ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
مراقبت از پوست صورت، همیشه برای خانمها مهم بوده است. از زمانهای بسیار قدیم در سراسر جهان از محصولات مراقبت از پوست استفاده میشده است. ما شاهد زنان بسیار زیبایی بوده ایم که از روش های عجیب استفاده میکرده اند تا زیبا بنظر برسند. خوشبختانه در دوره ما محصولات مراقبت از پوست در دسترس هستند و احتیاجی نیست که ما از روشهای عجیب استفاده کنیم.

اولین کاری که برای یک مراقبت دائمی از پوست صورت این است که خانمها نوع پوست خود را تشخیص دهند.  برای مراقبت از پوست با توجه به نوع پوست  باید برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال، پوست چرب به طور مکرر باید پاک شود. غدد چربی در پوست های چرب بسیار فعال هستند و روغن اضافی باید از روی پوست برداشته شود. پوست خشک نیاز به استفاده دائمی از مرطوب کننده ها دارد و باید پوست صورت را هیدارته (داشتن یک میزان مناسب رطوبت) نگه داشت. یک نوع شایع دیگر پوست های مختلط است که در برخی قسمتهای صورت پوست خشک و در بعضی قسمتها چرب است. این نوع پوست هم نیاز دارد که به عنوان پوست خشک و هم به عنوان پوست چرب مورد مداوا قرار گیرد. اولین و مهمترین گام برای شروع مراقبت از پوست این است که بدانید چه نوع پوستی دارید.

راههای خاصی برای حفظ سلامت انواع پوست ذکر شده است. برای مثال، هر شخصی میتواند از عسل استفاده کند که یک ماده مغذی بسیار خوبی است. ویتامین E  برای حفظ درخشندگی پوست ضروری میباشد. برای درخشندگی پوست از بادام استفاده کنید. رژیم غذایی خوب نیز نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی پوست ایفا میکند. این رژیم غذایی باید شامل سبزیجات برگ سبز مانند کاهو و اسفناج باشد. میوه هایی مانند پرتقال، سیب و پاپایا هم باید بخشی از رژیم غذایی شما باشد. برای حفظ سلامتی پوست به تمام این سبزیجات و میوه ها نیاز است.

راهنمای مراقبت پوست برای خانمها


مراقبت از آکنه- بیشتر نوجوانان از آکنه یا جوش صورت ناراحت هستند. می توان با مراقبت های لازم آکنه را کنترل کرد.

درمان- داروهای بسیاری برای علاج آکنه وجود دارد. بسیاری از این داروها دست ساز هستند بنابر این استفاده از آنها خیلی مشکل نیست. تعدادی از داروهای مفید برای آکنه عبارتند از:
  • استفاده از بعضی ماسک های گلی بر روی آکنه. این ماسک باید تمام مدت شب روی پوست شما بماند. صبح روز بعد صورتتان را کاملاً بشویید. اگر نیاز بود باید اینکار را باید تکرار کنید.
  • پیش از خواب مقداری خمیر دندان را روی آکنه بگذارید. اگر نیاز بود باز هم اینکار را تکرار کنید.
  • از مخلوط نمک دریا و آب یک خمیر بسازید. دو بار در روز این خمیر را روی آکنه بگذارید. خمیر نباید روی پوست مالیده شود.
  • یک روش دیگر این است که یک تکه نان را درشیر خیس بدهید. آنرا روی جوش بگذارید. به مدت 30 دقیقه روی جوش بماند و سپس صورتتان را بشویید.

مراقبت پوست از چروک

یکی دیگر از نگرانیهای خانمها در مراقبت از پوست صورت وجود چین و چروک و مبارزه با آن است. آکنه و چین و چروک صورت شایع ترین مشکلات پوستی برای خانمها است. اما حیف است که شما بیشتر تلاش میکنید که چروک و بدتر از آن آکنه بوجود آمده روی صورت را از بین ببرید. محصولاتی هستند که برای معالجه آکنه مفید هستند چربی هایی که برای پوست شما  ضروری است را از بین میبرد و باعث بوجود آمدن چروک در پوست صورت میشوند.

اگر آکنه روی پوست شما میماند باید با دکتر پوست مشورت کنید و او معالجه صحیح را به شما بگوید.
کرم های ضد چروک بسیاری موجود است. آنها حاوی آنتی اکسیدان هایی از قبیل ویتامین A هستند. ویتامین A به بهبود عملکرد سلولهای اِپی تلیال epithelial (لایه رویی و داخلی پوست که وظایف مختلفی مانند حفاظت، جذب و ترشح را دارد)  کمک میکند و آنها را بازسازی میکند. کرم هایی وجود دارد که شامل آلفا هیدروکسی اسید  (ترکیباتی که از گیاهان مختلف مشتق میشوند و منشاء) گیاهی دارند) هستند و لایه های مرده پوست را برمیدارد. با استفاده از این کرم ها پوست شاداب میشود. بسیاری از کرم ها نیز حاوی کُلاژِن collagen (فراوانترین پروتئین در بدن که به شکل گیری بافتهای پوستی بدن کمک میکند) هستند که مانع از دست دادن آب در پوست میشوند.

یک مراقبت کلی از پوست صورت را بر اساس خصوصیات خانمها نمیتوان ارائه داد. حتی افراد استثنایی هم اگر از پوست صورت خود مراقبت نکنند میتوانند زیبایی اشان را از دست بدهند.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

تمرین با دمبل

اسکات با دمبل

سیم کش با تکنیک فلیپ ( Flip ) جودو

کرانچ معکوس با سیم کش

به پهلو

چرخش به خارج با کابل

Top