با پیشرفت سن پوست صورت انعطاف پذیری کمتری پیدا میکند. کاهش انعطاف پذیری با شل شدن پوست در بعضی نواحی صورت شروع میشود. بنابراین به ورزش دادن صورت نیاز است که کمک میکند که پوست در نواحی پیشانی و چشم ها و چانه سفت شود.

بنابراین دراینجا بعضی از ورزش های صورت ارائه میدهیم. یکی از این ورزش ها ایزومتریک- Isometric است. به عنوان مثال، کمی سر را به عقب خم کنید و دهان خود را باز کنید و ببندید. میتوانید احساس کنید که عضلات گردن منقبض میشوند. این ورزش گردن شما را  سفت و محکم نگه میدارد. یک روش دیگر برای سفت شدن عضلات گردن این است که لوسیونی را روی گردن بمالید و با انگشتان دست خود بصورت ضربه زدن از پایین گردن شروع کنید و به سمت بالای گردن بروید.

تعدادی از ورزش ها


یکی از تمرینهای بسیار خوب برای صورت خنده است. خنده با صدای بلند تنش را از عضلات صورت دور میکند. ورزش های دیگری هم برای صورت است که شامل این تمرینات میشوند:
 • در هم جمع کردن صورت. چین و چروک باید تا روی پیشانی بوجود بیاید. دهان و چشم های خود را محکم  ببندید و بینی خود را چین بیاندازید.
 • سپس دهان و چشم هایتان را باز کنید. دهانتان را دوباره ببندید و لب هایتان را روی هم فشار دهید.
 • دهانتان را بالا به سمت چپ و سپس به سمت راست حرکت دهید. حالا لبخند بزرگی بزنید. عضلات گردن را سفت نگه دارید و چانه خود را به سمت داخل ببرید.

منافع

عضلات صورت با ورزش های صورت جمع میشوند. عضلات صورت باید قوی شوند. عضلات صورت باید صاف و قوی بنظر برسند. در اینجا ورزش هایی برای پیشانی شما و چشم شما ارائه داده شده است. این ورزش ها کمک میکنند غده های لنفاوی تخلیه شوند. این ورزش مخصوص چشمان پف کرده و کیسه ای میباشد. این ورزش به برطرف شدن خطوط چین و چروک هم کمک میکند. گردش خون بهتر جریان پیدا میکند و صورت شما درخشان میشود.

ورزش برای پیشانی شما
 • گام اول این است که خیلی راحت اخم کنید. سپس با استفاده از دست ابروها را روی چشمها بیاورید. در حالیکه چشم هایتان را باز میکنید ابروها کشیده میشوند و به سمت بالا برده میشوند.
 • دراز بکشید و مدتی به بالا نگاه کنید. چشم خود را باز نگه دارید و ابروی خود را به سمت بالا بکشید. چند ثانیه استراحت بدهید و اینکار را 10 بار انجام دهید.
 • راست بنشینید و برای چند دقیقه مستقیم نگاه کنید.
 • ابروی خود را پایین نگه دارید و به بینی خود چین بیاندازید. تا 10 بشمارید و بعد استراحت بدهید و 6 بار این کار را انجام دهید.

ورزش برای اطراف چشم ها
 • با فشار انگشتانتان روی بخش گیجگاه عضلات اطراف چشم شما میتوانند قوی شوند. این کار را به آرامی انجام دهید یا با انجام اینکار سردرد زیاد را از بین ببرید.
 • سپس راست نشسته، چشم ها را ببندید. سپس با همان چشم بسته به بالا و پایین نگاه کنید. 10 بار این کار را تکرار کنید.
 • ابرو را به طرف بالا ببرید، پلکهای شما کشیده میشوند. راست بنشینید و چشم خود را بسته و این تمرین را انجام دهید.
 • تمرین بالا را دوباره انجام دهید با این تفاوت که چشم ها باز است .ابرو را به طرف بالا ببرید، پلکهای شما کشیده میشوند. راست بنشینید و چشم های خود را باز نگه دارید و این تمرین را انجام دهید.
 • راست بنشینید و به جلو نگاه کنید. سپس به بالا و بعد به پایین نگاه کنید. این تمرین را 10 بار انجام دهید.

نکته ها و داستانها


تنها کلید برای داشتن چهره جذاب مراقبت از پوست است. انجام تمرینات ورزشی صورت برای حفظ یک صورت خوب بسیار ضروری است. ورزش صورت برای شما هزینه ای ندارد و خیلی هم وقت پر ارزش شما را نمیگیرد. تمرینات ورزشی پوست شما را نرم و صاف و خطوط و چین و چروک و پف چشم را کمتر میکند. این پف های چشم چیزی نیست جز اینکه عضلات صورت شما دارد نرم میشود. با این تمرینات ورزشی عضلات صورت خود را سفت میکنید. برای انجام این تمرینان هیچ محدودیت سنی نیست. افراد جوان هم باید این ورزش ها را بطور منظم انجام دهند تا برای مدت های طولانی خودشان را جوان نگه دارند. یک داستان هم وجود دارد که این تمرینات باعث بوجود آمدن چین و چروک در صورت میشود. این مسئله تا حدودی درست است. اگر درست این تمرینات را انجام ندهید باعث بوجود آمدن چین و چروک در صورت میشود. اما در صورت صحیح انجام دادن آن میتواند بسیار شگفت انگیز باشد. همچنین اگر نادرست انجام گیرد باعث شل شدن پوست صورت میشود.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

Top