ادامه موضوع

وضعیت مو – رسیدگی به مو و رفع نگرانی
انواع مو
مشکلات مو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
روزانه باید از موهایتان مراقبت کنید. مو یک بخش عمده و اساسی از بدن شما است. روزانه باید به آن توجه کنید و از آن محافظت کنید. افرادی هستند که موهایشان را رنگ میکنند. تعدادی موهای خود را مطابق مد روز رنگ میکنند. رنگ کردن مو روی جنس موی شما تاثیر میگذارد. رنگ مو ها از مواد شیمیایی بسیارقوی درست میشوند تا بر روی رنگ طبیعی موهای شما تاثیر بکند و رنگ مویتان را عوض کند. بنابر این، پس اینکه موهای خود را رنگ کردید باید بطور مناسبی از موهای خود مراقبت کنید. اینکار ضروری است، چرا که ریزش گاه به گاه مو یا مشکلات مربوط به مو امکان دارد که مشکلاتی را برای شما بوجود بیاورد.

از موی رنگ شده چطور مراقبت کنیم و آنرا درمان کنیم

با رنگ کردن مو منافذ مو باز میشود. هنگام رنگ کردن مو، مواد قلیایی رنگ مو به عمق میله مو میرود و سپس به سمت کوتیکول مو (ساقه مو از سه قسمت تشکیل میشود، مغز مو و کورتکس مو و کوتیکول مو که بیرونی ترین لایه مو است) برده میشود. هنگامیکه منافذ مو باز میشوند، اگر کوتیکول مو به موقع بسته نشود، موی سر هم مقدار زیادی رطوبت و هم رنگی که به مو زده شده را از دست میدهد.

به این ترتیب، بلافاصله بعد از رنگ کردن مو باید از مواد مرطوب کننده استاندارد استفاده کنید. اینکار باعث میشود که هم رطوبت مو حفظ شود و هم لایه کوتیکول مو نرم و لطیف نگه داشته شود. با استفاده از یک کرم نرم کننده مناسب بسیاری از مشکلات مو از بین میرود.

استفاده از رنگهای شاد و دکلره کردن مو باعث از دادن درخشندگی و صافی طبیعی مو میشود. بنابراین وقتی از چنین رنگهایی استفاده میکنید باید از موهای خود نهایت مراقبت را بکنید. اگر موهای خود را رنگ میکنید، توصیه میشود که هفته ای یکبار موها را حتماً تقویت کنید.

نکاتی برای مراقبت روزانه از موها

ازموهای خود همیشه و هر روزه باید مراقبت کرد و آنرا تغذیه کرد. از آنجا که مو بخش مهمی از بدن شما است باید آنرا دوست داشته باشید و به نوع درستی به آن رسیدگی کنید. برای اینکار مراحل ساده ای وجود دارند که شما باید آنها را انجام دهید.

موهای خود را روزانه برس بزنید- اگر موهای خود بطور مرتب و منظم برس بزنید گره خوردگی و کرک موهای شما باز شود و روغن طبیعی که پوست سر تولید میکند را به تمام قسمتهای مو برساند. اینکار باعث میشود که موی شما به خوبی رشد کند و درخشان و براق بنظر برسد. برس زدن موهای شما را تمیز نگه میدارد. بنابراین موهای خود را دوبار در روز برس بزنید.

موهای خود را شامپو کنید- آن قسمت از مو را که بطور خاصی  چرک به نظر میرسد را شامپو کنید. هنگام شامپو زدن به مو پوست سر خود را ماساژ دهید تا خون بخوبی در تمام نقاط کف سر پخش شود. گردش خون مناسب در قسمت پوست سر کمک میکند تا موهای شما بطور طبیعی رشد کند و روغن طبیعی هم از پوست سر ترشح شود. با این حال، با توجه به نوع موی شما، شامپویی که باید استفاده کنید هم متفاوت خواهد بود. برای موهای طبیعی و خشک و چرب باید شامپوی مخصوص آن مو را استفاده کرد. همانطور که برای بدنتان از لوسیون استفاده میکنید باید برای موهای خود از یک نرم کننده مناسب استفاده کنید. به هر صورت برای موی خشک یا چرب یا آسیب دیده باید نرم کننده مخصوص همان مو را استفاده کنید. در صورتیکه موهای طبیعی دارید میتوانید از هر نوع نرم کننده استانداردی استفاده کنید.

استفاده از چندین محصول آرایشی مو- شما میتوانید از محصولات مختلف آرایشی مو مانند اسپری مو، ژل مو و سرم مو استفاده کنید. این محصولات به شما کمک میکند تا موی شما به آن مدل و حالتی که میخواهید بماند. با این حال، زیاد از این محصولات استفاده نکنید. این محصولات کیفیت موهای شما را از بین میبرد.

یک مدل مناسب برای مو- روزی یکبار به موی خود یک مدل دهید. این کار هم ظاهر شما را بهتر میکند و هم احساس خوبی را به شما میدهد. به هر حال، برای اینکه یک مدل خوب به موهایتان بدهید باید اینکار را به آرامی انجام دهید.

حفاظت از موهایتان در شب- حفاظت کردن از موها در شب ضروری است. برای اینکه در خواب احساس راحتی داشته باشید، شب موهای خودتان را باز کنید. علاوه بر این، اگر موهایتان مرتباً به بالش مالیده شود قطعاً موی شما تحت تاثیر آن قرار میگیرد.

موهای شما دارایی شما هستند. بنابراین آنرا نادیده نگیرید. باید به موهایتان توجه کنید و از آن مراقبت کنید و ببینید که چه خوب رشد میکند و درخشندگی پیدا میکند.
 
 
دسته بندی
زیبایی مو » مراقبت ازمو
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

  • شامپو کردن موها
    برای انواع موها باید از شامپوی همان نوع مو استفاده کرد. در نهایت، این...
 

برخی از تمرینات

تمرین با دمبل

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

پرس سینه با زنجیر

پرس سینه با تخته

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت صاف

Top