عمل جراحی لابیا پلاستی، یک جراحی بسیار مهم واژن است که در آن لب های کوچک واژن را کوچک می کنند. میزان تقاضا برای انجام لابیا پلاستی در دهه ی اخیر رو به افزایش است. مهم ترین علتی که زنان برای انجام این عمل ذکر می کنند، ممانعت در هنگام نزدیکی جنسی و ایجاد تغییر است. بیشترین علت هم به اصلاح کشیدگی واژن مربوط است.

زخم های لابیا پلاستی سطحی است و به راحتی بهبود می یابد. به علاوه، بیماران به دشواری می توانند جای زخم ها را پیدا کنند. از بین رفتن حس دیده نمی شود. انجام این عمل تحت بیحسی موضعی توصیه نمی شود. بیشتر جراحان این عمل را با بیهوشی ازطریق تزریق وریدی انجام می دهند و بیمار به صورت سرپایی عمل می شود. مدت زمان عمل جراحی درحدود 2 ساعت است. تورم ناحیه ی عمل شده عارضه ی اجتناب ناپذیر این جراحی است. بیشتر بیمارستان ها استفاده از بالش های بادی مخصوص را توصیه می کنند.

دربرخی از زنان ناحیه ی تناسلی شکل طبیعی ندارد، ممکنست ضخیم تر باشد یا لب کوچک واژن پهن باشد. این زنان به خاطر داشتن لابیای بزرگ دچار افسردگی شدید می شوند. علاوه براین، سوء تفاهم های زیادی هم درباره ی آن ها بر سر زبان ها می افتد. بعضی از آن ها هم از درد شدید در زمان نزدیکی جنسی یا وقتی که لباس های تنگ می پوشند، شکایت دارند. در جراحی لابیا پلاستی جراح اندازه ی لابیا یا لب کوچک را کاهش می دهد تا شکل طبیعی تری پیدا کند. دربیشتر موارد اصلاح شکل لابیای کوچک کافی است اما در مواردی هم نیاز به جراحی و اصلاح شکل لابیای بزرگ هم وجود دارد. برخی از جراحان هم با این عمل، جراحی هودکتومی یا ختنه (برداشتن چین اطراف کلیتوریس) را انجام می دهند که دربعضی از موارد نیاز به برداشتن کامل لابیای بزرگ وجود دارد.

شل شدن واژن هم بر اثر کشیدگی عضلات واژن ایجاد می شود که مهم ترین علت آن زایمان های متعدد یا بالارفتن سن است. از فواید حاصل از عمل لابیا پلاستی اصلاح ظاهر واژن و دستگاه تناسلی خارجی است. نزدیکی جنسی هم پس از این عمل راحت تر انجام می گیرد.

عوامل خطر شامل خونریزی شدید، جابه جایی، آلرژی به داروی بیهوشی است. گاهی اوقات انجام این عمل نزدیکی جنسی را بسیار دردناک می سازد. فن آوری های امروز نتایج حاصل از این عمل را بهتر کرده اند. به طور مثال، جراحی لابیا پلاستی با لیزر انجام می شود. این جراحی برای جوانسازی و کشیدن عضلات واژن انجام می شود. لابیا پلاستی زیبایی هم برای برجسته کردن فرج، لابیا و پوبیس انجام می شود. لابیا پلاستی برای کوچک کردن لب کوچک هم با لیزر انجام می شود. گاهی اوقات عمل جراحی زیبایی پرینه هم با لیزربرای زیبا ساختن ظاهر واژن انجام می شود.

بارداری هم سبب می شود که شکل لابیا تغییر کرده و بزرگ شود. درنتیجه واژن زخمی و بیرون زده می شود که نزدیکی جنسی را دشوار و دردناک می سازد. درد شدید به طور معمول بیان نمی شود و به تدریج فرد از انجام نزدیکی خودداری می ورزد. از آن جا که این عارضه عواقب نا خوشایندی در پی دارد راه ترمیم و اصلاح آن هم عرضه شده است.

همواره به خاطر داشته باشید که قبل ازانجام این عمل درباره ی فواید و مضرات آن با جراح مشورت کنید. انجام عمل لابیا پلاستی برای همه ی سنین مناسب نیست. بهتر است که این جراحی پس از زایمان انجام گیرد.
 

