برای حفظ سلامتی پوست باید طبق یک روال منظم یک برنامه خوب را برای مراقبت از پوست انجام دهید. پوست میتواند دوباره احیا شود اما این احیا شدن به میزان مراقبت شما از پوست صورتتان بستگی دارد.

سلامتی پوست شما به مراقبت های روزانه شما از پوستتان بستگی دارد. این اولین و مهمترین گام برای داشتن یک چهره زیبا است.
از خودتان توقع داشته باشید: باید با دقت به روشی که از پوست صورتتان مراقبت میکنید، توجه کنید. تعدادی سوال در اینجا آمده است. این سوالات را از خودتان بپرسید و ببینید که چگونه میتوانید یک مراقبت درست و مناسب را از پوست صورتتان داشته باشید.
 1. آیا پوست صورتتان مرتب جوش میزند؟
 2. آیا باید بررسی کنید که به چه روش هایی باید از پوست صورتتان مراقبت کنید؟
 3. آیا هر روز از محصولات نامناسب پوست استفاده میکنید؟
 4. آیا مراقبت دائمی از پوست باید بطور ساده انجام داده شود تا اینکه جلوی جوش زدن دائمی صورت گرفته شود؟

آیا پاسخ شما به این سوالات "بله" است؟

اگر " بله " است، پس زمان آن است که مراقبت دائمی از پوست صورت را انجام دهید. در اینجا اطلاعاتی داده شده است.
باید به دنبال یک برنامه ساده برای مراقبت از صورت باشید. بیشتر از 15 تا 20 دقیقه طول نکشد. آنرا دو بار در روز انجام دهید یکبار صبح و بار دیگر شب پیش از خواب.

سه مطلب مهم برای سلامتی پوست در اینجا آمده است:

1. پاکسازی

پاکسازی، تقویت و مرطوب کردن پوست برای خانمهایی که میخواهند آرایش کنند بسیار لازم است. خانمها باید به غیر از صبح، شب هم اینکار را انجام دهند. برای پاکسازی تمام چربی ها، دوده ها و آرایش صورت، 5 دقیقه  کافی است.
 • با یک پنبه ریمل مژه و ابرو را پاک کنید. پنبه را به یک محلول چشم پاک کن آغشته کنید و بعد از آن استفاده کنید. موهایتان را جمع کنید تا کارتان را راحت تر انجام دهید.
 • یک  پَد (پنبه فشرده بدون پُرز) را با یک محلول چشم پاک کن خوب مرطوب کنید و به آرامی چشم و ابرو را پاک کنید.
 • کمی از کرم پاک کننده را کف دستتان بریزید و با دو انگشت دست دیگر آنرا به آرامی روی پیشانی، بینی، گونه ها و چانه بمالید.
 • حالا با کرم پاک کننده پوست صورت را ماساژ دهید. از قسمت گلو شروع کنید و به آرامی به سمت بالا ماساژ دهید.
 • از نوک انگشتان خود استفاده کنید و تا بالای پیشانی ماساژ دهید.
 • سپس به آرامی تا نزدیکی چشمها و به سمت بینی ماساژ دهید.
 • چانه شما دانه های سر سیاه دارد. از انگشت اشاره خود برای ماساژ این قسمت استفاده کنید.
 • با استفاده از هر دو دستتان با یک پنبه، کرم روی صورت را پاک کنید از قسمت چانه شروع کنید و به سمت گونه بکشید و سپس قسمت پیشانی را پاک کنید.
2. تونینگ (محلول پاک کننده)

تمام ذره های مواد پاکسازی، آرایش و آلودگی که بعد از پاکسازی روی پوست باقی میماند با تونر پاک میشود.
 • به محض اینکه شما پاکسازی را انجام دادید باید از تونر استفاده کنید. استفاده از محلول تونر را از پیشانی شروع کنید و سپس به سمت گونه ها پیش بروید. تونر را با پنبه خالص بدون الیاف مصنوعی به صورت بمالید.
 • تونر را به اطراف بینی خود بمالید.
 • تونر را به اطراف چانه خود بمالید.
3. مرطوب کننده

برای اینکه پوست صورت را صاف نگه دارید، رطوبت برای پوست لازم است. به این علت که هوا اثر خشک کنندگی دارد پوست صورت به یک مرطوب کننده طبیعی نیاز دارد، بنابراین باید از مرطوب کننده ها استفاده شود. آنها به صورت یک محافظ  روی پوست شما را می پوشاند.
 • با نوک انگشتان مرطوب کننده را بصورت خال خال روی تمام صورت بگذارید.
 • با انگشتان خود مرطوب کننده را به سمت پیشانی ببرید. دور چشمان خود را مرطوب کننده بمالید.
 • با استفاده از هر دو انگشت وسط دست خود، کرم را در اطراف چانه، دهان و روی خط دو طرف لب بمالید.
 • کرم مرطوب کننده را روی گلو و با یک حرکت به سمت بالا بمالید، یک درمیان از هر دست استفاده کنید (یکبار از دست چپ و یکبار از دست راست) از استخوان ترقوه شروع کنید و تا به سمت چانه بالا بیایید.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top