خشکی دست ها یکی از مشکلات رایجی است که در افراد بزرگسال دیده می شود. در اغلب افرادی که دچار خشکی دست هستند عادت به شستن دست ها به دفعات زیاد در روز یا زندگی در شرایط آب و هوایی خشک باعث این مشکل شده است. اما این دو دلیل تنها دلایل خشکی دست نیستند.

چند نکته در مورد درمان خشکی دست

آب کافی- نوشیدن آب کافی یکی از بهترین راه های هیدراته نگه داشتن پوست است. پوست دهیدراته باعث مشکلات پوستی می شود. پوست خشک نیز یکی از مشکلات ناشی از دهیدراسیون است. اگر تا به امروز آب کافی نمی نوشیدید حالا وقت شروع این کار است. علاوه بر رفع خشکی پوست دست، نوشیدن آب کافی مزایای دیگری نیز دارد. برای رشد سالم ونگهداری از آن، باید ذخیره داخلی آب بدن کافی باشد. معمولا نوشیدن دو لیتر آب ر روز ایده آل است.

روغن زیتون- روغن زیتون یکی از بهترین مواد اولیه برای مراقبت از پوست است. رابطه بین مراقبت های پوستی و روغن زیتون به زمان رومی ها و یونانی ها برمی گردد. می توانید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به وعده های غذائیتان اضافه کنید. هرچند صابون روغن زیتون به طور علمی برای مراقبت از پوست اثبات نشده است، مردم بسیاری از کشورها اعتقاد دارند که این صابون به سالم و انعطاف پذیر ماندن پوست آن ها کمک می کند.

مصرف مرطوب کننده ها
- هروقت که دست هایتان را می شوئید مطمئن شوید که به آن ها مرطوب کننده می زنید. انواع بسیار زیادی مرطوب کننده در بازار وجود دارد. بعضی از این کرم ها و ژل ها شامل مواد اولیه مصنوعی هستند و بعضی دیگر از مواد اولیه طبیعی ساخته شده اند. وقتی از ژل یا کرم مرطوب کننده استفاده می کنید نوعی را انتخاب کنید که منشاء طبیعی دارد.

مواد اولیه طبیعی که برای ساخت کرم مرطوب کننده مورد استفاده قرار می گیرند  هیچ آسیبی به دست های خشک نمی رسانند. ژل 100% آلوئه ورا بهترین مرطوب کننده ای است که این روزها در بازار وجود دارد و بهترین نتیجه را می دهد. برای دست هایتان، به سادگی ژل آلوئه ورا را موقع خواب به دستتان بمالید و دستکش نخی سفید بپوشید.

عدم استفاده از مایع ظرفشوئی- استفاده از مایع ظرفشوئی یک از بزرگ ترین اشتباهاتی است که با داشتن دست خشک انجام می دهیم. مایع ظرفشویی مواد شیمیایی زیادی برای پاک کردن چربی ها دارد و شما با استفاده کردن از آن چربی طبیعی پوست را از بین می برید. علاوه بر این از تماس پوست دست با انواع شوینده های خانگی مثل شوینده های کاشی و سرامیک، و شوینده سرویس بهداشتی جلوگیری کنید. این محصولات مواد شیمیایی سفید کننده ای دارند که سلول های پوست را خشک کرده و می کشند. در صورتی که مجبور به استفاده از چنین مواد شیمیایی هستید دستکش پلاستیکی یک بار مصرف دستتان کنید.

مطمئن شوید که برای تمیز کردن دست هایتان از مایع های دستشوئی نرم کننده استفاده می کنید. از مصرف صابون ها و مایع های دستشوئی حاوی مواد قلیایی خودداری کنید. مواد قلیایی می توانند روغن دست ها را از بین برده و پوست را خشک کنند. در هرجایی که معمولا دست هایتان را می شوئید مثل حمام، ظرفشویی، و هر جای دیگری از شوینده های مرطوب کننده دست استفاده کنید. هزینه شوینده های مرطوب کننده دست کمتر از صابون معمولی است چون وقتی سلامت پوستتان را در نظر می گیرید قیمتی را که برای خرید محصول پرداخت می کنید ارزش آن را دارد.

با رعایت نکات فوق می توانید به خوبی از پوست دستتان مراقبت کرده و روی شرایط آن کنترل زیادی داشته باشید.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top