اگر خانمها بخواهند برای یک مهمانی یا جشنی آماده شوند، تنها چیزی است که فکر آنها را به خود مشغول میکند، موهایشان است. مو هم مانند صورت به مراقبت و توجه نیاز دارد. هیچکس دوست ندارد که پیش از رفتن به یک مهمانی موهایش خشک و مات بنظر برسد. نه تنها خانمها بلکه آقایان هم باید به موهایشان رسیدگی کنند. پس از اینکه به وضعیت موهایتان رسیدگی کردید حتماً حرفهای تعارف آمیزی میشنوید. رسیدگی کردن به موها نه تنها یک درخشش خاص به مو میدهد بلکه آنها را هم تقویت میکند و تمام مشکلاتی که موهای خشک و مات دارند را هم از بین میبرد.

هنگامیکه به یک مهمانی میروید و یا قرار ملاقاتی را دارید، برای اینکه یک درخشش تازه ای را به موهایتان بدهید، راهنمایی هایی در اینجا ارائه شده که عبارتند از:
  • بعد از شامپو زدن، کاملاً موها را با آب بشویید بطوریکه تمام مواد شامپو از روی موهایتان پاک شود و بعد از نرم کننده استفاده کنید.
  • با هر دودست به آرامی نرم کننده را به موهایتان بمالید.
  • چند لحظه صبر کنید تا نرم کننده بر روی موها اثر کند.
  • برای شستن نرم کننده از آب گرم استفاده کنید.
با انجام دادن راهنمایی های اولیه، هنوز کار شما برای رسیدگی به موهایتان تمام نشده است. رسیدگی کردن به موها یک کار دشوار نیست، اما موها به مراقبت بیشتری نیاز دارند که با یک مقدار زحمت میتوانید همیشه موهایی با بهترین حالت را داشته باشید. آلودگی هوا و گرد و خاک بیرون از منزل مشکلاتی را برای موهای شما بوجود میاورند که به سختی میتوانید از این مشکلات رهایی پیدا کنید. با یک رسیدگی مناسب، تمام این مشکلات رفع میشوند و موی سر شما کاملاً تقویت میشود، اما بدون رسیدگی کردن به موی سر، به راحتی  نمیتوانید این مشکلات را برطرف کنید و موهایتان را تقویت کنید.

مو یک دارایی نیست که بتوانید با مهارت خودتان آنرا از زمین بدست بیاورید، بلکه چیزی است که در روی زمین همراه شما هست.
جنس مو در هر فردی، در هر پوستی و حتی از نظر نژادی باهم تفاوت دارد. جنس مو بر اساس آب و هوا، محیط و عوامل طبیعی دیگر تغییر میکند. هر چند، استفاده از محصولات رنگ مو باعث آسیب رساندن به جنس مو و رشد آن میشود. اما با رسیدگی مناسب به موها میتوانید از این مشکلات رهایی پیدا کنید. اینکه مو در هر فردی به یک صورت است، پس رسیدگی به انواع مختلف مو هم متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که برای موهای چرب، فقط به قسمتهای پایینی مو باید رسیدگی کنید. موهای چرب به یک مراقبت ویژه نیاز دارد، بنابراین برای موهای چرب باید از این روش استفاده کرد و شما نمیتوانید به کل موهای چرب خود نرم کننده بزنید، بلکه فقط برای قسمتهای پایینی مو از نرم کننده استفاده کنید. برای موهای خشک بهتر است نرم کننده هایی استفاده شود که حاوی موادی است که بیشترین مراقبت را از مو میکند. عمدتاً موهای خشک را هیچ کس دوست ندارد و آگودگی هوا و گردوغبار بیش از حد برای موهای خشک مضر است. بنابراین آن چیزی است که باید برای موهای خشک استفاده کنید، یک نرم کننده بسیار خوب است.

خیلی خودتان را ناراحت نکنید، نرم کننده ها این مشکل را به راحتی برطرف میکنند و موهای شما را براق میکنند. هم موهای چرب و هم موهای خشک خوب هستند و به راحتی میتوان از عهده رسیدگی به آنها بر آمد، اما آن مویی که به مراقبت بسیار زیادی احتیاج دارد موهای آسیب دیده هستند. قطعاً خانمها نمیخواهند که موهای آسیب دیده ای داشته باشند. رسیدگی کردن به موهای آسیب دیده یک مقداری مشکل است به این دلیل که شما باید کاملاً قسمت آسیب دیده مو را کوتاه کنید تا به بقیه موی شما آسیبی نرسد. پس از کوتاه کردن قسمت آسیب دیده مو، مدتها باید صبر کنید که موها رشد کنند و بلند شوند. در حالیکه موها رشد میکنند باید از نرم کننده هایی که غنی از مواد پروتئینی هستند، استفاده کنید.
 

ادامه این موضوع

انواع مو

افراد متفاوت دارای موهای متفاوتی میباشند. بنابراین، شما باید بدانید که موی شما از چه نوع است و چطور از آن مراقبت کنید. شما میتوانید حالت موی خود را تغییر دهید. به تنهایی هم میتوانید این کار را انجام دهید و موهایتان را به همان حالتی که درآورده اید، نگه دارید.

مراقبت از مو

پس از رنگ کردن موهایتان نکاتی است که باید رعایت کنید و آنها را انجام دهید، که در این مقاله راجع به آنها صحبت شده است. موهای رنگ شده همیشه به یک مراقبت درست و صحیح نیاز دارد. در نهایت، این مقاله شامل نکاتی است که برای موهای رنگ شده ضروری میباشد و برای محافظت از موی سر هر روزه باید این کارها را انجام دهید.

مشکلات مو

انواع مختلفی از مشکلات مو وجود دارد و شما باید بدانید که چگونه این مشکلات را برطرف کنید. دلایل مختلفی برای مشکلات مو وجود دارد. رژیم غذایی نامناسب، بی توجهی به مو، بیش از حد در معرض نور خورشید قرار گرفتن و مشکلاتی از این قبیل. هنگامی که مشکلات مو شروع میشود، کنترل کردن آن برای شما بسیار دشوار میشود.

Top