ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
خشکی دست ها یکی از مشکلات رایجی است که در افراد بزرگسال دیده می شود. در اغلب افرادی که دچار خشکی دست هستند عادت به شستن دست ها به دفعات زیاد در روز یا زندگی در شرایط آب و هوایی خشک باعث این مشکل شده است. اما این دو دلیل تنها دلایل خشکی دست نیستند.

چند نکته در مورد درمان خشکی دست

آب کافی- نوشیدن آب کافی یکی از بهترین راه های هیدراته نگه داشتن پوست است. پوست دهیدراته باعث مشکلات پوستی می شود. پوست خشک نیز یکی از مشکلات ناشی از دهیدراسیون است. اگر تا به امروز آب کافی نمی نوشیدید حالا وقت شروع این کار است. علاوه بر رفع خشکی پوست دست، نوشیدن آب کافی مزایای دیگری نیز دارد. برای رشد سالم ونگهداری از آن، باید ذخیره داخلی آب بدن کافی باشد. معمولا نوشیدن دو لیتر آب ر روز ایده آل است.

روغن زیتون- روغن زیتون یکی از بهترین مواد اولیه برای مراقبت از پوست است. رابطه بین مراقبت های پوستی و روغن زیتون به زمان رومی ها و یونانی ها برمی گردد. می توانید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به وعده های غذائیتان اضافه کنید. هرچند صابون روغن زیتون به طور علمی برای مراقبت از پوست اثبات نشده است، مردم بسیاری از کشورها اعتقاد دارند که این صابون به سالم و انعطاف پذیر ماندن پوست آن ها کمک می کند.

مصرف مرطوب کننده ها
- هروقت که دست هایتان را می شوئید مطمئن شوید که به آن ها مرطوب کننده می زنید. انواع بسیار زیادی مرطوب کننده در بازار وجود دارد. بعضی از این کرم ها و ژل ها شامل مواد اولیه مصنوعی هستند و بعضی دیگر از مواد اولیه طبیعی ساخته شده اند. وقتی از ژل یا کرم مرطوب کننده استفاده می کنید نوعی را انتخاب کنید که منشاء طبیعی دارد.

مواد اولیه طبیعی که برای ساخت کرم مرطوب کننده مورد استفاده قرار می گیرند  هیچ آسیبی به دست های خشک نمی رسانند. ژل 100% آلوئه ورا بهترین مرطوب کننده ای است که این روزها در بازار وجود دارد و بهترین نتیجه را می دهد. برای دست هایتان، به سادگی ژل آلوئه ورا را موقع خواب به دستتان بمالید و دستکش نخی سفید بپوشید.

عدم استفاده از مایع ظرفشوئی- استفاده از مایع ظرفشوئی یک از بزرگ ترین اشتباهاتی است که با داشتن دست خشک انجام می دهیم. مایع ظرفشویی مواد شیمیایی زیادی برای پاک کردن چربی ها دارد و شما با استفاده کردن از آن چربی طبیعی پوست را از بین می برید. علاوه بر این از تماس پوست دست با انواع شوینده های خانگی مثل شوینده های کاشی و سرامیک، و شوینده سرویس بهداشتی جلوگیری کنید. این محصولات مواد شیمیایی سفید کننده ای دارند که سلول های پوست را خشک کرده و می کشند. در صورتی که مجبور به استفاده از چنین مواد شیمیایی هستید دستکش پلاستیکی یک بار مصرف دستتان کنید.

مطمئن شوید که برای تمیز کردن دست هایتان از مایع های دستشوئی نرم کننده استفاده می کنید. از مصرف صابون ها و مایع های دستشوئی حاوی مواد قلیایی خودداری کنید. مواد قلیایی می توانند روغن دست ها را از بین برده و پوست را خشک کنند. در هرجایی که معمولا دست هایتان را می شوئید مثل حمام، ظرفشویی، و هر جای دیگری از شوینده های مرطوب کننده دست استفاده کنید. هزینه شوینده های مرطوب کننده دست کمتر از صابون معمولی است چون وقتی سلامت پوستتان را در نظر می گیرید قیمتی را که برای خرید محصول پرداخت می کنید ارزش آن را دارد.

با رعایت نکات فوق می توانید به خوبی از پوست دستتان مراقبت کرده و روی شرایط آن کنترل زیادی داشته باشید.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

پرس با کتل

رساندن دست به پاشنه پا

خم به جلو با کابل

هالتر روی تخت شیب

تمرین با کتل بل

Top