جراحی پلاستیکی که در آن پوست و چربی اضافی در ناحیه ی شکم برداشته می شود، آبدومینوپلاستی نام دارد. انجام این عمل سبب می شود که بیمار شکمی صاف و متناسب داشته باشد. هرچند مهم ترین عارضه ی این جراحی به وجود آمدن اسکار عمیق در ناحیه ی شکم است.

جای زخم یا اسکار به صورت دائمی باقی می ماند و بستگی به طول برش دارد. به طور معمول اسکار تا ران بیمار ادامه می یابد که خوشایند نیست. امروزه با پیشرفت فن آوری بسیاری از بیمارستان ها می توانند اسکار های بعد از عمل را از بین ببرند.

برای تصمیم گیری در مورد انجام عمل جراحی پلاستیک شکم باید وضعیت جسمی و روحی بیمار مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از زنان از انجام عمل جراحی می ترسند که خود سبب بروز اضطراب پیش از عمل خواهد شد. بنابراین، لازمست که پیش از عمل درباره ی خطرها، فواید و روش کار با پزشک خود صحبت کنند.

به علاوه، بسیاری از بیمارستان ها تصاویر بیمارانی که تحت عمل جراحی پلاستیک شکم قرار گرفته اند، قبل و بعد از عمل، را در اختیار دارند و می توانند آن ها را به شما نشان دهند تا نگرانی هایتان برطرف شود. انجام عمل جراحی پلاستیک شکم برای افرادی که مرتب ورزش می کنند نتیجه ی موفقیت آمیزی به دنبال خواهد داشت.

درمقایسه با مردان، زنان کاندیدا های اصلی برای انجام جراحی پلاستیک شکم هستند. بارداری ها ی متعدد سبب می شود که پوست وعضلات شکم شل بشود و همراه با چربی های اضافی شکل نا متناسبی پیدا کند. یکی از باور های نادرست این است که مردم فکر می کنند با انجام جراحی پلاستیک شکم می توانند وزن خود را کم کنند. درحالی که چنین نیست. برخی دیگر هم فکر می کنند که انجام جراحی پلاستیک شکم برای زنانی که قصد دارند چند بار باردار شوند مناسب است. که البته این برداشت هم نادرست است.

آبدومینوپلاستی در زمانی انجام می شود که ورزش و رژیم غذایی فایده ای نداشته باشد. بسیاری از زنان پس از بارداری نمی توانند به راحتی وزن خود را پایین بیاورند و حتی آن هایی که موفق می شوند با پوست شل و آویزان شکم روبه رو هستند. برخی از بیمارستان ها جراحی پلاستیک شکم را همراه با سزارین انجام می دهند.

یک شکم برآمده ممکنست به سبب وراثت یا بارداری های متعدد ایجاد شده باشد. درمواردی هم به خاطر وجود دفورمیتی یا شکل غیر طبیعی ستون فقرات ایجاد می شود. در این موارد رژیم غذایی یا ورزش کمکی نخواهد کرد. آن ها ممکنست بتوانند وزن خود را کم کنند اما شکمشان کوچک نخواهد شد. عمل جراحی پلاستیک شکم می تواند به صورت وسیع یا به صورت محدود انجام گیرد.

عمل جراحی پلاستیک شکم محدود فقط یک ساعت به طول می انجامد. در این عمل دیگر عضلات شکم سفت و کشیده نمی شود. این روش برای افرادی مناسب است که پوست شل و آویزان در ناحیه ی شکم یا حتی در ناحیه ی استخوان پوبیس دارند. همچنین، شکم آویزان را سفت نمی کند. به همین سبب هم جراحی پلاستیک شکم محدود در مواردی همراه با لیپوساکشن انجام می شود. بعضی از جراحان هم لیپوساکشن را همراه با جراحی پلاستیک شکم محدود انجام نمی دهند. در جراحی محدود برش و اسکار کوچک تری ایجاد می شود. بیشتر اسکار ها شبیه به اسکار به جا مانده از عمل سزارین است.

جراحی پلاستیک شکم را می توان در هر سنی انجام داد. اگر مقدار پوست شل شده درناحیه ی شکم زیاد نباشد انجام این عمل نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. امروزه، جوانان و اشخاص سرشناس هم به جراحی آبدومینوپلاستی تن در می دهند. هرچند، به عنوان یک عمل جراحی، خطر ها و عوارض خاص خود را به همراه دارد که در هر فرد متفاوت است. وب سایت های متعدد اطلاعات مورد نیاز در مورد بیمارستان ها و پزشکان متخصص درزمینه ی جراحی پلاستیک شکم را دراختیار شما قرار می دهند.
 

ادامه این موضوع

عمل جراحی پلاستیک شکم

عمل جراحی پلاستیک شکم رواج زیادی دارد زیرا چربی های اضافی که به ورزش و رژیم غذایی مقاومند در این ناحیه تجمع می یابند. لیپوساکشن شکم یک عمل جراحی عادی است که برای خارج کردن چربی های اضافی و اصلاح شکل بدن در این ناحیه انجام می شود.

Top