جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. در مدت زمان کم محصولات و فراورده های درمان زیبایی به بازار عرضه شدند و تجارت زیادی در این زمینه صورت گرفت. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در  دسترس هستند.

تزریق بوتاکس یکی از شایع ترین عمل های جوان سازی پوست است. سم بوتولینوم تولید شده با انسداد باکتری های استیل کولین تولید میشود و ماده شیمیایی مسئول انتقال تکانه های عصبی است که باعث انقباض عضله می شود و از آن به مقدار کم استفاده می کنند تا اثر سمی را کاهش دهد. تزریق بوتاکس به طور مستقیم به عضلات پیش فعال انجام می شود. فعالیت بیشتر ماهیچه های مربوط به صورت باعث تشکیل خطوط اخم، خط پیشانی و غیره می شود تزریق بوتاکس به طور موقت عضلات شل شده و استراحت می کنند و خطوط صورت صاف‌تر می شوند. با این تزریق خمیدگی و نقاط گود دهان، چانه و گردن نیز صاف می شوند. تأثیر بوتاکس به طور موقت برای چهار تا شش ماه بوده و با اثر اولیه که 48-72 ساعت است قابل مشاهده می باشد. از این رو درمان مکرر مورد نیاز است. عوارض جانبی احتمالی شامل واکنش های آلرژیک، خشکی چشم، تهوع، تورم در محل تزریق، راش پوستی، و غیره می باشد.

در برخی از افراد بافت نرم پیری از بخش مرکزی از بین می رود و در نتیجه پوست شل شده و پر بودن خودش را از دست می دهد. در چنین شرایطی پرکننده پوستی به این مناطق تزریق می شود تا دوباره بازسازی شوند. پرکننده های زیست تجزیه پذیر عوارضشان صفر است. نوع پرکننده پوستی طول عمر درمان را تعیین می کند. این از نه تا سی ماه متغیر می باشد. پرکننده های پوستی در لب، گونه ها، چانه، چین های لب و بینی و غیره استفاده می شوند.

 جوانسازی پوست روش مهم دیگری است که حذف عمیق تر لایه بیرونی پوست می باشد. این با روش های مختلف از جمله برداشت پوست، لایه برداری شیمیایی یا لیزر انجام می شود. در نتیجه فیبرهای کلاژن پوست بی نظم و درهم برهم می شوند و نسبت به بالا رفتن سن و قرار گرفتن در معرض آفتاب در شکل موازی بیشتر یا کمتر منظو و مرتب می شوند، در نتیجه پوست جوان و به آسانی توسط محصولات مراقبت از پوست ترمیم می شود.

لایه های بیرونی به صورت مکانیکی از پوست برداشته می شوند و این عمل  با کمک یک سیلندر چرخشی به سرعت با کریستال های الماس یا سیم انجام می شود. پلینگ مکانیکی یکی از امن ترین روش های جوان سازی پوست است که شامل سایش جزئی لایه سطحی پوست با ساکشن می شود که به لایه های مرده خارجی پوست حذف می شوند. با این روش پوست صدمه دیده و خشن شده از نور خورشید صاف می شود. همچنین این رنگدانه های ناخواسته، لکه های سن، منافذ چربی، آکنه، خطوط نازک و چین و چروک پیری و غیره را برمی دارد.

در لایه برداری شیمیایی از انواع مواد شیمیایی مانند فنل، استیک اسید تری کلر، روغن کرچک هندی، و غیره استفاده می شوند که با غلظت های مختلف لایه های پوست را در اعماق مختلف پوست لایه برداری می کند. لایه برداری گلیکولیک روش دیگری برای صاف کردن پوست می باشد. در این روش با استفاده از یک لایه میکرو نازک بالا از سطح پوست برداشته می شود و افراد می توانند کار خود را بلافاصله پس از انجام این کار از سر بگیرند. از این رو آن را نیز به عنوان "توده های بورلی زمان ناهار پوست" شناخته شده است. صافی جزئی در عرض 3-5 روز می باشد در حالی که صافی متوسط پوست 5-8 روز طول می کشد و صافی عمیق 9-12 روز طول می کشد تا زخم التیام یابد. رنگ قرمزی و صورتی بعد از صافی مجدد معمولی است.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top