ادامه موضوع

جراحی پلاستیک شکم - ابدومینوپلاستی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جراحی پلاستیک ناحیه ی شکم رواج زیادی پیدا کرده است زیرا چربی مقاوم به رژیم غذایی و ورزش بیشتر در این ناحیه تجمع می یابد. لیپوساکشن شکم یک عمل جراحی عادی است که برای خارج کردن چربی های اضافی و اصلاح شکل بدن در این ناحیه انجام می شود. این جراحی هم برای مردان و هم زنان انجام می گیرد. چربی های نواحی فوقانی و تحتانی شکم با این روش برداشته می شود. اگر ناحیه ی وسیعی برجسته شده باشد می تواند لیپوساکشن کرد. در این روش ابزار کوچکی به نام کانلا به کار می رود. این روش غیر تهاجمی است و تحت بیحسی موضعی انجام می شود. با وجود درن برای خروج ترشحات، بیمار می تواند پس از انجام این جراحی حرکت داشته باشد. درناژ ترشحات به ترمیم و بهبودی زخم سرعت می بخشد. به محض کاهش یافتن جریان درناژ تورم در ناحیه ی عمل شده مشاهده می گردد. تورم در این ناحیه ممکنست چند هفته یا حتی چند ماه باقی بماند. بنابراین، لازمست که بیمار برای مشاهده ی نتیجه ی نهایی حاصل از جراحی صبور باشد.

چروک ها و ترک های پوستی، شلی و آویزانی پوست و غیره که براثر افزایش سن یا بارداری ایجاد شده، با جراحی ابدومینوپلاستی، یا جراحی پلاستیک شکم یا عمل جراحی زیبایی شکم قابل اصلاح است. عمل آبدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این عمل، برشی دربالای خط رویش موی پوبیس ایجاد می گردد، سپس پوست و دیواره ی شکم کشیده و صاف می شود. پوست اضافی همراه با چربی های اضافی برداشته می شود. طول برش ایجاد شده به وسعت ناحیه ای که باید جراحی شود بستگی دارد. برش در زیرشکم ایجاد می شود. بنابراین، اسکار ناشی از این عمل دربالای خط رویش موی ناحیه ی پوبیس دیده خواهد شد. اگر لازمست پوست اضافی دور ناف برداشته شود، برش دور ناف ایجاد می شود. در این مورد هم اسکار ناشی از جراحی دربالای پوبیس یا زیر شکم دیده می شود که درطول یک سال ترمیم و نا مشخص خواهد شد. بیمار دو هفته پس از این جراحی می تواند فعالیت حرفه ای خود را از سر گیرد اما باید از نشستن به مدت طولانی خودداری کند.

هم مردان و هم زنان می توانند تحت این عمل جراحی قرار بگیرند اما زنان بیشتر مراجعه می کنند زیرا براثر بارداری های متعدد پوست و عضلات شکمشان آویزان و شل می شود ونیاز به اصلاح شکل دارد. زنانی که تصمیم گرفته اند باردار شوند نباید این جراحی را انجام دهند. زیرا در این عمل عضله ی عمودی شکم کشیده می شود که ممکنست در دوران بارداری پاره شود.

انجام عمل جراحی پلاستیک شکم محدود هم برای برداشتن چربی هایی که فقط در ناحیه ی تحتانی شکم (زیر ناف) تجمع یافته اند توصیه می شود. در برخی از موارد عمل جراحی پلاستیک شکم همراه با لیپوساکشن انجام می شود تا با برداشتن چربی های ناحیه ی ران ظاهربهتری حاصل شود. هردو عمل، جراحی پلاستیک شکم وسیع یا محدود با نتایج مطلوبی همراه است اما لازمست که بیمار پس از انجام آن رژیم غذایی داشته باشد و ورزش کند. طول مدت جراحی پلاستیک شکم دو تا 5 ساعت خواهد بود که به وسعت ناحیه ای که باید اصلاح شود بستگی دارد.

عوامل خطر احتمالی آبدومینوپلاستی عبارتند از: از بین رفتن حس پوست، احتباس مایعات، از دست دادن پوست و عفونت. از بین رفتن حس پوست در ناحیه ی عمل ممکنست تا چند ماه باقی بماند.
 
 
دسته بندی
جراحی پلاستیک » جراحی پلاستیک شکم
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

خم شدن به پهلو با میله هالتر

چرخش داخلی با کابل

پوش پرس دوبل با کتل بل

حرکت دو ضرب با دمبل

حرکت دو ضرب با کتل بل

کرانچ با سیم کش

Top