دلایل زیادی برای خشک بودن پوست بدن وجود دارند. گاهی اوقات با انجام کارهایی ساده می توانید از خشکی بیش از حد پوست بدنتان جلوگیری کنید. اغلب این کارها نیازی به هزینه مالی ندارند. برای مثال از نوشیدن آب شیر خودداری کنید؛ این یکی از ساده ترین کار هایی است که می توان برای رها شدن از دست پوست خشک انجام داد، هرچند ممکن است این کار هزینه خرید آب تصفیه شده را برای شما به همراه داشته باشد.

پنج کار ساده برای جلوگیری از خشکی پوست


مرطوب کنید- پوست خشک طبیعت حساسی دارد و چون بعضی شرایط آب و هوایی باعث بدتر شدن خشکی پوست می شوند، باید خیلی جدی از پوست خشک مراقبت کنید. یکی از بهترین راه ها برای خلاص شدن از خشکی پوست استفاده از ژل ها و کرم های مرطوب کننده تجاری است که در ساخت آن ها از محصولات جانبی نفت و روغن های معدنی استفاده می شود. این مواد اولیه باعث آسیب به پوست خشک نمی شوند.

پس از حمام صبحگاهی روغن های طبیعی مثل روغن نارگیل تصفیه نشده و کره شکلات را به تمام بدنتان بمالید. این روغن ها حاوی تمام مواد مغذی طبیعی مانند ویتامین ها و پروتئین هستند.

آب شیر ننوشید- آب شیر مواد شیمیایی زیادی مانند کلر، فلوئور و مواد شیمیایی دیگر است که برای پوست خشک ضرر دارند. این مواد شیمیایی برای کشتن میکروب های آب شیر مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین آب شیر می تواند به پوست شما نیز آسیب برساند.

در دنیای واقعی وقتی صحبت حمام کردن روزانه می شود عدم مصرف آب شیر عملی نیست. بنابراین می توانید خشک ترین بخش های بدنتان را به طور انتخابی با آب معدنی بشوئید. معمولا آب معدنی برای شستن صورت و بخش های دیگری از بدن که در معرض دید قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
در صورت امکان، استفاده از لوسیون های پاک کننده بدون الکل بهترین کاری است که می توان برای پوست خشک انجام داد. همیشه به جای انتخاب لوسیون هایی که مواد اولیه آن ها مصنوعی است لوسیونی را انتخاب کنید که از مواد طبیعی ساخته شده است.

از صابون جوی دوسر استفاده کنید
- کوتاه کردن زمانی که زیر دوش هستید راهی بسیار عالی برای برخورد با پوست خشک است. اگر وضعیت خشکی پوست شما بد است، ممکن است بعضی متخصصان پوست به شما توصیه کنند بیشتر از 3 دقیقه در آب نباشید. در صورت امکان برای حمام از صابون استفاده نکنید و فقط با آب خودتان را بشوئید. در صورتی که شرایط ایجاب می کند هر روز از صابون استفاده کنید بهترین کار استفاده از صابون ملایمی است که مواد قلیایی به آن اضافه نشده است. هرگز با صابون لیف نزنید؛ فقط کف صابون را به آرامی آب بکشید.

در صورت امکان برای حمام روزانه از صابون جوی دوسر استفاده کنید. صابون جوی دوسر برای پوست ملایم تر است و باعث نرمی پوست می شود. وقتی حمام کردنتان تمام شد از یک حوله نرم برای خشک کردن بدنتان استفاده کنید. هرگز حوله را روی پوست نکشید بلکه با حوله ضربه های آرامی به پوستتان بزنید تا خشک بشود.

این روغن ها را در رژیم غذایی بگنجانید

چیزی که می خوریم رابطه مستقیم با خشکی بدن دارد. با مدیریت آگاهانه چیزهایی که مصرف می کنید قطعا می توانید به پوست خشکتان کمک کنید. در غذاهایتان از روغن های ضروری استفاده کنید تا بدنتان مواد اولیه لازم برای ساخت روغن های طبیعی در پوست خشک را داشته باشد. روغن حیوانی خام، امگا 3، روغن ماهی و روغن نارگیل بهترین موادی هستند که می توان برای رفع خشکی پوست به غذاها اضافه کرد.

از مرطوب ساز استفاده کنید

وقتی هوا سرد است، سرمایه گذاری برای خرید یک دستگاه مرطوب ساز کاری است که ارزش انجام دادن دارد. دستگاه مرطوب ساز سطح رطوبت هوا را کنترل می‌کند و می تواند به رطوبت هوا اضافه کند. این رطوبت اضافی هوا می تواند به بهبود خشکی پوست کمک کند. دستگاه رطوبت ساز را در اتاق خواب یا مکانی بگذرانید که در روز زمان زیادی را در آن جا می گذرانید.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top