ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. در مدت زمان کم محصولات و فراورده های درمان زیبایی به بازار عرضه شدند و تجارت زیادی در این زمینه صورت گرفت. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در  دسترس هستند.

تزریق بوتاکس یکی از شایع ترین عمل های جوان سازی پوست است. سم بوتولینوم تولید شده با انسداد باکتری های استیل کولین تولید میشود و ماده شیمیایی مسئول انتقال تکانه های عصبی است که باعث انقباض عضله می شود و از آن به مقدار کم استفاده می کنند تا اثر سمی را کاهش دهد. تزریق بوتاکس به طور مستقیم به عضلات پیش فعال انجام می شود. فعالیت بیشتر ماهیچه های مربوط به صورت باعث تشکیل خطوط اخم، خط پیشانی و غیره می شود تزریق بوتاکس به طور موقت عضلات شل شده و استراحت می کنند و خطوط صورت صاف‌تر می شوند. با این تزریق خمیدگی و نقاط گود دهان، چانه و گردن نیز صاف می شوند. تأثیر بوتاکس به طور موقت برای چهار تا شش ماه بوده و با اثر اولیه که 48-72 ساعت است قابل مشاهده می باشد. از این رو درمان مکرر مورد نیاز است. عوارض جانبی احتمالی شامل واکنش های آلرژیک، خشکی چشم، تهوع، تورم در محل تزریق، راش پوستی، و غیره می باشد.

در برخی از افراد بافت نرم پیری از بخش مرکزی از بین می رود و در نتیجه پوست شل شده و پر بودن خودش را از دست می دهد. در چنین شرایطی پرکننده پوستی به این مناطق تزریق می شود تا دوباره بازسازی شوند. پرکننده های زیست تجزیه پذیر عوارضشان صفر است. نوع پرکننده پوستی طول عمر درمان را تعیین می کند. این از نه تا سی ماه متغیر می باشد. پرکننده های پوستی در لب، گونه ها، چانه، چین های لب و بینی و غیره استفاده می شوند.

 جوانسازی پوست روش مهم دیگری است که حذف عمیق تر لایه بیرونی پوست می باشد. این با روش های مختلف از جمله برداشت پوست، لایه برداری شیمیایی یا لیزر انجام می شود. در نتیجه فیبرهای کلاژن پوست بی نظم و درهم برهم می شوند و نسبت به بالا رفتن سن و قرار گرفتن در معرض آفتاب در شکل موازی بیشتر یا کمتر منظو و مرتب می شوند، در نتیجه پوست جوان و به آسانی توسط محصولات مراقبت از پوست ترمیم می شود.

لایه های بیرونی به صورت مکانیکی از پوست برداشته می شوند و این عمل  با کمک یک سیلندر چرخشی به سرعت با کریستال های الماس یا سیم انجام می شود. پلینگ مکانیکی یکی از امن ترین روش های جوان سازی پوست است که شامل سایش جزئی لایه سطحی پوست با ساکشن می شود که به لایه های مرده خارجی پوست حذف می شوند. با این روش پوست صدمه دیده و خشن شده از نور خورشید صاف می شود. همچنین این رنگدانه های ناخواسته، لکه های سن، منافذ چربی، آکنه، خطوط نازک و چین و چروک پیری و غیره را برمی دارد.

در لایه برداری شیمیایی از انواع مواد شیمیایی مانند فنل، استیک اسید تری کلر، روغن کرچک هندی، و غیره استفاده می شوند که با غلظت های مختلف لایه های پوست را در اعماق مختلف پوست لایه برداری می کند. لایه برداری گلیکولیک روش دیگری برای صاف کردن پوست می باشد. در این روش با استفاده از یک لایه میکرو نازک بالا از سطح پوست برداشته می شود و افراد می توانند کار خود را بلافاصله پس از انجام این کار از سر بگیرند. از این رو آن را نیز به عنوان "توده های بورلی زمان ناهار پوست" شناخته شده است. صافی جزئی در عرض 3-5 روز می باشد در حالی که صافی متوسط پوست 5-8 روز طول می کشد و صافی عمیق 9-12 روز طول می کشد تا زخم التیام یابد. رنگ قرمزی و صورتی بعد از صافی مجدد معمولی است.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخش داخلی با کابل

شنا رفتن

چرخش روسی با دستگاه سیم کش

پوش پرس دوبل با کتل بل

خم به جلو با کابل

تمرین با دمبل

Top