ادامه موضوع

رایتیدکتومی - جراحی پلاستیک برای رفع چین و چروک های پوست
رینو پلاستی - عمل جراحی پلاستیک بینی
جراحی پلاستیک گوش - اتوپلاستی
مینی لیفت صورت
جراحی پلاستیک چانه
برجسته سازی لب
پروتز فک
لیفت پیشانی
جراحی پلاستیک برای اصلاح شکل صورت
لیفت ابرو
برجسته سازی گونه - جراحی پلاستیک گونه
بلفاروپلاستی - جراحی پلاستیک پلک

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جوانسازی پوست صورت-جوانسازی پوست صورت شامل همه ی روش های جراحی های پلاستیکی است که برای زیباتر ساختن چهره به کار می روند. جراحی پلاستیک صورت همه ی نواقص صورت را اصلاح می کند. مردان و زنان بالاتر از 40 سال تمایل به انجام این عمل ها دارند زیرا نشانه های سالخوردگی را برطرف می سازد. جراحی پلاستیک صورت موارد خاصی از جمله آویزان شدن پوست، چین و چروک ها، غبغب، چین های عمیق گونه و غیره را در بر می گیرد.

در جراحی پلاستیک صورت خطوط و برش ها در خط رویش مو ایجاد شده و عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. این روش خطرهای خاص خود را هم دارد. بیماری که این جراحی را انجام می دهد نباید انتظار داشته باشد که پس از عمل ظاهری کاملا" عالی و بی نقص پیدا کند. زیرا پوست، بافت چربی و عضلات تحت تاثیر واکنش بدن قرار می گیرند. پس از عمل جریان خون بدن در ناحیه‌ی جراحی شده بیشتر می شود تا روند بهبودی زخم سریع تر طی شود. به طور معمول جراحی های پلاستیک صورت به صورت سرپایی انجام شده و بعد از گذشت 10 تا 14 روز پس از عمل بیمار می تواند زندگی عادی خود را از سر گیرد. بعد از یک ماه هم به طور کامل بهبود خواهد یافت.

جوانسازی پوست شامل روش های مختلفی است از جمله بلفاروپلاستی، لیفت صورت، لیفت با نخ، لیفت پیشانی، اتوپلاستی و غیره. افتادگی پلک فوقانی و تشکیل کیسه ای در ناحیه ی پلک پایین که براثر بالارفتن سن ایجاد می شود هم با کمک جراحی پلاستیک با نام بلفاروپلاستی قابل ترمیم است. در این عمل برش های در زیر خط مژه ایجاد شده و سپس چربی و عضلات اضافی برداشته می شود. بخیه های بسیار ظریفی زده می شود. رایج ترین عوارض جانبی شامل کبودی، تورم، خشکی و حساسیت به نور است که در مدت 10 تا 12 روز برطرف خواهد شد.

عمل جراحی لیفت صورت یا رایتیدکتومی هم برای اصلاح عوارض ناشی از سالخوردگی انجام می شود. در این عمل چربی اضافی برداشته شده و عضلات شل شده ی صورت کشیده می شود. همچنین برای برطرف کردن چین ها و خطوط عمیق اطراف دهان، بینی و فک انجام می گیرد. برش ها از ناحیه ی رویش مو ایجاد شده و تا پایین ادامه یافته و در قسمت بالای گوش پایان می یابد. در مواردی هم تا پشت لاله ی گوش و پایین پوست سر ادامه می یابد. با این روش اسکارهای عمل مخفی خواهد شد.

عمل جراحی پیشانی هم برای بالا کشیدن ابرو و از بین بردن چین و چروک های پیشانی و خطوط عمیق انجام می گیرد. در این عمل بافت های اضافی برداشته شده و پوست و عضلات ناحیه ی پیشانی کشیده می شود و به نام لیفت پیشانی معروف است. همان طور که گفته شد این روش متداول جراحی پیشانی است. روش دیگری هم به کار می رود که به نام لیفت پیشانی آندوسکوپیک معروف است. در این عمل آندوسکوپ را زیرپوست وارد می کنند و به کمک آن اقدامات ذکر شده را انجام می دهند.

اتوپلاستی یا جراحی پلاستیک گوش هم برای اصلاح شکل گوش ها، کوچک کردن یا بزرگ کردن گوش انجام می گیرد. رایج ترین عوارض ناشی از این عمل درد، نبض داشتن، قرمزی، تورم، بیحسی است که به طور موقت ایجاد می شود.

رینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی روش دیگری برای اصلاح شکل بینی و کاهش یا افزایش اندازه ی بینی، برداشتن قوز بینی، تغییر شکل کجی یا پل بینی است. همچنین برای رفع مشکلات تنفسی بیمار هم انجام می گیرد. بروز عفونت، تشکیل دانه های قرمز و عدم بهبودی زخم ها از جمله عوارض ناشی از این عمل است که ممکنست نیاز به انجام جراحی های بعدی داشته باشد که با خطر های خاص خود همراهند.

جوانسازی پوست با لیزر - روش دیگر زیبا ساختن چهره استفاده از لیزر دی اکسید کربن است، در این روش پوست نواحی چشم هاو دهان لایه برداری می شود. از عوارض این عمل سوختگی، آسیب دیدن پوست یا ایجاد اسکار است. تزریق بوتاکس هم روش رایج دیگری است که برای برطرف کردن خط اخم، چروک های پیشانی و نواحی پایین صورت به کار می رود. تاثیر آن موقتی است و نیاز به تکرار دارد.

لیپوساکشن گردن هم برای برداشتن چین های ناحیه ی چانه و فک و از بین بردن غبغب انجام می گیرد. به عبارت دیگر برای پر کردن چروک ها از فیلر ها یا مواد پر کننده ی مخصوص استفاده می شود تا چربی از دست رفته ی پوست جایگزین گردد. برای رفع چروک و افتادگی هم به کار می رود.

بیمار می تواند یک یا دو روز بعد از جراحی محل عمل شده را طبق دستور پزشک تمیز کند. تورم در ظرف مدت یک هفته از بین می رود و فرد می تواند پس از دو هفته به زندگی عادی خود برگردد.
 
 
دسته بندی
جراحی پلاستیک » جراحی پلاستیک صورت
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

دراز و نشست سه چهارم

پرس پشت بازو نشسته

کش ورزشی و میله EZ

چرخش داخلی با کابل

بلند کردن هالتر

Top