ادامه این موضوع

اعمال جراحی اصلاح شکل بدن

اصلاح شکل بدن شامل تعداد زیادی از عمل های جراحی پلاستیک است که می تواند برای اصلاح و باز سازی همه ی نواحی بدن انجام شود. به همین سبب هم "اصلاح شکل بدن" یا "شکل دهی به بدن" هم گفته می شود.

اسکلروتراپی - ترمیم عروق

اسکلروتراپی شامل بازسازی و درمان عروق خونی و وریدهای بدن است. یکی از روش های درمانی تزریق دارو به داخل عروق خونی است. با این روش عروق واریسی و برجستگی ها برطرف می شود. با تزریق ماده ی دارویی به داخل عروق خونی، رگ ها فشرده می شوند.

اصلاح شکل بدن با جراحی پلاستیک

اصلاح شکل بدن با جراحی پلاستیک برای متناسب کردن شکل بدن و زیبا ساختن آن انجام می گیرد. این جراحی درمواردی پس از لیپوساکشن انجام می گیرد. مهم ترین فایده ی حاصل از انجام جراحی پلاستیک برای اصلاح شکل بدن، بازگشتن قوام و انعطاف پذیری پوست به حالت اول و ایجاد ظاهری جوان و متناسب است.

اصلاح شکل بدن با عمل لیپوساکشن همراه با کشیدن یا لیفت پوست

لیپو اسکالپچر یک روش جراحی برای اصلاح شکل بدن است که کم تهاجمی تر از لیپوساکشن به شمار می آید. این روش با حداقل اسکار همراه است و مدت زمان بهبودی هم بسیار کوتاه است.

اصلاح شکل بدن پس از برداشتن چربی

اصلاح شکل بدن پس از برداشتن چربی ها یک روش درمانی است که برای برطرف کردن نواقص بدن پس از کم کردن وزن و شل شدن پوست به کار می رود. می توان گفت که اگر پس از جراحی برداشتن چربی های اضافی باید شکل بدن هم اصلاح شود، بیمار نیاز به انجام دو عمل جراحی خواهد داشت.

ترمیم اسکار - جای زخم

ترمیم اسکار یا جای زخم به طور کلی ظاهر اسکار را اصلاح می کند. تشکیل اسکار بخش اجتناب ناپذیر هر عمل جراحی به شمار می رود همان طور که ابتلا به آکنه، آبله مرغان و بیماری های مشابه از خود اسکار به جا می گذارند.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش های جراحی پلاستیک است که با موفقیت رو به رو بوده است. می توان با این روش چروک ها یا برجستگی های نا خوشایند صورت را اصلاح کرد و چهره ای زیباتر داشت.

جراحی پلاستیک برای از بین بردن اسکار

اسکارهای صورت بر اثر تصادف، تروما یا انجام جراحی ایجاد می شوند. این عمل اسکار روی صورت را از بین برده یا حداقل سبب می شود که کمتر معلوم باشد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش های جراحی پلاستیک است که در آن لایه های چربی برداشته می شود. با کمک لیپوساکشن، چربی را می توان در هر ناحیه از بدن برداشت. چربی نواحی شکم، پستان ها و ران ها بیشتربا این روش برداشته می شود. افرادی که وزن طبیعی و متعادل و کنترل شده دارند بهترین گزینه برای انجام این جراحی هستند.

لیفت بازو - کشیدن بازو

این جراحی در پزشکی با نام براکیوپلاستی یا جراحی پلاستیک بازو خوانده می شود. در این عمل پوست شل و اضافی بازوها برداشته می شود. انجام لیپوساکشن همراه با لیفت بازو انتخاب مناسبی نیست. یکی از علت هایش این است که لیپوساکشن شلی و آویزانی بازو را برطرف نمی کند.

واژینوپلاستی - جراحی پلاستیک واژن

عمل جراحی پلاستیک واژن یا واژینوپلاستی برای ترمیم واژن انجام می شود. زنان می توانند هریک از مشکلات مربوط به واژن را با این عمل اصلاح کنند. در این جراحی دیواره و عضلات واژن ترمیم و محکم می شود. لابیا پلاستی (جراحی پلاستیک لب کوچک واژن) و هایمنوپلاستی (جراحی پلاستیک پرده ی بکارت) هم در مواردی انجام می گیرد. مهم ترین هدف از انجام این جراحی تغییر ظاهر دستگاه تناسلی و احیاء زندگی زناشویی بیمار است.

Top