ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ما مجبور هستیم با ترفندها و روش های مختلف لکه ها و چیزهای خجالت آور مشابه دیگر را روی صورتمان بپوشانیم. این مقاله راهنمای مختصری در مورد کارهایی است که می توانید برای پوشاندن جوش ها، جوش های سرسیاه و لکه ها انجام بدهید.
اسکارهای زیادی دارید که باید آن ها را بپوشانید؟

راه حل این است

بسیاری از لوازم آرایشی مراقبت پوست کرم های پوشاننده ای دارند که می توانند راه حلی عالی برای پوشاندن اسکار (جای زخم و جوش) باشند. این کرم ها مورد نیاز هستند چون کرم پودر آرایش ساده این نقطه ها را به طور کامل نمی پوشاند. کرم پوشاننده معمولا در رنگ های مختلف پوست وجود دارد. پس تنها کاری که باید انجام بدهید این است که به یک فروشگاه لوازم آرایش بروید و کرم پوشاننده ای مناسب رنگ پوستتان انتخاب کنید.

باید در انتخاب لوسیون ها و کرم های پوشاننده دقت داشته باشید چون نمی خواهید بعد از استفاده از آن به شرایط پوستی بدتری برسید. همیشه مطمئن شوید کرمی که انتخاب می کنید اثرات مرطوب کنندگی دارد تا وقتی از آن به پوستتان می زنید اسکارها را ترمیم کند. به هر حال باید دقت داشته باشید این کرم ها را به جایی از بدن که اسکار خیلی زیادی دارد نزنید. یک نکته مفید، خرید کرم یا لوسیون پوشاننده ضد آب است تا از دوام تاثر آن اطمینان داشته باشید.

در مورد رگ هایی که دیده می شوند چه باید کرد؟

اگر رگ های خیلی زیادی دارید که دیده شده و باعث خجالت شما می شوند، باید از محصولات مراقبت پوستی امتحان شده ای که برای مدتی طولانی روی پوست می مانند استفاده کنید. اگر در فروشگاه ها بگردید احتمالا لوسیون هایی را پیدا می کنید که می توانند به یکباره اسکارها، رگ های آشکار و رگ های واریسی را بپوشانند.

لازم نیست آرایشگر باشید تا بتوانید رگ های آشکار و رگ های واریسی را خوب بپوشانید و پنهان کنید. به سادگی در اینترنت به دنبال مارک های معروفی بگردید که استفاده از آن ها توصیه می شود و شروع به استفاده از همان مارک ها کنید.

مطمئن شوید از مقدار کم لوسیون استفاده می کنید چون استفاده از لوسیون خیلی زیاد در هر صورت سخت است. وقتی لوسیون پوشاننده می خرید بیاد مطمئن شوید که آن لوسیون ضد آب است تا روی هر چیزی که می نشینید یا به آن دست می زنید اثری به جا نگذارید.

لکه ها چطور پوشانده می شوند؟

پوشاندن لکه ها هنر ظریفی است که افراد بسیاری ار جمله سوپر استارها و سوپر مدل ها آن را اجرا می کنند. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که صورتتان را با پنبه خیس مرطوب کنید و در جایی که لازم است کرم مرطوب کننده به آن بزنید. بعد با ضربه های آرام کرم آرایشی بزنید و با انگشت یا پد آرایشی آن را اصلاح کنید. هرگز نباید لکه ها را بمالید بلکه فقط پد یا انگشتان را به آرامی روی آن حرکت بدهید تا با هم تماس پیدا کنند. در پایان باید از پودر مات استفاده کنید تا سایه رنگ بهتری به پوستتان بدهید.

اگر لکه التهاب داشته باشد تلاش برای زیاد کار کردن روی آن کمکی نخواهد کرد. در چنین مواردی از حداقل آرایش ممکن استفاده کنید تا از دردناک و بیشتر ملتهب شدن آن جلوگیری کنید.

شیوه هایی برای پوشاندن جوش ها

پوشاندن جوش توصیه نمی شود چون هر چه چیزهایی بیشتری روی آن بزنید بیشتر به رشد آن و به هم خوردن پوستتان کمک می کنید. اما اگر در شرایط واقعا اضطراری قرار دارید و می خواهید جوشی را که باعث ناراحتی شما می شود بپوشانید، استفاده از مقداری لوسیون کانسیلر (پوشاننده) بهترین راه انجام این کار است. تلاش برای تخلیه جوش و محکم فشار دادن آن به هیچ وجه به شما کمک نمی کند و فقط باعث بدتر شدن شرایط می شود و به علاوه می تواند باعث ایجاد جوش های دیگری بشود. بنابراین اگر واقعا می خواهید جوش را پنهان کنید از لوازم آرایش کمک بگیرید چون هیچ اقدام دیگری کارساز نیست. باید به خاطر داشته باشید که آرایش فقط یک راه حل موقت است و راه حل واقعی رفع جوش استفاده روزانه از یک پاک کننده با PH خنثی است.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخش به سمت خارج

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

چرخش داخلی با کابل

دیپ با نیمکت

پرس سینه با تخته

پرس سرشانه با یک دمبل

Top