ادامه موضوع

وضعیت مو – رسیدگی به مو و رفع نگرانی
مراقبت از مو
مشکلات مو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
افراد متفاوت دارای موهای متفاوتی میباشند. بنابراین، شما باید بدانید که موی شما از چه نوع است و چطور از آن مراقبت کنید. شما میتوانید حالت موی خود را تغییر دهید. به تنهایی هم میتوانید این کار را انجام دهید و موهایتان را به همان حالتی که درآورده اید، نگه دارید.

موهای چرب –
وقتی پوست شما چرب است موهای شما هم چرب است. هنگامی که غدد چربی بیش از حد چربی تولید میکنند این حالت پیش میاید. شما به راحتی میتوانید بگویید که یک فرد موی چرب دارد و تشخیص این نوع مو بسیار راحت است. در این افراد ترشح روغن بسیار زیاد است و باعث میشود که مو و پوست سر فرد بسیار چرب شود. بزرگترین اشکال موهای چرب این است که ذرات گرد و غبار را به خود جذب میکنند و این عامل باعث میشود که مو همیشه چرب بماند.

بدترین بخش موهای چرب این است که حتی بعد از اینکه موهایتان را بیش از یکبار هم شامپو کنید، بازهم نمیتوانید از احساس چربی ناخوشایندی که دارید خلاص شوید. اگر موهای چربی دارید فقط به یاد داشته باشید که بلافاصله بعد از شامپو کردن موهایتان را با آب یک عدد لیمو آبکشی کنید. از محصولاتی که در آنها حنا است استفاده کنید. این محصولات به تعادل PH موی سر شما کمک میکند. خود را عادت دهید که از سبزیجات سبز و میوه  به مقدار بسیار زیاد استفاده کنید. خوردن غذاهای چرب را متوقف کنید یا اگر هنوز غذاهای چرب میخورید بدانید که با مشکلات موهای چرب درگیر خواهید بود.

موی خشک – هنگامی که غدد چربی غیر فعال میشوند موهای شما حالت خشک پیدا میکند. با این حال، دلایل دیگری نیز وجود دارد. موهای شما میتواند به علل زیر به شدت خشک شود.
  • استفاده از شامپوهای بسیار تند
  • شیمی درمانی های متعدد
  • بیش از حد قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید
برای موی خشک یک تغذیه مناسب مورد نیاز است. موهای خود را با روغن های گیاهی ولرم دو بار در هفته ماساژ دهید. غذایی که شما میخورید به اندازه مناسب روی داشته باشد. از شامپوهای ملایم که فاقد مواد شیمیایی غیر ضروری است استفاده کنید. از بیگودی برقی و خشک کردن مو با سشوار اجتناب کنید.

موهای طبیعی – این بهترین نوع  مو است. این نوع مو متعادل است نه خیلی چرب و نه خیلی خشک است. به هر حال، اگر میخواهید موهایتان براق بماند باید بطور مداوم از موهایتان مراقبت و نگهداری کنید.

موهای مختلط – این نوع مو در بعضی قسمتها چرب و در بعضی قسمتها خشک است. به چندین علت موها مختلط میشوند. استفاده بیش از حد شامپوهای شیمیایی، بیش از حد در معرض اشعه خورشید قرار گرفتن، گرمای بیش از حد درهنگامی که از انواع مختلف وسایل خشک کن مو استفاده میشود. به هر حال، برای متعادل نگه داشتن مو بهتر است همیشه از شامپوهای ملایم استفاده شود. برای موهای مختلط محصولات متعددی در بازار موجود است. یکی از این محصولات را انتخاب کنید و استفاده کنید. با این حال، اگر نمیتوانید فقط از یک محصول استفاده کنید از یک شامپو که برای موهای چرب است استفاده کنید و در نهایت از یک نرم کننده استفاده کنید و آنرا از وسط مو به سمت نوک مو بکشید.

موهای صاف – اگر شما موهای صافی دارید مشکل است که موهایتان را به حالتهای مختلف در بیاورید. موهای صاف بینهایت نرم و همیشه بی حالت هستند. شما هم هیچ کاری نمیتوانید بکنید چون این نوع موی صاف ارثی است. از نرم کننده و محصولات حالت دهنده امروزی استفاده نکنید! با این حال، برای مراقبت از موی صاف باید از شوینده های ملایم و نرم کننده های بسیار ملایم استفاده کنید. بدانید که زود به زود شستن موها یا هر کار دیگری که با موهای صاف انجام دهید، شما را با مشکلات متعددی روبرو میکند.

موهای مجعد – هنگامیکه  موهای شما بیش از حد نیاز به جذب رطوبت دارد، موهای شما مجعد میشود. موها به طرز وحشتناکی خشک است و براقیت و درخشندگی ندارد. برای محافظت و نگهداری از این مو هنگام شامپو کردن مو با انگشتانتان ریشه ها را ماساژ دهید. و از یک نرم کننده استفاده کنید و آنرا از وسط مو به سمت نوک مو بکشید.

ممکن است موی شما یکی از این نوع موها باشد. به این علت شما باید از بهترین روش برای نگهداری موهایتان استفاده کنید.
 
 
دسته بندی
زیبایی مو » مراقبت ازمو
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • شامپو کردن موها
    برای انواع موها باید از شامپوی همان نوع مو استفاده کرد. در نهایت، این...
 

برخی از تمرینات

خم شدن به پهلو با میله هالتر

چرخش به خارج با تسمه

حرکت صلیبی

دوچرخه زدن

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

پرس سینه و اِکسل

Top