بیشتر خانم ها دارای پوست خشک می باشند. این خانم ها اغلب از برخی ناراحتی های پوستی رنج می برند. چنین افرادی باید از پوست های خود بطور صحیح مراقبت کرده و همیشه به مراقبت منظم از صورت بپردازند. ناراحتی های پوستی شامل بازگشت دوباره لکه ها روی چانه و لکه های سیاه زیر چشم هستند که برای رهایی از این ناراحتی ها، صورت را ترسیم کرده و نیازهای ویژه هر قسمت را بدانید. بنابراین، در زیر به ویژگی های نواحی مختلف صورت پرداخته ایم.

گونه‌ ها

تراکم بصورت برآمدگی جوش، بیشتر در قسمت گونه دیده می شود. Rosacea ناراحتی پوستی دیگری است که به دلیل رگهای خونی پاره شده بوجود می آید و صورت قرمز می شود.

معالجه

به خانم ها توصیه می شود از لوازم آرایشی با ترکیبات معدنی و غیر آلی استفاده نمایند. برای جلوگیری از ناراحتی پوستی Rosacea نیز باید از خوردن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار که مانند ماشه عمل می کنند و بسیار  واکنش ‌انگیز هستند، پرهیز شود. در بازار کرم هایی وجود دارد که از قرمزی صورت جلو گیری کرده و باعث تحريك کمتر‌ پوست می شوند. برای جلوگیری از قرمزی صورت نیز می توان از کرم هایی که باعث کاهش نمایان شدن رگهای خونی پاره می شود، استفاده کرد.

چانه

تراکمی را می توان در اطراف چانه مشاهده کرد که بدلیل فعال بودن غدد عرقی در آنجا بوجود می آید. ناراحتی پوستی دیگر، وجود سوراخ های ریز در اطراف لب ها می باشد که ترک خوردی گوشه لب نیز باعث بدتر شدن این ناراحتی می گردد که به دلیل استرس و ناهماهنگى هورمونی ایجاد می شود. با گذر سن این سوراخ ها بدلیل شل شدن پوست بیشتر دیده می شوند.

معالجه

هر شب دو بار پوست خود را تمیز کنید. ابتدا لکه ها و غبار را پاک کرده و سپس بشویید. بجای فشار دادن جوش های سرسیاه از لایه بردار خوب استفاده نمایید.

بینی

بینی غدد چربی بسیاری را در اطراف خود دارد. دلیل بوجود آمدن دانه های سرسیاه این است که پرزها بسته می شوند. گرد و غبار و دانه های ریز معلق در هوا باعث انسداد دانه های سر سیاه می شوند.

معالجه

با استفاده از شستشو و تمیز کردن، لایه برداری مرتب، از مسدود شدن سوراخ های ریز جلوگیری کنید. برای جلوگیری از مسدود شدن این سوراخ ها از محصولاتی که محتوی آن شامل اسید هیدروکسیل alpha-beta یا از ترکیبات ویتامین A می شود، استفاده نمایید. ماسک های صورت دارای خارهای نازک می باشند که توان میوه ایی دارند، از آنها استفاده نمایید.

چشم ها

دیر خوابیدن باعث پف شدن و باد کردن چشم و سیاه شدن دور آن می شود. ناراحتی پوستی دیگر در آن نواحی دانه دانه شدگی پوست است، برآمدگی های سفید رنگی در زیر پوست جایی که کاسه چشم با گونه برخورد می کند. چشم ها با کلیه ها ارتباط نزدیکی دارند، به همین دلیل هرگونه کم شدن آب بدن و یا افزایش سموم باعث باد شدن و پف کردن و سیاه شدن دور چشم می شود. باید بیاد داشته باشید که پوست اطراف چشم بسیار لطیف و نرم می باشند و نیازمند مراقبت صحیح تر و بیشتری هستند.

معالجه

اولین و مهمترین درمان خواب کافی هنگام شب است. کرمی را بکار ببرید که بافت خشک پوستتان را از بین ببرد. سعی کنید از زدن ریمل های ضد آب پرهیز کنید. دانه دانه شدگی پوست را فشار ندهید که این خود بهترین روش برای رهایی از این ناراحتی می باشد.

روش های گفته شده در بالا، نکات بسیار مفیدی برای پوست های خشک هستند. همیشه از محصولاتی که دارای ترکیبات گياهى هستند.، استفاده کنید. پوستمان همانند اسفنج است که 60% موادی را که روی آن قرار می دهید را جذب می کنند. بنابراین نشان دهنده این است که چرا باید از محصولات آرایشی گیاهی استفاده نمود. در هنگام انتخاب لوازم آرایش خود دقت کنید. برخی از محصولات موجود در بازار حاوی ترکیباتی هستند که سرطان زا می باشند.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top