ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
بیشتر خانم ها دارای پوست خشک می باشند. این خانم ها اغلب از برخی ناراحتی های پوستی رنج می برند. چنین افرادی باید از پوست های خود بطور صحیح مراقبت کرده و همیشه به مراقبت منظم از صورت بپردازند. ناراحتی های پوستی شامل بازگشت دوباره لکه ها روی چانه و لکه های سیاه زیر چشم هستند که برای رهایی از این ناراحتی ها، صورت را ترسیم کرده و نیازهای ویژه هر قسمت را بدانید. بنابراین، در زیر به ویژگی های نواحی مختلف صورت پرداخته ایم.

گونه‌ ها

تراکم بصورت برآمدگی جوش، بیشتر در قسمت گونه دیده می شود. Rosacea ناراحتی پوستی دیگری است که به دلیل رگهای خونی پاره شده بوجود می آید و صورت قرمز می شود.

معالجه

به خانم ها توصیه می شود از لوازم آرایشی با ترکیبات معدنی و غیر آلی استفاده نمایند. برای جلوگیری از ناراحتی پوستی Rosacea نیز باید از خوردن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار که مانند ماشه عمل می کنند و بسیار  واکنش ‌انگیز هستند، پرهیز شود. در بازار کرم هایی وجود دارد که از قرمزی صورت جلو گیری کرده و باعث تحريك کمتر‌ پوست می شوند. برای جلوگیری از قرمزی صورت نیز می توان از کرم هایی که باعث کاهش نمایان شدن رگهای خونی پاره می شود، استفاده کرد.

چانه

تراکمی را می توان در اطراف چانه مشاهده کرد که بدلیل فعال بودن غدد عرقی در آنجا بوجود می آید. ناراحتی پوستی دیگر، وجود سوراخ های ریز در اطراف لب ها می باشد که ترک خوردی گوشه لب نیز باعث بدتر شدن این ناراحتی می گردد که به دلیل استرس و ناهماهنگى هورمونی ایجاد می شود. با گذر سن این سوراخ ها بدلیل شل شدن پوست بیشتر دیده می شوند.

معالجه

هر شب دو بار پوست خود را تمیز کنید. ابتدا لکه ها و غبار را پاک کرده و سپس بشویید. بجای فشار دادن جوش های سرسیاه از لایه بردار خوب استفاده نمایید.

بینی

بینی غدد چربی بسیاری را در اطراف خود دارد. دلیل بوجود آمدن دانه های سرسیاه این است که پرزها بسته می شوند. گرد و غبار و دانه های ریز معلق در هوا باعث انسداد دانه های سر سیاه می شوند.

معالجه

با استفاده از شستشو و تمیز کردن، لایه برداری مرتب، از مسدود شدن سوراخ های ریز جلوگیری کنید. برای جلوگیری از مسدود شدن این سوراخ ها از محصولاتی که محتوی آن شامل اسید هیدروکسیل alpha-beta یا از ترکیبات ویتامین A می شود، استفاده نمایید. ماسک های صورت دارای خارهای نازک می باشند که توان میوه ایی دارند، از آنها استفاده نمایید.

چشم ها

دیر خوابیدن باعث پف شدن و باد کردن چشم و سیاه شدن دور آن می شود. ناراحتی پوستی دیگر در آن نواحی دانه دانه شدگی پوست است، برآمدگی های سفید رنگی در زیر پوست جایی که کاسه چشم با گونه برخورد می کند. چشم ها با کلیه ها ارتباط نزدیکی دارند، به همین دلیل هرگونه کم شدن آب بدن و یا افزایش سموم باعث باد شدن و پف کردن و سیاه شدن دور چشم می شود. باید بیاد داشته باشید که پوست اطراف چشم بسیار لطیف و نرم می باشند و نیازمند مراقبت صحیح تر و بیشتری هستند.

معالجه

اولین و مهمترین درمان خواب کافی هنگام شب است. کرمی را بکار ببرید که بافت خشک پوستتان را از بین ببرد. سعی کنید از زدن ریمل های ضد آب پرهیز کنید. دانه دانه شدگی پوست را فشار ندهید که این خود بهترین روش برای رهایی از این ناراحتی می باشد.

روش های گفته شده در بالا، نکات بسیار مفیدی برای پوست های خشک هستند. همیشه از محصولاتی که دارای ترکیبات گياهى هستند.، استفاده کنید. پوستمان همانند اسفنج است که 60% موادی را که روی آن قرار می دهید را جذب می کنند. بنابراین نشان دهنده این است که چرا باید از محصولات آرایشی گیاهی استفاده نمود. در هنگام انتخاب لوازم آرایش خود دقت کنید. برخی از محصولات موجود در بازار حاوی ترکیباتی هستند که سرطان زا می باشند.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

Bottoms up

رساندن دست به پاشنه پا

اسکات با دمبل

پرس سینه با تخته

ایستاده با دمبل

Top