حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی است که افراد در تمام سنین از آن شکایت دارند. بعضی افراد مستعد پیدا کردن حلقه های سیاه زیر چشم هایشان هستند و بعضی دیگر تحت شرایطی مثل استرس و خستگی دچار آن می شوند. اگر از جمله افرادی هستید که دچار حلقه سیاه زیر چشم هستید این مطلب را بخوانید تا بدانید چطور حلقه های سیاه زیر چشم را بپوشانید.

استفاده از آرایش

آرایش یکی از بهترین پنهان کننده هایی است که می توان برای پوشاندن حلقه های سیاه از آن ها استفاده کرد. تقریبا تمام آرایشگرها و متخصصان زیبایی درباره این موضوع توافق دارند. اگر برای پوشاندن سیاهی زیر چشم از آرایش استفاده نمی کردید باید شروع به انجام این کار کنید. اگر در حال حاضر برای این منظور از آرایش استفاده می کنید و نتایج موثری نمی گیرید، دو دلیل وجود دارد: رنگ/ نوع نامناسب لوازم آرایش یا شیوه نادرست استفاده از لوازم آرایش. هنگام استفاده از آرایش برای پوشاندن سیاهی زیر چشم باید سه عامل را در نظر گرفت.

نوع لوازم آرایش- هنگام انتخاب کانسیلر (کرم پودر) همیشه یک مارک معروف بخرید. مارک های شناخته شده سال هاست که در بازار هستند و افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. کانسیلری که انتخاب می کنید نباید حاوی روغن بوده یا سنگین باشد. هنگام استفاده از لوازم آرایش سنگین، کانسیلر می تواند بین خطوط ریز زیر چشم قرار بگیرد و باعث پیرتر به نظر رسیدن این ناحیه بشود. بهترین کانسیلرها مایع نیستند، چون کانسیلرهای مایع مضرات زیادی دارند. بسیاری از متخصصان پوست از شما می خواهند برای این منظور از کانسیلرهای کرمی استفاده کنید.

رنگ لوازم آرایش- رنگ لوازم آرایش بزرگ ترین موضوع بعدی است که باید در نظر گرفت. اگر رنگ مناسب را انتخاب نکنید احتمالا به طور مناسب سیاهی زیر چشم را نمی پوشانید. بسیاری از افراد کانسیلری را می خرند که فقط یک درجه از پوست آن ها روشن تر است و این انتخاب همیشه بهترین انتخاب نیست. بهترین انتخاب به رنگ پوست شما بستگی دارد و باید کانسیلری را انتخاب کنید که یک یا دو درجه روشن تر است. بهترین راه برای پیدا کردن رنگ صحیح امتحان کردن آن در فروشگاه است. وقتی یک رنگ کانسیلر را انتخاب می کنید مطمئن شوید که پوست زیر چشم هایتان به طور غیر طبیعی روسن تر از پوست سایر بخش های صورتتان به نظر نمی رسد.
کانسیلرهایی با ته رنگ زرد، قهوه ای و آبی وجود دارند. بسته به سایه پوست می توان از یکی از این ته رنگ ها برای پوشاندن حلقه های زیر چشم استفاده کرد.

شیوه کاربرد- هنگام استفاده از کانسیلر باید آن را به طور یکنواخت روی سطح پوست بزنید و لایه ای از آن که روی پوست قرار می گیرد باید تا حد امکان نازک باشد. می توانید از قلم موی آرایش برای طبیعی کردن پوست پس از زدن کانسیلر استفاده کنید یا فقط با انگشت هایتان به آرامی به آن ضربه بزنید. بعد از زدن کانسیلر از tone powder معمولتان استفاده کرده و از آن به زیر چشم بزنید.

اگر کارهایی که در بالا برای پوشاندن سیاهی زیر چشم گفته شد برای شما کارساز نیست باید از یک متخصص پوست وقت بگیرید. اگر نمی توانید سیاهی زیر چشمتان را با ترفندهای آرایشی ساده پنهان کنید ممکن است شرایط شما نیازمند اقدامات پزشکی باشد. متخصص پوست داروها و کرم هایی را برای از بین بردن سیاهی زیر چشم برایتان تجویز می کند. این کرم ها معمولا اثر سفیدکنندگی دارند تا تیرگی پوست را از بین ببرند.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top