عمل جراحی پلاستیک سینه ها شامل انواع عمل های جراحی زیبایی است. جراحی پلاستیک سینه به منظور باز سازی شکل و اندازه و حالت سینه ها پس از ماستکتومی (برداشتن  سینه) انجام می شود. به طور معمول به سبب ابتلا به سرطان، سینه برداشته می شود. نوک  سینه و آرئول هم برداشته می شود. این عمل توسط جراح پلاستیک انجام می گیرد.

روش کار و تکنیک ها- روش کار جراحی پلاستیک سینه شامل چند نوع عمل جراحی است از جمله، استفاده از پروتز، فلاپ (در آن بخشی از بافت بدن برای اصلاح شکل  سینه مورد استفاده قرار می گیرد)، فلاپ TRAM (که از عضله ی Transverse rectus abdominis استفاده می شود)، فلاپ Latissimus Dorsi و فلاپ DIEP و فلاپ Gluteal Free. نوک  سینه و آرئول هم بنا به نظر بیمار باز سازی می شود.

توصیف عمل- نخستین مرحله تعیین محل مناسب قرار گرفتن سینه است. این عمل با قرار دادن پروتز یا بافت های بدن خود بیمار انجام می گیرد. باز سازی شکل سینه با توجه به  سینه طرف مقابل انجام می شود. نوک  سینه و آرئول هم پس از برطرف شدن تورم ناشی از عمل بازسازی می شود.

خطرها- خونریزی شدید، تورم و درد شدید، تشکیل بافت اسکاری عمیق، عفونت های شدید، نکروز فلاپ، از بین رفتن حس در ناحیه عمل. ممکنست انقباض های کپسولی هم بروز کند.

عوارض جانبی- واکنش های آلرژیک، درد در ناحیه زیر بغل، خونریزی، کبودی، لخته شدن خون، تاخیر در بهبود یافتن زخم، خواب آلودگی و حتی افسردگی.

عواقب ناشی از عمل- بعد از انجام این عمل و قرار دادن بافت یا پروتز در  سینه، عوارضی هم بروز می کند. پروتز را نمی توان یک بافت دائمی درنظر گرفت. بنا براین باید نکات مهم در باره پروتز ها لحاظ شود. پروتز می تواند سبب بروز عفونت شود، جا به جا شدن پروتز هم مشکلات جدی پدید می آورد که ممکنست کشنده باشد.

بیهوشی- عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. همچنین، ممکنست جراحی های کوچکی هم بعد از عمل اصلی انجام شود که تحت بیحسی موضعی خواهد بود. در این صورت بیمار در طول عمل هوشیار است و فقط ناحیه ی مورد نظر بیحس می شود.

مزایا- عمل جراحی زیبایی  سینه سبب اصلاح شکل و اندازه  سینه می شود. دیگر نیازی به استفاده از پروتز های خارجی نیست و اعتماد به نفس بیمار افزایش یافته و احساس می کند که یک فرد طبیعی است. در نتیجه زندگی تازه ای را با یک  سینه بازسازی شده ادامه خواهد داد.

نتایج- نتیجه ی حاصل از عمل به باور و برداشت بیمار بستگی دارد. در ابتدا لازمست که بیمار وجود یک  سینه مصنوعی به عنوان بخشی از بدن خود را قبول کند. این احساس به بدن وی کمک می کند تا  سینه جدید را بپذیرد. پروتز های  سینه بسیار نرم و قابل انعطاف هستند و به بیمار احساس یک  سینه طبیعی را می بخشد.
مدت زمان عمل در حدود 1 تا 2 ساعت است.

اسکار- اسکار ها (زخم ها) یی محدود برجا می ماند که بیش تر از اسکارهای به جا مانده از عمل جراحی بزرگ کردن  سینه نیست. در واقع اسکار عمیق وجود ندارد. به طور طبیعی رنگ اسکار ها قرمز است.

