ادامه موضوع

برداشت مو از روی پوست با لیزر

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
از بین بردن موهای زائد در هر ناحیه ی بدن با کمک لیزر انجام می شود. موهای زائد یکی از مشکلات مهم زنان به شمار می رود. برخی از زنان موهای زائد را می تراشند، یا بی رنگ می کنند یا به کمک موم سرد موهای ناحیه ی مورد نظر را از بین می برند. البته به کار گیری این روش ها هم دردناک است و هم سبب قرمزی پوست می شود.

امروزه، الکترولیز یا به کار گیری لیزر روش های مناسبی برای از بین بردن موهای زائد به شمار می آید. الکترولیز یک روش دائمی است. اما ایمنی روش لیزر به اندازه ی الکترولیز تضمین نشده است.

به علاوه، لازمست مقدار مویی که باید از بین برود زیاد نباشد زیرا با لیزر نمی توان مقادیر موی زیاد را از بین برد. بدین ترتیب جراح باید به این نکته توجه نموده و موها را در طی هفته ها یا ماه ها از بین ببرد.

زنانی که در پشت لب یا صورت خود موهای زائد دارند این روش را موثر برشمرده اند. البته جنس مو هم اهمیت دارد. افرادی که موهای ضخیم و مجعد دارند به دشواری می توانند با کمک لیزر آن ها را از بین برند. مهارت و تجربه در کار با لیزر در از بین بردن موهای زائد عامل مهمی به شمار می رود.

امروزه، از بین بردن موهای زائد در سالن های زیبایی و کلینیک ها انجام می شود که ایمنی ندارد. اگر به دنبال توصیه های جراح متخصص در این زمینه باشید به طور قطع ایمنی این روش بیشتر خواهد بود، زیرا از بین بردن موهای زائد یک اقدام پزشکی است. بنا براین، لازمست که پزشکان متخصص و باتجربه و سرشناس در این رشته که در اغلب بیمارستان ها مشغول به کارند این روش را به کار ببرند.

نتیجه ی حاصل ازکار با لیزر دیودی دوام بیشتری دارد. این روش در مقایسه با لیزر معمولی، یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد به شمار می رود. به علاوه، اگر این اقدام به تدریج و در طول چند ماه انجام گیرد، می توان همه ی موهای زائد در ناحیه ی مورد نظر را از بین برد.

لیزر دیودی در مقایسه با لیزر الکساندریت یا رابی در لیزر درمانی های درازمدت تاثیر بهتری دارد. لیزر دیودی تاثیر خوبی بر روی موهای تیره و خاکستری دارد. همچنین، می تواند نواحی وسیعی از پوست را تحت پوشش قرار دهد.

بعضی از افرادی که این عمل را انجام داده اند با پوسته پوسته شدن ناحیه ی لیزر شده به خصوص پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید شکایت می کنند. حتی اگر بیمارستان ها از داروها و لوسیون های مخصوص هم استفاده کنند باز هم خشکی پوست در موارد زیادی دیده می شود. در چنین مواردی مراجعه و بررسی های بعدی الزامیست.

اغلب متخصصان توصیه می کنند که باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرد و مصرف لوسیون های ضد آفتاب را توصیه می کنند. در کلینیک های پیشرفته، با دیود های مورد تایید FDA روی پوست کار می کنند. این اقدامات پس از بروز عوارض پوستی نا مطلوب ناشی از لیزردرمانی انجام می گیرد. البته کرم های موضعی هم برای رفع التهاب پوستی تجویز می شود. پیش از انجام این اقدامات باید سن، رنگ پوست و عوامل متعدد دیگر مورد توجه قرار گیرد.
 
 
دسته بندی
خدمات زیبایی » رفع موهای زاید
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

خدمات مربوط

 

برخی از تمرینات

دراز و نشست سه چهارم

خم شدن به پهلو با میله هالتر

حرکت با طناب

حالت ایستاده

خم به جلو با کابل

دمبل زدن در مقابل بدن

Top