ما مجبور هستیم با ترفندها و روش های مختلف لکه ها و چیزهای خجالت آور مشابه دیگر را روی صورتمان بپوشانیم. این مقاله راهنمای مختصری در مورد کارهایی است که می توانید برای پوشاندن جوش ها، جوش های سرسیاه و لکه ها انجام بدهید.
اسکارهای زیادی دارید که باید آن ها را بپوشانید؟

راه حل این است

بسیاری از لوازم آرایشی مراقبت پوست کرم های پوشاننده ای دارند که می توانند راه حلی عالی برای پوشاندن اسکار (جای زخم و جوش) باشند. این کرم ها مورد نیاز هستند چون کرم پودر آرایش ساده این نقطه ها را به طور کامل نمی پوشاند. کرم پوشاننده معمولا در رنگ های مختلف پوست وجود دارد. پس تنها کاری که باید انجام بدهید این است که به یک فروشگاه لوازم آرایش بروید و کرم پوشاننده ای مناسب رنگ پوستتان انتخاب کنید.

باید در انتخاب لوسیون ها و کرم های پوشاننده دقت داشته باشید چون نمی خواهید بعد از استفاده از آن به شرایط پوستی بدتری برسید. همیشه مطمئن شوید کرمی که انتخاب می کنید اثرات مرطوب کنندگی دارد تا وقتی از آن به پوستتان می زنید اسکارها را ترمیم کند. به هر حال باید دقت داشته باشید این کرم ها را به جایی از بدن که اسکار خیلی زیادی دارد نزنید. یک نکته مفید، خرید کرم یا لوسیون پوشاننده ضد آب است تا از دوام تاثر آن اطمینان داشته باشید.

در مورد رگ هایی که دیده می شوند چه باید کرد؟

اگر رگ های خیلی زیادی دارید که دیده شده و باعث خجالت شما می شوند، باید از محصولات مراقبت پوستی امتحان شده ای که برای مدتی طولانی روی پوست می مانند استفاده کنید. اگر در فروشگاه ها بگردید احتمالا لوسیون هایی را پیدا می کنید که می توانند به یکباره اسکارها، رگ های آشکار و رگ های واریسی را بپوشانند.

لازم نیست آرایشگر باشید تا بتوانید رگ های آشکار و رگ های واریسی را خوب بپوشانید و پنهان کنید. به سادگی در اینترنت به دنبال مارک های معروفی بگردید که استفاده از آن ها توصیه می شود و شروع به استفاده از همان مارک ها کنید.

مطمئن شوید از مقدار کم لوسیون استفاده می کنید چون استفاده از لوسیون خیلی زیاد در هر صورت سخت است. وقتی لوسیون پوشاننده می خرید بیاد مطمئن شوید که آن لوسیون ضد آب است تا روی هر چیزی که می نشینید یا به آن دست می زنید اثری به جا نگذارید.

لکه ها چطور پوشانده می شوند؟

پوشاندن لکه ها هنر ظریفی است که افراد بسیاری ار جمله سوپر استارها و سوپر مدل ها آن را اجرا می کنند. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که صورتتان را با پنبه خیس مرطوب کنید و در جایی که لازم است کرم مرطوب کننده به آن بزنید. بعد با ضربه های آرام کرم آرایشی بزنید و با انگشت یا پد آرایشی آن را اصلاح کنید. هرگز نباید لکه ها را بمالید بلکه فقط پد یا انگشتان را به آرامی روی آن حرکت بدهید تا با هم تماس پیدا کنند. در پایان باید از پودر مات استفاده کنید تا سایه رنگ بهتری به پوستتان بدهید.

اگر لکه التهاب داشته باشد تلاش برای زیاد کار کردن روی آن کمکی نخواهد کرد. در چنین مواردی از حداقل آرایش ممکن استفاده کنید تا از دردناک و بیشتر ملتهب شدن آن جلوگیری کنید.

شیوه هایی برای پوشاندن جوش ها

پوشاندن جوش توصیه نمی شود چون هر چه چیزهایی بیشتری روی آن بزنید بیشتر به رشد آن و به هم خوردن پوستتان کمک می کنید. اما اگر در شرایط واقعا اضطراری قرار دارید و می خواهید جوشی را که باعث ناراحتی شما می شود بپوشانید، استفاده از مقداری لوسیون کانسیلر (پوشاننده) بهترین راه انجام این کار است. تلاش برای تخلیه جوش و محکم فشار دادن آن به هیچ وجه به شما کمک نمی کند و فقط باعث بدتر شدن شرایط می شود و به علاوه می تواند باعث ایجاد جوش های دیگری بشود. بنابراین اگر واقعا می خواهید جوش را پنهان کنید از لوازم آرایش کمک بگیرید چون هیچ اقدام دیگری کارساز نیست. باید به خاطر داشته باشید که آرایش فقط یک راه حل موقت است و راه حل واقعی رفع جوش استفاده روزانه از یک پاک کننده با PH خنثی است.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top