ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
تعجب آور نیست که آرنج ها در آب و هوای سرد مثل زمستان خشک می شوند. به خاطر سطح رطوبت هوا، هوا رطوبت زیادی را از بدن جذب می کند. چون آرنج یکی از بخش های بدن است که به بیشترین میزان در معرض هوا قرار می گیرد، رطوبت آرنج به آسانی تبخیر می شود. علاوه بر این آرنج ها می توانند به آسانی خشک بشوند چون در طول روز مورد استفاده بسیار زیادی قرار می گیرند و این باعث می شود سلول های مرده روی آرنج انباشته شده و لایه آن ها ضخامت پیدا کند. تمام این عوامل باعث می شوند پوست آرنج فلس مانند شده و تغییر رنگ پیدا کند.

درمان های زیادی برای خشکی آرنج وجود دارند. شما می توانید قبل از آن که خیلی دیر بشود از روش های مختلفی از درمان های خانگی گرفته تا داروهای تجویز شده، برای درمان آرنج هایتان استفاده کنید. بیایید نگاهی داشته باشیم به تعدادی از درمان های خانگی که می توانید بدون هزینه زیاد در خانه از آن ها برای رفع خشکی آرنج استفاده کنید.

مرطوب کننده کف وان

کف وان بهترین عملکرد را برای رفع خشکی آرنج دارد. اگر بتوانید بیشتر از نیم ساعت در کف وان بمانید به نرم شدن پوستتان کمک می کنید. اما به خاطر داشته باشید که از صابون های قلیایی استفاده نکنید چون صابون های قلیایی می توانند با از بین بردن چربی طبیعی پوست باعث خشکی پوست بشوند.

وقتی در کف وان هستید به ارامی آرنجتان را با صابون بمالید. بعد آن را با آب، بشوئید و با حوله خشک کنید. از یکی از مرطوب کننده های مورد علاقه تان به آرنجتان بزنید و محکم ماساژ بدهید. اگر مرطوب کننده شما بر پایه روغن باشد نتایج بهتری به شما می دهد. برای کسب بهترین نتیجه از این فرایند، اسکراب هایی برای از بین بردن سلول های مرده پوست وجود دارند.
بعد از ماساژ دادن آرنج خشک، آن را با آب تمیز، آب بکشید و با حوله خشک کنید.

درمان با آب لیمو

یک لیمو بردارید و آب آن را در یک فنجان یا پیاله بگیرید. گلوله های پنبه را در آب لیمو خیس کنید و به آرنج بمالید. با استفاده از گلوله های پنبه به آرنجتان آب لیمو بزنید و بعد به مدت 10 تا 15 دقیقه آن را ماساژ بدهید.
طی ماساژ دادن، اب لیمو پوست شما را نرم می کند.

وقتی ماساژ دادن تمام شد آب لیمو را از روی آرنجتان با آب بشوئید و بعد آن را خوب خشک کنید.
اگر به هر دلیلی استفاده از آب لیمو برایتان مشکل بود، می توانید از مواد دیگری به عنوان جایگزین آن استفاده کنید. آلوئه ورا یکی از این مواد است که تقریبا همان تاثیر آب لیمو را دارد. از یک مخلوط کن برای تهیه کرم آلوئه ورا استفاده کنید و آرنجتان را با خمیر به دست آمده بپوشانید. بعد می توانید این ناحیه را به مدت 10 دقییقه به آرامی ماساژ بدهید. این کار باعث نرم و مرطوب شدن پوست آرنج می شود. وقتی پوست خشک مرطوب می شود، برداشتن پوست مرده آسان تر می شود.

کرم های مرطوب کننده

همان طور که گفتیم مرطوب کردن یکی از بهترین راه های رها شدن از خشکی آرنج است. می توانید از هر کرم مرطوب کننده ای که قبلا برای این منظور مصرف کرده اید استفاده کنید. مرطوب کننده های حاوی روغن شی (قلم) در درمان خشکی آرنج شگفتی آفرین هستند.  هرچند می توانید از وازلین برای مرطوب کردن آرنجتان استفاده کنید، بعد از استفاده از آن مشکلاتی مثل چرب بودن آرنج و لکه دار شدن لباس پیش می آیند.

هنگام استفاده از مرطوب کننده ها بهترین کار این است که شب ها از آن ها استفاده کنید تا در طول شب روی آرنج تاثیر بگذارند. بهترین کار این است که مدتی آرنج را ماساژ بدهید تا کرم در لایه اول پوست جذب شود.

اگر اهل شنا در استخر هستید مقدار زیاد کلر در آب ممکن است باعث باعث خشکی پوست بشود. بنابراین بعد از هربار شنا کردن باید پوستتان را کامل خشک کرده و به آن مرطوب کننده بزنید.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

خم به جلو با کابل

دمبل با دو دست

ایستاده با دمبل

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

غلتاندن با هالتر

Top