پیش از عمل- آمادگی قبل از عمل - لازمست که سوابق پزشکی بیمار در باره بیماری و ماستکتومی قبلی به وضوع و دقیق ارائه شود. جراحی که قرارست عمل را انجام دهد آموزش های لازم را پیش ا زعمل به بیمار خواهد داد. لازمست که بیمار رژیم غذایی مناسبی داشته باشد. در این مدت یا بعد از جراحی مصرف دخانیات توصیه نمی شود. همچنین، داروهای مصرفی بیمار هم مورد بررسی پزشک قرار می گیرد. بیمار باید از رانندگی و انجام فعالیت های بدنی خودداری کند.

 پس از عمل- تا یک روز پس از عمل درن و پانسمان باقی می ماند. برای جلوگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک تجویز می شود. تب و درد در ناحیه فوقانی تنه بروز می کند. جریان خون  سینه را هر یک ساعت یک بار باید بررسی کرد. به طور معمول یک تا دو سال بعد از انجام چند عمل جراحی دیگر شکل مناسب و ایده آل سینه مشخص می گردد.

سرپایی/بستری- انجام این عمل به صورت سرپایی یا بستری به انتخاب بیمار بستگی دارد. سلامتی بیمار و طول مدت جراحی هم تعیین کننده است.

فن آوری- جدید ترین روش فلاپ DIEP است.

در موارد خاصی هم جراحی کوچک کردن شکم و بازسازی شکل سینه با هم انجام می گیرد. در این صورت برش هایی در اطراف ناف ایجاد شده و چربی های اضافی برداشته می شود. بازسازی  سینه هم با کمک کانول انجام می شود.
 

ادامه این موضوع

انواع جراحی های زیبایی سینه

سینه های زن با تصویر ذهنی وی از خود و هویت زنانگی زن ارتباط زیادی دارد. عمل جراحی زیبایی سینه ها رایج ترین عملی است که برای اصلاح شکل بدن و زیبا کردن اندام زنان انجام می شود. انواع جراحی های پلاستیک زیبا سازی سینه انجام می گیرد که با توجه به نیاز فرد انتخاب می شود.

ترمیم اسکار ناشی از عمل جراحی سینه

ترمیم اسکار به منظور از بین بردن اسکار یا جای زخم روی پوست انجام می شود. تکنیک های متعددی برای ترمیم اسکار وجود دارد که هریک از آن ها با هزینه ای متفاوت ارائه می شود.

ترمیم مجدد شکل سینه ها - ترمیم پروتز های سینه

ترمیم مجدد شکل سینه ها همان طور که از نامش پیداست عملی است که پس از جراحی پلاستیک بزرگ کردن سینه ها انجام می شود. بروز عوارضی از جمله نشت سیلیکون از پروتز، خالی شدن پروتز و شل شدن سینه ها و نارضایتی از نتیجه ی عمل جراحی قبلی سبب می شود که فرد به انجام عمل جراحی ترمیمی اقدام کند.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه ها

عمل جراحی بزرگ کردن سینه ها برای اصلاح تقارن سینه ها و برجسته کردن ظاهر آن ها انجام می شود. در این عمل پروتز های سیلیکونی و نمکی مورد استفاده قرارمی گیرد.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه ها به روش لیفت بنلی

لیفت بنلی یکی از روش های مشهور ماستوپکسی است و برای زیباتر کردن شکل سینه های کوچک انجام می گیرد. در این عمل برش ها دور تا دور آرئول ایجاد می شود.

عمل جراحی پلاستیک برای رفع عدم تقارن سینه ها

عمل جراحی اصلاح عدم تقارن سینه ها در واقع شامل دو یا چند عمل جراحی است. برش ها هم بر اساس اندازه ی سینه ها ایجاد می شود. جراح پلاستیک مراقبت های لازم را جهت پوشاندن برش ها و اصلاح شکل سینه ها به کار خواهد گرفت.

عمل جراحی کوچک کردن سینه ها

عمل جراحی کوچک کردن سینه ها برای کاهش اندازه ی سینه های بزرگ و آویزان انجام می شود. زنانی که برای انجام این عمل مراجعه می کنند مدت های طولانی درد پشت، درد شانه و بازوها را تحمل کرده اند.

کوچک کردن سینه ها در مردان

کوچک کردن سینه مردان به روش های مختلف از جمله انجام عمل جراحی صورت می گیرد. انجام این عمل میزان اعتماد به نفس مردان و احساس رضایت‌مندی را افزایش می دهد.

Top