ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ماسک صورت یک بخش جدایی ناپذیر از مراقبت دائمی صورت برای هر خانمی است که در مورد سلامت پوست صورت آگاهی دارد. ماسک صورت به شاداب کردن پوست کمک میکند. لحظاتی که ماسک میگذارید به این طریق زمانی را برای استراحت گرفتن و آرامش پیدا میکنید.

ماسک های صورت دست ساز


روشهای بسیاری برای بدست آوردن ماسک صورت وجود دارد. سالنهای زیبایی در سراسر دنیا علاقه مند به ارائه خدمات به شما هستند. بدون شک، محصولات خوبی را هم ارائه میدهند. اما هزینه ای که همراه با محصولات استفاده شده باید پرداخت شود برای شما مناسب نیست.

اگر ما میگوییم که نیازی نیست که شما برای گذاشتن ماسک بیرون از خانه بروید؛ شما اینکار را میتوانید در خانه انجام دهید و احتیاجی نیست به سالن آرایش بروید و هزینه بسیاری را پرداخت کنید. سوال مشخص این است که میتوان چنین کاری را کرد. بله شما میتوانید در جایی به راحتی بنشینید و ماسک را بصورت خود بمالید، با استفاده از مواد تشکیل دهنده ماسک که به راحتی دردسترس است، به این معنا که احتیاجی نیست هزینه ای را پرداخت کنید. در این مقاله برخی از دستورالعمل ها برای صورت آورده شده است که خیلی آسان و سریع میتوان آنرا در خانه تهیه کرد.

ماسک موز و آووکادو- این ماسک برای تغذیه پوست مورد استفاده قرار میگیرد. موز و آووکادو برای ایجاد حس شادابی و سرزندگی در پوست خیلی خوب هستند. بعد از استفاده از ماسک در پوست صورتتان احساس طراوت و شادابی میکنید.

مواد مورد نیاز برای تهیه این ماسک عبارت است از:
 • نصف یک موز رسیده
 • بیش از نصف آووکاد رسیده
 • 2 قاشق غذا خوری ماست پر چرب (بدون چاشنی و مزه)
 • 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون
دستور العمل:

در ابتدا باید موز و آووکادو را له کنید. سپس آنها را با مواد دیگر خوب مخلوط کنید. این مخلوط خمیری را روی پوست صورت و گردن خود بگذارید. به مدت 30 دقیق بماند سپس با آب صورت خود را بشویید.

ماسک لیمو – گوجه فرنگی- این ماسک برای لایه برداری پوست صورت استفاده میشود. گوجه فرنگی و لیمو از خانواده مرکبات هستند و لایه بردار بسیار عالی  هستند. لیمو حاوی اسید سیتریک است که برای پوست صورت شما بسیار خوب است ولی بیش از حد نباید استفاده شود.

مواد مورد نیاز برای ماسک لیمو – گوجه  فرنگی:
 • 1 قاشق غذا خوری آب لیمو
 • 1 قاشق غذا خوری گوجه فرنگی رسیده
 • 1 قاشق غذا خوری بلغور جو دوسر
دستور العمل:

تمام مواد تشکیل دهنده ماسک را در مخلوط کن بریزید و آنها را مخلوط کنید تا بصورت یک خمیر صاف و یک دست دربیاید. آنرا روی صورت خود به مدت 20 دقیقه بگذارید بماند. پس از آن صورت خود را با آب بشویید.

ماسک هلو- هلو دارای یک ویژگی عالی برای سفت شدن پوست صورت است. هنگامیکه هلو با سفیده تخم مرغ مخلوط شود اعجاب انگیز میشود و تا آنجا که امکان دارد پوست را سفت میکند.

لیست مواد تشکیل دهنده ماسک هلو:
 • 1 عدد هلو
 • 1عدد سفیده تخم مرغ
 • 1 قاشق غذاخوری ماست ( بدون چربی)
دستور العمل:

هلو را پوست کنده و با سفیده تخم مرغ  و با ماست به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس مخلوط خمیری را به مدت نیم ساعت روی پوست خود بگذارید بماند. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک عسل و بادام- بادام دارای ویتامین E است که برای سلامتی پوست شما بسیار ضروری است. عسل بسیار مغذی است. ماسکی که با عسل و بادام تهیه میشود کمک میکند تا پوست صاف شود. پوست نرم و صاف میشود و به طرز حیرت انگیزی درخشان میشود.

لیست مواد تشکیل دهنده این ماسک عبارتند از:
 • نصف قاشق غذا خوری روغن بادام
 • 1 قاشق غذا خوری عسل
 • 1 قاشق غذا خوری ماست
 • 1 عدد زرده تخم مرغ
در ابتدا همه مواد را مخلوط میکنید. سپس آنها را در یک مخلوط کن میریزیم و مخلوط میکنیم. یک لایه ازخمیر بدست آمده را به مدت 20 دقیقه روی صورت بگذارید. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید. اگر هنوز از مواد روی صورتتان باقی مانده باشد با یک حوله مرطوب آنها را پاک کنید.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

غلتاندن با هالتر روی زانو

پشت بازو خوابیده

حرکت دو ضرب با کتل بل

پرس کوبایی

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

تمرین با دمبل سنگین

Top