ادامه موضوع

نکات کلی در رابطه با جراحی پلاستیک
آمادگی برای عمل جراحی پلاستیک

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
عمل جراحی ایمپلنت باسن یا ایمپلنت گلوتئال (عضله ی سرینی) توسط جراحان بسیار با تجربه و متخصص انجام می شود. این جراحان از تکنیک های گوناگونی برای انجام این عمل استفاده می کنند. برجسته کردن باسن عملی است که در آن اصلاح شکل باسن با استفاده از ایمپلنت های مخصوص صورت می گیرد.

این جراحی بسیار مهم و خطرناک است. البته مهم ترین مزیت این جراحی اینست که به ندرت به عفونت می انجامد. ایمپلنت از جای خود حرکت نمی کند. مدت زمان جراحی 2 تا 3 ساعت است. همچنین، پس از انجام این عمل بیمار نمی تواند تا چند روز روی باسن بخوابد.

از آن جا که ناحیه ی باسن بسیار حساس است، بروز درد اجتناب ناپذیر خواهد بود. به علاوه، وزن تنه توسط باسن تحمل می شود. هر جراح پلاستیک روشی را به کار می گیرد که در آن مهارت بیشتری دارد و راحت تر است. بدین ترتیب، درد و عوارض ناشی از انجام این عمل متفاوت است و بستگی به نوع روش انتخاب شده دارد.

دوره ی بهبودی پس از این عمل مرحله ی بسیار دردناکی به شمار می آید. برخی هم با زخم ها و التهاب نواحی جراحی شده روبه رو هستند. برش جراحی در محل اتصال ران و باسن ایجاد می شود. جراح طبق الگو ی تعیین شده به باسن حالت می دهد و سرانجام با پیوند چربی و ایمپلنت شکل باسن را اصلاح می کند.

بیشتر ایمپلنت ها از سیلیکون یا ژلاتین فشرده ساخته می شوند. جنس و شکل آن ها باید به طور کامل با اعضای طبیعی بدن شباهت داشته باشد. عمل جراحی ایمپلنت باسن یک عمل دائمی است و به طور معمول نیاز به جراحی های بعدی نخواهد داشت.

از آن جا که محل زخم ها در ناحیه ی زیر باسن، جایی قرار دارد که دیده نمی شود، بیماران را ناراحت نمی کند. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

این عمل جراحی پلاستیک بسیار گرانقیمت است. بنا براین، لازمست که نتیجه ی دلخواه و مطابق با خواسته ی بیمار را به دست دهد. هزینه ی عمل جراحی کوچک کردن باسن هم به مقدار چربی برداشته شده بستگی دارد. برای برداشتن مقادیر کم چربی و بدون ایمپلنت، هزینه ی جراحی زیاد نخواهد بود. البته جراح است که با توجه به تکنیک و نوع جراحی مبلغ را تعیین می کند.

عمل جراحی اصلاح شکل باسن در سنین بالا انجام نمی شود زیرا این گروه سنی نمی توانند با این انجام این جراحی دیگران را فریب دهند. مدت زمان بهبودی پس از جراحی هم برای سنین بالا بسیار طولانی تر خواهد بود.

در جراحی برجسته کردن باسن، دو روش استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی و پیوند چربی کاربرد زیادی دارد. از ایمپلنت های گلوتئال هم استفاده می شود، ایمپلنت های داخل عضله درمدت زمان کوتاه تری بهبود پیدا می کنند. تزریق چربی هم تکنیک دیگری است که برای برجسته کردن باسن به کار می رود. اگر بیمار تصمیم بگیرد که به روش تزریق چربی عمل اصلاح شکل باسن را انجام دهد باید بداند که پس از جراحی مقدار آن تغییر خواهد کرد. جراحی کوچک کردن باسن هم در بین زنان و مردان رواج زیادی دارد. اصلاح شکل باسن های شل و آویزان از راه برش های بسیار کوچک و با برداشتن بافت چربی امکان پذیرست. برش ها در زیر خط ران ایجاد می شود و لیپوساکشن (liposuction) بهترین راه برای انجام عمل است.
 
 
دسته بندی
جراحی پلاستیک » درباره جراحی پلاستیک
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس کوبایی

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

با نیمکت لاری

دمبل در حالت خمیده به جلو

حرکت با طناب

چرخش داخلی با کابل

Top