مراقبت از پوست صورت، همیشه برای خانمها مهم بوده است. از زمانهای بسیار قدیم در سراسر جهان از محصولات مراقبت از پوست استفاده میشده است. ما شاهد زنان بسیار زیبایی بوده ایم که از روش های عجیب استفاده میکرده اند تا زیبا بنظر برسند. خوشبختانه در دوره ما محصولات مراقبت از پوست در دسترس هستند و احتیاجی نیست که ما از روشهای عجیب استفاده کنیم.

اولین کاری که برای یک مراقبت دائمی از پوست صورت این است که خانمها نوع پوست خود را تشخیص دهند.  برای مراقبت از پوست با توجه به نوع پوست  باید برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال، پوست چرب به طور مکرر باید پاک شود. غدد چربی در پوست های چرب بسیار فعال هستند و روغن اضافی باید از روی پوست برداشته شود. پوست خشک نیاز به استفاده دائمی از مرطوب کننده ها دارد و باید پوست صورت را هیدارته (داشتن یک میزان مناسب رطوبت) نگه داشت. یک نوع شایع دیگر پوست های مختلط است که در برخی قسمتهای صورت پوست خشک و در بعضی قسمتها چرب است. این نوع پوست هم نیاز دارد که به عنوان پوست خشک و هم به عنوان پوست چرب مورد مداوا قرار گیرد. اولین و مهمترین گام برای شروع مراقبت از پوست این است که بدانید چه نوع پوستی دارید.

راههای خاصی برای حفظ سلامت انواع پوست ذکر شده است. برای مثال، هر شخصی میتواند از عسل استفاده کند که یک ماده مغذی بسیار خوبی است. ویتامین E  برای حفظ درخشندگی پوست ضروری میباشد. برای درخشندگی پوست از بادام استفاده کنید. رژیم غذایی خوب نیز نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی پوست ایفا میکند. این رژیم غذایی باید شامل سبزیجات برگ سبز مانند کاهو و اسفناج باشد. میوه هایی مانند پرتقال، سیب و پاپایا هم باید بخشی از رژیم غذایی شما باشد. برای حفظ سلامتی پوست به تمام این سبزیجات و میوه ها نیاز است.

راهنمای مراقبت پوست برای خانمها


مراقبت از آکنه- بیشتر نوجوانان از آکنه یا جوش صورت ناراحت هستند. می توان با مراقبت های لازم آکنه را کنترل کرد.

درمان- داروهای بسیاری برای علاج آکنه وجود دارد. بسیاری از این داروها دست ساز هستند بنابر این استفاده از آنها خیلی مشکل نیست. تعدادی از داروهای مفید برای آکنه عبارتند از:
  • استفاده از بعضی ماسک های گلی بر روی آکنه. این ماسک باید تمام مدت شب روی پوست شما بماند. صبح روز بعد صورتتان را کاملاً بشویید. اگر نیاز بود باید اینکار را باید تکرار کنید.
  • پیش از خواب مقداری خمیر دندان را روی آکنه بگذارید. اگر نیاز بود باز هم اینکار را تکرار کنید.
  • از مخلوط نمک دریا و آب یک خمیر بسازید. دو بار در روز این خمیر را روی آکنه بگذارید. خمیر نباید روی پوست مالیده شود.
  • یک روش دیگر این است که یک تکه نان را درشیر خیس بدهید. آنرا روی جوش بگذارید. به مدت 30 دقیقه روی جوش بماند و سپس صورتتان را بشویید.

مراقبت پوست از چروک

یکی دیگر از نگرانیهای خانمها در مراقبت از پوست صورت وجود چین و چروک و مبارزه با آن است. آکنه و چین و چروک صورت شایع ترین مشکلات پوستی برای خانمها است. اما حیف است که شما بیشتر تلاش میکنید که چروک و بدتر از آن آکنه بوجود آمده روی صورت را از بین ببرید. محصولاتی هستند که برای معالجه آکنه مفید هستند چربی هایی که برای پوست شما  ضروری است را از بین میبرد و باعث بوجود آمدن چروک در پوست صورت میشوند.

اگر آکنه روی پوست شما میماند باید با دکتر پوست مشورت کنید و او معالجه صحیح را به شما بگوید.
کرم های ضد چروک بسیاری موجود است. آنها حاوی آنتی اکسیدان هایی از قبیل ویتامین A هستند. ویتامین A به بهبود عملکرد سلولهای اِپی تلیال epithelial (لایه رویی و داخلی پوست که وظایف مختلفی مانند حفاظت، جذب و ترشح را دارد)  کمک میکند و آنها را بازسازی میکند. کرم هایی وجود دارد که شامل آلفا هیدروکسی اسید  (ترکیباتی که از گیاهان مختلف مشتق میشوند و منشاء) گیاهی دارند) هستند و لایه های مرده پوست را برمیدارد. با استفاده از این کرم ها پوست شاداب میشود. بسیاری از کرم ها نیز حاوی کُلاژِن collagen (فراوانترین پروتئین در بدن که به شکل گیری بافتهای پوستی بدن کمک میکند) هستند که مانع از دست دادن آب در پوست میشوند.

یک مراقبت کلی از پوست صورت را بر اساس خصوصیات خانمها نمیتوان ارائه داد. حتی افراد استثنایی هم اگر از پوست صورت خود مراقبت نکنند میتوانند زیبایی اشان را از دست بدهند.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top