ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
با پیشرفت سن پوست صورت انعطاف پذیری کمتری پیدا میکند. کاهش انعطاف پذیری با شل شدن پوست در بعضی نواحی صورت شروع میشود. بنابراین به ورزش دادن صورت نیاز است که کمک میکند که پوست در نواحی پیشانی و چشم ها و چانه سفت شود.

بنابراین دراینجا بعضی از ورزش های صورت ارائه میدهیم. یکی از این ورزش ها ایزومتریک- Isometric است. به عنوان مثال، کمی سر را به عقب خم کنید و دهان خود را باز کنید و ببندید. میتوانید احساس کنید که عضلات گردن منقبض میشوند. این ورزش گردن شما را  سفت و محکم نگه میدارد. یک روش دیگر برای سفت شدن عضلات گردن این است که لوسیونی را روی گردن بمالید و با انگشتان دست خود بصورت ضربه زدن از پایین گردن شروع کنید و به سمت بالای گردن بروید.

تعدادی از ورزش ها


یکی از تمرینهای بسیار خوب برای صورت خنده است. خنده با صدای بلند تنش را از عضلات صورت دور میکند. ورزش های دیگری هم برای صورت است که شامل این تمرینات میشوند:
 • در هم جمع کردن صورت. چین و چروک باید تا روی پیشانی بوجود بیاید. دهان و چشم های خود را محکم  ببندید و بینی خود را چین بیاندازید.
 • سپس دهان و چشم هایتان را باز کنید. دهانتان را دوباره ببندید و لب هایتان را روی هم فشار دهید.
 • دهانتان را بالا به سمت چپ و سپس به سمت راست حرکت دهید. حالا لبخند بزرگی بزنید. عضلات گردن را سفت نگه دارید و چانه خود را به سمت داخل ببرید.

منافع

عضلات صورت با ورزش های صورت جمع میشوند. عضلات صورت باید قوی شوند. عضلات صورت باید صاف و قوی بنظر برسند. در اینجا ورزش هایی برای پیشانی شما و چشم شما ارائه داده شده است. این ورزش ها کمک میکنند غده های لنفاوی تخلیه شوند. این ورزش مخصوص چشمان پف کرده و کیسه ای میباشد. این ورزش به برطرف شدن خطوط چین و چروک هم کمک میکند. گردش خون بهتر جریان پیدا میکند و صورت شما درخشان میشود.

ورزش برای پیشانی شما
 • گام اول این است که خیلی راحت اخم کنید. سپس با استفاده از دست ابروها را روی چشمها بیاورید. در حالیکه چشم هایتان را باز میکنید ابروها کشیده میشوند و به سمت بالا برده میشوند.
 • دراز بکشید و مدتی به بالا نگاه کنید. چشم خود را باز نگه دارید و ابروی خود را به سمت بالا بکشید. چند ثانیه استراحت بدهید و اینکار را 10 بار انجام دهید.
 • راست بنشینید و برای چند دقیقه مستقیم نگاه کنید.
 • ابروی خود را پایین نگه دارید و به بینی خود چین بیاندازید. تا 10 بشمارید و بعد استراحت بدهید و 6 بار این کار را انجام دهید.

ورزش برای اطراف چشم ها
 • با فشار انگشتانتان روی بخش گیجگاه عضلات اطراف چشم شما میتوانند قوی شوند. این کار را به آرامی انجام دهید یا با انجام اینکار سردرد زیاد را از بین ببرید.
 • سپس راست نشسته، چشم ها را ببندید. سپس با همان چشم بسته به بالا و پایین نگاه کنید. 10 بار این کار را تکرار کنید.
 • ابرو را به طرف بالا ببرید، پلکهای شما کشیده میشوند. راست بنشینید و چشم خود را بسته و این تمرین را انجام دهید.
 • تمرین بالا را دوباره انجام دهید با این تفاوت که چشم ها باز است .ابرو را به طرف بالا ببرید، پلکهای شما کشیده میشوند. راست بنشینید و چشم های خود را باز نگه دارید و این تمرین را انجام دهید.
 • راست بنشینید و به جلو نگاه کنید. سپس به بالا و بعد به پایین نگاه کنید. این تمرین را 10 بار انجام دهید.

نکته ها و داستانها


تنها کلید برای داشتن چهره جذاب مراقبت از پوست است. انجام تمرینات ورزشی صورت برای حفظ یک صورت خوب بسیار ضروری است. ورزش صورت برای شما هزینه ای ندارد و خیلی هم وقت پر ارزش شما را نمیگیرد. تمرینات ورزشی پوست شما را نرم و صاف و خطوط و چین و چروک و پف چشم را کمتر میکند. این پف های چشم چیزی نیست جز اینکه عضلات صورت شما دارد نرم میشود. با این تمرینات ورزشی عضلات صورت خود را سفت میکنید. برای انجام این تمرینان هیچ محدودیت سنی نیست. افراد جوان هم باید این ورزش ها را بطور منظم انجام دهند تا برای مدت های طولانی خودشان را جوان نگه دارند. یک داستان هم وجود دارد که این تمرینات باعث بوجود آمدن چین و چروک در صورت میشود. این مسئله تا حدودی درست است. اگر درست این تمرینات را انجام ندهید باعث بوجود آمدن چین و چروک در صورت میشود. اما در صورت صحیح انجام دادن آن میتواند بسیار شگفت انگیز باشد. همچنین اگر نادرست انجام گیرد باعث شل شدن پوست صورت میشود.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس آرنولد با دمبل

فشار به صورت

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

حرکت دو ضرب با دمبل

غلتاندن با هالتر روی زانو

کرانچ با دستگاه

Top