ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
دلایل زیادی برای خشک بودن پوست بدن وجود دارند. گاهی اوقات با انجام کارهایی ساده می توانید از خشکی بیش از حد پوست بدنتان جلوگیری کنید. اغلب این کارها نیازی به هزینه مالی ندارند. برای مثال از نوشیدن آب شیر خودداری کنید؛ این یکی از ساده ترین کار هایی است که می توان برای رها شدن از دست پوست خشک انجام داد، هرچند ممکن است این کار هزینه خرید آب تصفیه شده را برای شما به همراه داشته باشد.

پنج کار ساده برای جلوگیری از خشکی پوست


مرطوب کنید- پوست خشک طبیعت حساسی دارد و چون بعضی شرایط آب و هوایی باعث بدتر شدن خشکی پوست می شوند، باید خیلی جدی از پوست خشک مراقبت کنید. یکی از بهترین راه ها برای خلاص شدن از خشکی پوست استفاده از ژل ها و کرم های مرطوب کننده تجاری است که در ساخت آن ها از محصولات جانبی نفت و روغن های معدنی استفاده می شود. این مواد اولیه باعث آسیب به پوست خشک نمی شوند.

پس از حمام صبحگاهی روغن های طبیعی مثل روغن نارگیل تصفیه نشده و کره شکلات را به تمام بدنتان بمالید. این روغن ها حاوی تمام مواد مغذی طبیعی مانند ویتامین ها و پروتئین هستند.

آب شیر ننوشید- آب شیر مواد شیمیایی زیادی مانند کلر، فلوئور و مواد شیمیایی دیگر است که برای پوست خشک ضرر دارند. این مواد شیمیایی برای کشتن میکروب های آب شیر مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین آب شیر می تواند به پوست شما نیز آسیب برساند.

در دنیای واقعی وقتی صحبت حمام کردن روزانه می شود عدم مصرف آب شیر عملی نیست. بنابراین می توانید خشک ترین بخش های بدنتان را به طور انتخابی با آب معدنی بشوئید. معمولا آب معدنی برای شستن صورت و بخش های دیگری از بدن که در معرض دید قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
در صورت امکان، استفاده از لوسیون های پاک کننده بدون الکل بهترین کاری است که می توان برای پوست خشک انجام داد. همیشه به جای انتخاب لوسیون هایی که مواد اولیه آن ها مصنوعی است لوسیونی را انتخاب کنید که از مواد طبیعی ساخته شده است.

از صابون جوی دوسر استفاده کنید
- کوتاه کردن زمانی که زیر دوش هستید راهی بسیار عالی برای برخورد با پوست خشک است. اگر وضعیت خشکی پوست شما بد است، ممکن است بعضی متخصصان پوست به شما توصیه کنند بیشتر از 3 دقیقه در آب نباشید. در صورت امکان برای حمام از صابون استفاده نکنید و فقط با آب خودتان را بشوئید. در صورتی که شرایط ایجاب می کند هر روز از صابون استفاده کنید بهترین کار استفاده از صابون ملایمی است که مواد قلیایی به آن اضافه نشده است. هرگز با صابون لیف نزنید؛ فقط کف صابون را به آرامی آب بکشید.

در صورت امکان برای حمام روزانه از صابون جوی دوسر استفاده کنید. صابون جوی دوسر برای پوست ملایم تر است و باعث نرمی پوست می شود. وقتی حمام کردنتان تمام شد از یک حوله نرم برای خشک کردن بدنتان استفاده کنید. هرگز حوله را روی پوست نکشید بلکه با حوله ضربه های آرامی به پوستتان بزنید تا خشک بشود.

این روغن ها را در رژیم غذایی بگنجانید

چیزی که می خوریم رابطه مستقیم با خشکی بدن دارد. با مدیریت آگاهانه چیزهایی که مصرف می کنید قطعا می توانید به پوست خشکتان کمک کنید. در غذاهایتان از روغن های ضروری استفاده کنید تا بدنتان مواد اولیه لازم برای ساخت روغن های طبیعی در پوست خشک را داشته باشد. روغن حیوانی خام، امگا 3، روغن ماهی و روغن نارگیل بهترین موادی هستند که می توان برای رفع خشکی پوست به غذاها اضافه کرد.

از مرطوب ساز استفاده کنید

وقتی هوا سرد است، سرمایه گذاری برای خرید یک دستگاه مرطوب ساز کاری است که ارزش انجام دادن دارد. دستگاه مرطوب ساز سطح رطوبت هوا را کنترل می‌کند و می تواند به رطوبت هوا اضافه کند. این رطوبت اضافی هوا می تواند به بهبود خشکی پوست کمک کند. دستگاه رطوبت ساز را در اتاق خواب یا مکانی بگذرانید که در روز زمان زیادی را در آن جا می گذرانید.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

حرکت دو ضرب با دمبل

حرکت با طناب

تمرین با کتل بل

پوش پرس دوبل با کتل بل

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

Top