ادامه موضوع

پیوند مو
جراحی تونل کارپال روش آندوسکوپی
جراحی شکاف لب - کام
انقباض دیوپوی ترنز
جراحی پلاستیکی ترمیمی دست
جراحی پلاستیک - تیشواکسپنشن

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جراحی ترمیمی یکی از شاخه های مهم جراحی پلاستیک است. جراحی ترمیمی متفاوت از عمل جراحی زیبایی است. برای یک ساختار غیر طبیعی در بدن جراحی ترمیمی انجام می گیرد. بنابراین عمل جراحی ترمیمی، به اصلاح نقص غیر طبیعی در ساختار بدن کمک می کند که این نقص ممکن است مادرزادی یا ناشی از ناهنجاری های رشدی، تروما یا زخم بزرگ، عفونت، تومور یا بیماری باشد. برخی از متداولترین اختلالات مادرزادی شامل شکاف لب، شکاف کام، خالهای مادرزادی، سینداکتیلی syndactyly (انگشتان پره دار یا انگشتان دست یا پا که بوسیله یک بافت نرم به همدیگر متصل هستند)، انگشت اضافی یا فقدان انگشت دست، رشد غیر طبیعی سینه و غیره میباشد. نقص های بسیار شایع که شامل، زخم سوختگی، پارگی، تومورها و غیره می‌باشد.

زخم باز را که به طور طبیعی جوش نخورد را میتوان از طریق پیوند پوست ترمیم کرد، به این صورت که از قسمتی از بدن اهدا کننده پوست برداشته می‌شود و به آن قسمت از بدن گیرنده که احتیاج به ترمیم دارد، پیوند زده می‌شود که این عمل گرافت پوست نامیده می‌شود. سه نوع پیوند پوست وجود دارد. در برخی موارد از لایه های پوست که به سطح نزدیک تر است برای گرافت استفاده می‌شود. از این نوع گرافت برای درمان زخم های سوختگی استفاده می شود و گرافت لایه به لایه نامیده می‌شود. برای سوختگی های عمیق تر از گرافت تمام لایه یا پیوند با لایه های ضخیم تر پوست که شامل رگ های خونی بیشتری است، استفاده می‌شود. از این نوع گرافت برای قسمتهایی استفاده می شود که پوست به قابلیت ارتجاعی نیاز دارد. نوع سوم پیوند کامپوزیت است، و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که زخم به زیر ساخت بیشتری نیاز داشته باشد، مانند سرطان پوست در بینی. درپیوند کامپوزیت، تمام لایه های پوست، چربی و گاهی اوقات زیر ساخت غضروف را باید از اهدا کننده برداشت و به بیمار منتقل کرد.

روشی که پوست از طریق بافت مجاور بتواند رشد کند را تیشو اکسپنشن tissue expansion یا گسترش بافت می‌نامند. در این روش یک پرتز کیسه مانند در زیر پوست قرار داده می‌شود و بعد برای یک دوره کیسه با سالین پر می‌شود. کیسه پر شده با سالین باعث کشش و انبساط پوست می‌شود. استفاده از روش تیشو اکسپنشن این مزیت را دارد که به پوست کمک می کند تا با رنگ، احساس و بافت پوست اصلی هماهنگ شود. علت هماهنگی در این روش اینست که پوست به رگ های خونی و اعصاب پوست اصلی پیوند داده می‌شود.

عمل جراحی میکروسکوپی و فلپ تا حد زیادی به بخش عمل جراحی پلاستیک کمک کرده است. انتقال بخشی از بافت زنده که حامل جریان خون خود است را از یک قسمت بدن به قسمت دیگربدن فلپ می‌نامند. از آنجا که فلپ حامل جریان خون خود است، می تواند شکل و عملکرد قسمتی که به آن منتقل شده است را بازسازی کند. اگرقسمتی که با فلپ پوشیده شده به حجم و جریان خون بهتری نیاز داشته باشد در آنصورت از فلپ عضلات و پوست استفاده می شود. از این نوع فلپ عضلانی پس از عمل ماستکتومی (نوعی از جراحی است که پستان با غدد لنفاوی زیر بغل یا بدون آن بر حسب نیاز برداشته می شود) در جراحی بازسازی پستان استفاده می شود. جراحان پلاستیک به غیر از اصلاح بریدگی ها و زخم ها، رشد سرطانی و غیر سرطانی پوست را هم درمان می‌کنند.

بیمارانی که دارای مشکلات دست هستند، از طریق جراحی پلاستیک می‌توانند راحتی، تحرک و ظاهر طبیعی دستشان را دوباره بدست بیاوردند. نقص هایی مانند، تونل کارپال (مچ دست)، انگشتان ماشه ای (بیمار در خم کردن انگشت یا صاف کردن انگشت مبتلا به این بیماری مشکل دارد)، کیست گانگلیون (شایعترین توده یا تومور خوش خیم درقسمت مچ دست است) و رشد کیست خوش‌خیم و غیره را با جراحی می‌توان درمان کرد. نقص هایی مانند سینداکتی لی syndactyly و پلی داکتیلی polydactyly (نوعی بیماری مادرزادی است که در آن فرد بیمار بیش از پنج انگشت در هر دست یا پا دارد) را با عمل جراحی میتوان درمان کرد.

صدمه به شبکه بازویی بر اثر کشش، پاره شدن و یا آسیب های دیگر را با جراحی پلاستیک ترمیمی می توان درمان کرد. در جراحی ترمیمی شکاف لب جراح در قسمت دهان به طرف سوراخ بینی، دو طرف لب را برش میدهد و شکل "قسمت کمانی بالای لب که در وسط لب است و به شکل هفت است" را حفظ میکند. تغییر شکل سوراخ بینی نیز می توان درمان کرد. در عمل جراحی شکاف کام با به هم متصل کردن عضله آن قسمت، میتوان کام را بازسازی کرد.
 
 
دسته بندی
جراحی پلاستیک » جراحی پلاستیک ترمیمی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

دوچرخه زدن

حرکت با طناب

پرس شانه با هالتر

کرانچ معکوس با سیم کش

کرانچ با دستگاه

کرانچ با سیم کش

Top