تعجب آور نیست که آرنج ها در آب و هوای سرد مثل زمستان خشک می شوند. به خاطر سطح رطوبت هوا، هوا رطوبت زیادی را از بدن جذب می کند. چون آرنج یکی از بخش های بدن است که به بیشترین میزان در معرض هوا قرار می گیرد، رطوبت آرنج به آسانی تبخیر می شود. علاوه بر این آرنج ها می توانند به آسانی خشک بشوند چون در طول روز مورد استفاده بسیار زیادی قرار می گیرند و این باعث می شود سلول های مرده روی آرنج انباشته شده و لایه آن ها ضخامت پیدا کند. تمام این عوامل باعث می شوند پوست آرنج فلس مانند شده و تغییر رنگ پیدا کند.

درمان های زیادی برای خشکی آرنج وجود دارند. شما می توانید قبل از آن که خیلی دیر بشود از روش های مختلفی از درمان های خانگی گرفته تا داروهای تجویز شده، برای درمان آرنج هایتان استفاده کنید. بیایید نگاهی داشته باشیم به تعدادی از درمان های خانگی که می توانید بدون هزینه زیاد در خانه از آن ها برای رفع خشکی آرنج استفاده کنید.

مرطوب کننده کف وان

کف وان بهترین عملکرد را برای رفع خشکی آرنج دارد. اگر بتوانید بیشتر از نیم ساعت در کف وان بمانید به نرم شدن پوستتان کمک می کنید. اما به خاطر داشته باشید که از صابون های قلیایی استفاده نکنید چون صابون های قلیایی می توانند با از بین بردن چربی طبیعی پوست باعث خشکی پوست بشوند.

وقتی در کف وان هستید به ارامی آرنجتان را با صابون بمالید. بعد آن را با آب، بشوئید و با حوله خشک کنید. از یکی از مرطوب کننده های مورد علاقه تان به آرنجتان بزنید و محکم ماساژ بدهید. اگر مرطوب کننده شما بر پایه روغن باشد نتایج بهتری به شما می دهد. برای کسب بهترین نتیجه از این فرایند، اسکراب هایی برای از بین بردن سلول های مرده پوست وجود دارند.
بعد از ماساژ دادن آرنج خشک، آن را با آب تمیز، آب بکشید و با حوله خشک کنید.

درمان با آب لیمو

یک لیمو بردارید و آب آن را در یک فنجان یا پیاله بگیرید. گلوله های پنبه را در آب لیمو خیس کنید و به آرنج بمالید. با استفاده از گلوله های پنبه به آرنجتان آب لیمو بزنید و بعد به مدت 10 تا 15 دقیقه آن را ماساژ بدهید.
طی ماساژ دادن، اب لیمو پوست شما را نرم می کند.

وقتی ماساژ دادن تمام شد آب لیمو را از روی آرنجتان با آب بشوئید و بعد آن را خوب خشک کنید.
اگر به هر دلیلی استفاده از آب لیمو برایتان مشکل بود، می توانید از مواد دیگری به عنوان جایگزین آن استفاده کنید. آلوئه ورا یکی از این مواد است که تقریبا همان تاثیر آب لیمو را دارد. از یک مخلوط کن برای تهیه کرم آلوئه ورا استفاده کنید و آرنجتان را با خمیر به دست آمده بپوشانید. بعد می توانید این ناحیه را به مدت 10 دقییقه به آرامی ماساژ بدهید. این کار باعث نرم و مرطوب شدن پوست آرنج می شود. وقتی پوست خشک مرطوب می شود، برداشتن پوست مرده آسان تر می شود.

کرم های مرطوب کننده

همان طور که گفتیم مرطوب کردن یکی از بهترین راه های رها شدن از خشکی آرنج است. می توانید از هر کرم مرطوب کننده ای که قبلا برای این منظور مصرف کرده اید استفاده کنید. مرطوب کننده های حاوی روغن شی (قلم) در درمان خشکی آرنج شگفتی آفرین هستند.  هرچند می توانید از وازلین برای مرطوب کردن آرنجتان استفاده کنید، بعد از استفاده از آن مشکلاتی مثل چرب بودن آرنج و لکه دار شدن لباس پیش می آیند.

هنگام استفاده از مرطوب کننده ها بهترین کار این است که شب ها از آن ها استفاده کنید تا در طول شب روی آرنج تاثیر بگذارند. بهترین کار این است که مدتی آرنج را ماساژ بدهید تا کرم در لایه اول پوست جذب شود.

اگر اهل شنا در استخر هستید مقدار زیاد کلر در آب ممکن است باعث باعث خشکی پوست بشود. بنابراین بعد از هربار شنا کردن باید پوستتان را کامل خشک کرده و به آن مرطوب کننده بزنید.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top