ادامه موضوع

از بین بردن موهای زائد با لیزر

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
تکنیک برداشت مو با لیزر روشی موثر برای به تعویق انداخت رویش مو است بویژه در زنانی که این مشکل را دارند.
یکی از نگران کننده‌ترین مشکلات پوستی مرتبط با آن در زنان، رشد ناخواسته ی مو در روی بدن است از جمله بر روی پاها، صورت، کشاله ی ران، شکم و غیره. همه‌ی آن ها از روش های گوناگونی برای برداشت موهای زائد استفاده می کنند از جمله الکترولیز -electrolysis، برداشت مو و اپیلاسیون.  ثابت شده که این روش ها بسیار وقت گیر و همینطور دردناک می باشند. لیزر مو امروزه از نظر تکنولوژی و سهولت انجام از دیگر روش ها پیشی گرفته است. این روش بسیار مورد توجه قرار گرفته و امروزه به راحتی توسط بسیاری از افراد استفاده می شود.

در پی استفاده از لیزر، نوعی آسیب کنترل شده به فولیکول های مو وارد می شود. این روش باعث می شود که فولیکول های مو برای لحظه ای وارد شوک شوند. بنابراین برای مدتی، ظرفیت تولید مو برای فولیکول ها متوقف می شود. در فاصله ای حدوداً 3 ساله برای به دست آوردن نتیجه بهتر، حدود 3 تا 6 بار درمان با لیزر مناسب است. تا مدت زمان 2 تا 4 ماه در این افراد موها رشد نمی کنند و در برخی افراد خوش شناس تا 6 تا 12 ماه هم ممکن است این تاخیر زمانی رشد مجدد موها طول بکشد. حتی زمانی که موها شروع به رشد می کنند، کاهش حدود 75 درصدی در رشد موها دیده می شود. مویی که مجدداً جوانه می زند از موهای اولیه بسیار باریک تر و نازک تر می باشد. اگر حدود 6 بار درمان انجام شود، می توان از رشد مو ها جلوگیری کرد و مانع رشد مجدد آن ها شد.

زمانی که برای این روش صرف می شود، مستقیماً با ناحیه ی تحت درمان متناسب است. این روش را می توان با کمک پرستار و یا تکنسین ماهری انجام داد. این روش در کل حدود 15 تا 90 دقیقه زمان می برد. این روش ناراحتی کمی ایجاد می کند و گاهی اوقات ممکن است در تمامی مراحل این روش تداخل ایجاد کند. هنگامی که ناحیه تحت درمان محدود باشد، در نتیجه  پس از آن مشکلات کم است، اما زمانی که منطقه تحت درمان  خیلی بزرگ  باشد،  تغییرات هم متناسب آن می باشد.
برای کاهش ناراحتی، قبل از برداشت مو با لیزر از یخ استفاده می شود. هیچ نیازی به انواع تسکین دهنده ها (سداتیوها) و یا عوامل بیهوشی نمی باشد.  فرد می تواند بلافاصله پس از این عمل به سر کار خود برود. در مقایسه این روش با برداشت مو،  در اینجا پیش از انجام عمل نیاز به اصلاح کردن موها می باشد. بلافاصله پس از این روش رنگ پوست به صورت کم رنگ بنفش در می آید. این رنگ برای چندین روز پابرجا می ماند.  وجود تاول در برخی نواحی پوست، نشانه ی برخی از عوارض پس از درمان می باشد.

بسیاری از مردم ممکن است بر این باور باشند که روش برداشت مو با لیزر دائمی است. ولی این اعتقاد صحیح و درست نمی باشد. این روش تنها می تواند رشد فولیکول مو را برای مدت زمانی متوقف کند. نتیجه نهایی غیر ممکن است. بیمار می بایست از مواجهه با نور خورشید تا حدود 3 تا 6 ماه پس از لیزر  دوری کند که  این موضوع برای تمامی روش های مربوط به تکنیک لیزر صدق می کند. ممکن است سوختگی با آفتاب و بی رنگ شدن درمان شود، کرم های ضد آفتاب مناسب و خوب برای این حالت کاربرد دارند.
 
 
دسته بندی
خدمات زیبایی » رفع موهای زاید
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

خدمات مربوط

 

برخی از تمرینات

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

بلند کردن هالتر

کشش تسمه

کرانچ با سیم کش

چرخش بازو

دوچرخه زدن

Top