ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
وقتی پاهایتان خشک می شوند ترک هایی در کف پا ظاهر می شوند. معمولا خشکی پا در شرایط آب و هوایی سرد و پرباد ایجاد می شود. خشکی پا به ترک پا منجر می شود و در صورت به موقع درمان نشدن این ترک ها بدتر و دردناک می شوند. وقتی ترک ها در بدترین شرایط باشند ممکن است نتوانید به طور مناسب راه بروید.

علاوه بر این ممکن است مشکلات دیگری مثل عفونت در ترک ها ایجاد شوند. وقتی ترک ها به خاطر بیشتر شدن خشکی پا باز می‌شوند آلودگی به آسانی در آن  ها جای می گیرد و باعث عفونت می شود. بنابراین باید به محض مشاهده خشکی پا درمان آن را شروع کنید. اگر نمی دانید چطور ترک ها را درمان کنید تا پاهای نرمی داشته باشید، ممکن است درمان هایی که در زیر آورده می شوند به شما کمک کنند.

روغن گیاهی

روغن های گیاهی جامد به عنوان یک درمان خانگی برای رفع خشکی و ترک پا مورد استفاده قرار می گیرند. اول پاهایتان را با آب گرم بشوئید تا آلودگی آن از بین برود. بعد پاهایتان را با حوله خشک کنید. بعد از خشک کردن پاها، یک لایه ضخیم روغن نباتی جامد روی ناحیه خشک پا بگذارید. مطمئن شوید به ترک ها روغن می زنید. روغن باید در طی شب روی پا نگه داشته شود تا وقت کافی برای جذب شدن در پوست و ترمیم سلول های مرده پوست داشته باشد. سه بار در هفته انجام دادن این کار بهترین نتایج را به شما می دهد.

خمیر موز

برای درست کردن این خمیر دو عدد موز رسیده لازم است. از مخلوط کن برای تهیه خمیر موز استفاده کنید. وقتی مخلوط کردن تمام شد باید خمیر غلیظی به دست بیاورید. حالا پاهایتان را با آب گرم بشوئید و آن ها را با حوله خشک کنید. یک لایه نازک خمیر روی بخش های خشک و ترک خورده پا بگذارید. بگذارید این لایه خمیر به مدت 10 تا 15 دقیقه بماند و بعد با آب گرم آن را بشوئید. برای رسیدن به بهترین نتیجه این کار را هر هفته تکرار کنید.

سنگ پا

یک سطل آب گرم بردارید و پاهایتان را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن بگذارید. وقتی پاها را از آب بیرون آوردید بخش های خشک و ترک خورده را با سنگ پا بمالید. این کار سلول های مرده پوست را از بخش های خشک و ترک خورده جدا می کند. برداشته شدن سلول های مرده باعث می شود پوست زیبا و سالم به نظر برسد. بعد با استفاده از حوله پاهایتان را خشک کنید و کمی مرطوب کننده به ناحیه خشک پاها بزنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه این کار را دوبار در هفته انجام بدهید. وقتی مشکل خشکی پا دارید فراموش نکنید که فقط جوراب نخی بپوشید.

ترکیب شفابخش


برای درست کردن این ترکیب شفابخش به دو ماده اولیه نیاز دارید: آب لیمو و وازلین. یک فنجان آب لیمو را با یک قاشق غذاخوری وازلین مخلوط کنید. حالا با ترکیب کردن کمی شامپو با آب تمیز یک محلول دیگر بسازید. پاهایتان را برای 10 تا 15 دقیقه در محلول آب و شامپو قرار دهید. بعد پاها را با آب گرم شسته و با حوله خشک کنید. حالا ترکیب شفابخش آب لیمو و وازلین را برداشته و به بخش های خشک و ترک خورده پا بزنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه این کار را هر روز تکرار کنید.

علاوه بر درمان هایی که در بالا گفته شدند، به طور مناسب هیدراته نگهداشتن بدن بهترین راه برای داشتن پوستی نرم است.
در کنار درمان های خانگی فوق، درمان های تجاری بسیار دیگری برای خشکی پا وجود دارند. مرطوب کننده ها از جمله محصولات اصلی هستند که نوید داشتن پاهایی نرم را می دهند. درمان هایی که با این محصولات صورت می گیرند گاهی اوقات برای همه کارساز نیستند چون ممکن است شرایط خشکی پا منحصر به فرد باشد.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

حالت ایستاده

دیپ با نیمکت

ایستاده با دمبل

کرانچ با دستگاه

کرانچ معکوس با سیم کش

چرخش به خارج با تسمه

Top