن انجام می گیرد. در بیشتر موارد عمل های جراحی براکیوپلاستی، لیفت بازو و لیفت باسن با هم انجام می شود که به نام لیفت بدن یا (body lift) معروفست.

برجسته سازی پستان، کوچک کردن پستان، لیفت پستان - سه عمل جراحی یاد شده برای اصلاح شکل بدن در ناحیه ی پستان برای اصلاح شکل و اندازه ی پستان ها انجام می شوند. برجسته سازی پستان ها عملی است که در آن پستان های کوچک را بزرگ کرده یا عدم تقارن پستان ها را برطرف می سازند. در این جراحی از ایمپلنت های سیلیکونی برای پر کردن و شکل دهی به پستان ها استفاده می شود. گاهی اوقات پستان های بزرگ برای زن مشکل ایجاد می کند، سبب بروز کمر درد مزمن، نقص قامتی و دردناک شدن شانه ها و پشت خواهد شد. در این موارد، عمل جراحی کوچک کردن پستان انجام شده و اندازه ی آن متناسب با اندازه ی بدن فرد تغییر داده می شود. پستان هایی که بر اثر بارداری یا کاهش وزن شل و آویزان شده اند هم با عمل جراحی لیفت پستان بالا کشیده می شوند. در این عمل جراحی هم شکل و تناسب پستان ها درنظر گرفته می شود.

لابیا پلاستی - در این عمل اندازه ی لب های کوچک واژن کم شده و درد ناشی از بزرگی آن ها برطرف می شود.

هرچند همه ی عمل های جراحی برای اصلاح شکل بدن که در این جا آمده است بسیار موثرند، اما خطراتی هم در بر دارند که باید پذیرفت. خطرهای ناشی از انجام این جراحی ها عبارتند از: ترس خونریزی، عفونت، احتباس آب، التیام نیافتن زخم ها، از دست دادن پوست، بیحسی یا تغییرات دیگر در احساس های پوستی.
 
 
دسته بندی
جراحی پلاستیک » جراحی پلاستیک سایر اعضای بدن
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • اصلاح شکل بدن
    عمل جراحی اصلاح شکل بدن شامل ترکیبی از جراحی ها و تکنیک هاست که برای...
  • لیپوساکشن
    لیپوساکشن روشی متداول برای مبارزه با چاقی است. لیپوساکشن از ترمیم...
 

برخی از تمرینات

با نیمکت لاری

کش ورزشی و میله EZ

فلای سرشانه با تسمه کشی

دمبل در حالت خمیده به جلو

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

کلین اند پرس

Top