بحث مراقبت از پوست صورت برای بسیاری از آقایان یک موضوع بی مورد و بی اهمیت است. اما مراقبت از پوست صورت برای آقایان چیزی بوده که در هر دوره ای انجام می‌گرفته است. از زمان فراعنه مصر تا زمان امپراطورهای روم متداول بوده که روزانه صورت را تمیز کنند. به غیر از محصولات بعد از اصلاح و نرم کننده لب طیف وسیعی از محصولاتی که در دسترس هستند در طی این سالها تغییر پیدا کرده اند. در سراسر جهان آقایان به اهمیت مراقبت از پوست پی برده اند. محصولات بسیاری برای مراقبت از پوست نیز وجود دارد. این محصولات فقط برای خانمها نیست. مراقبت از پوست برای آقایان شامل استفاده از نرم کننده ها بطور مرتب، پاکسازی روزانه و ماسک پاکسازی گاه به گاه میشود.

راه های ساده مراقبت از پوست صورت برای آقایان

بدیهی است که مردان به همان روالی که خانم ها از پوست صورتشان مراقبت میکنند احتیاج به مراقبت ندارند. تفاوتهای بسیاری وجود دارد، یکی از آنها اصلاح کردن صورت آقایان است. پوست آقایان حساس تر است اما به مراتب چرب تر و ضخیم تر از پوست خانمها است. محصولات ساخته شده برای زنان را آقایان نمی توانند استفاده کنند. یک مرد، چه کاملاً ریش داشته باشد و یا اینکه بطور منظم ریشش را اصلاح نمیکند، باید از محصولات زیبایی مراقبت از پوست که مخصوص آقایان است، استفاده کند.

محصولات اولیه مراقبت از پوست برای آقایان
  • پاکسازی – یک ضرری که صابون دارد این است که باعث خشکی پوست میشود. بنابراین آقایان به یک چیز فوق العاده ای نیاز دارند تا چربی و یا ذراتی که در طول روز روی پوست صورت جمع میشود را بدون خشک کردن پوست صورت پاک کند. آقایان صبح پیش از اصلاح کردن و شب پیش ازخواب باید صورت خود را تمیز کنند.
  • کرم یا ژل اصلاح – بین پوست و تیغ اصلاح باید یک چیزی حائل باشد. ژل های اصلاح محصولی است که به عنوان این حایل عمل میکند. سعی کنید از محصولاتی که بصورت فوم صابون (کف صابون) است استفاده نکنید. این فوم ها نمیتوانند پوست صورت را بطور مناسب لیز کنند و پوست را هم خشک میکنند. استفاده از یک ژل بد برای اصلاح صورت موجب بوجود آمدن ناراحتی های پوستی میشود. افرادی که پوست های حساس دارند و یا ریش زبر دارند باید از روغن پیش از اصلاح صورت استفاده کنند.
  • ژل / نرم کننده / کرم اصلاح صورت – این محصولات پس از اصلاح صورت، پوست را مرطوب میکند. این محصولات حالت تسکین دهنده هم دارند هر چند بسیاری از مردان از این محصولات استفاده نمیکنند.

محصولات متوسط برای مراقبت از پوست صورت برای مردان
  • مرطوب کننده – صورت خود را جوان و شاداب نگه دارید و بخصوص برای روزهایی که اصلاح نمیکنید، خودتان را به استفاده از مرطوب کننده ها عادت دهید. بعد از اینکه پوست صورت شما در معرض باد، گرما و یا آب قرار گرفت باید از این مرطوب کننده ها استفاده کنید.
  • اسکراب یا لایه بردار – احتمالات را به حداقل برسانید مو روی صورت شما در حال رشد است، لایه برداری یا اسکراب لازم است. این کار باعث میشود که پوست شما یک اصلاح نرمی را داشته باشد. پوست از سلول های مرده خلاص میشود و تازه و نرم و صاف میشود. میتوانید دو یا سه بار در هفته این کار را انجام دهید. اسکراب ها نیز مانند پاکسازی کننده ها عمل میکنند بنابراین به پاکسازی بیشتر نیازی نیست.

مراقبتهای پیشرفته از صورت برای آقایان
  • تونر – برای داشتن یک صورت خوش تیپ باید از تونر استفاده کرد. تونرها به سفت کردن پوست صورت و تمیز کردن منافذ صورت کمک میکند و تمام آلودگی ها را که بعد از اصلاح کردن صورت پاک نشده و از بین نرفته است را پاک میکند. تونر ها را بعد از اصلاح صورت و پیش از استفاده از لوسیون بعد از اصلاح صورت استفاده کنید. در روزهایی که شما صورتتان را اصلاح نمیکنید پیش از استفاده از مرطوب کننده و پس از پاکسازی صورتتان از تونر استفاده کنید.
  • ماسک – آقایانی که پوست چرب دارند یا منافذ بزرگی در صورت دارند باید هفته ای یکبار از ماسک استفاده کنند. ماسک ها برای از بین بردن آلودگی ها بسیار موثر هستند و منافذ را هم جمع میکنند. بنابراین مردان بیشتر از زنان از ماسک استفاده میکنند.

با انجام یک برنامه منظم ظاهر پوست میتواند رو به بهبودی برود. امکان دارد که دریک دوره جوشهایی روی صورت بوجود بیاید اما این جوشها در دو دوره اول ماساژ صورت بوجود میایند و پس از این دوره پوست صورت شما تازه و درخشان میشود.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top