ادامه موضوع

مکمل های ضد پیری
محصولات ضد پیری
 

برخی از پزشکان سایت

 
در میان خانم هایی که به دوره میانسالی میرسند محصولات ضد چروک بصورت یک مسئله موفقیت آمیز عمل کرده است. پیش از این از جراحی پلاستیک استفاده میشده است، اما با ورود این محصولات تحت عنوان محصولات ضد پیری بدون عمل جراحی یک بعد جدیدی را در حوزه درمان ضد پیری بوجود آورده است. صدها نوع از این محصولات در بازار وجود دارند که با پیری پوست مقابله میکنند که در گروههای مشابه طبقه بندی شده اند. در این مقاله فقط در مورد تعدادی از این دسته بندی ها صحبت میشود.

کرم های ضد چروک- کرم های ضد چروک ترکیب های جدید پیشرفته ای دارند که چروک ها را تغییر میدهند. برای افرادی که درگیر با مشکلات پیری پوست هستند لایه برداری یک مشکل اساسی است. کرم های ضد چروک اثرات ناشی از لایه برداری را مهار می‌کنند. پیش از استفاده از کرم های ضد چروک باید اثر آن را بر روی پوست با دقت بررسی کرد. اگر پوست به هر یک از مواد تشکیل دهنده این نوع کرم حساسیت دارد، نباید از آن کرم استفاده کرد. اگر شما سابقه واکنش های حساسیتی دارید متخصص پوست باید در مورد آن اطلاع پیدا کند.

مرطوب کننده های ضد چروک- مرطوب کننده های ضد چروک با مرطوب کردن پوست صورت چروک های صورت را کنترل می‌کنند. عموماً چروک های صورت به دلیل کمبود کُلاژِن collagen (یک نوع پروتئین که بیشترین میزان را در بدن دارد) و اِلاستین elastin (خاصیت ارتجاعی در پوست) در پوست بوجود میایند. مرطوب کننده به بالا بردن سطح کلاژن و الاستین پوست کمک میکند تا پوست دوباره جذابیت از دست رفته خود را بدست بیاورد. مرطوب کننده ضد چروک باید پوست را شاداب و باطراوت کنند و باید حاوی موم عسل، سلِنیوم selenium (سلنیوم یک عنصر معدنی موجود در خاک، آب و برخی انواع غذاها است)، آلوئه و آلفا لیپوئید اسید (یك ضد اكسید كننده است كه بصورت یک ماده قوی فرایند پیری را كند و با بیماریها مبارزه می كند) باشد.
مکمل های ضد چروک یک درمیان افرادی که از چروک پوست ناراحت هستند یک پیروزی بشمار میرود. بیایید تعدادی از مکمل های ضد چروک را مورد بررسی قرار دهیم.

آنتی اکسیدان ها- آنتی اکسیدان ها مواد شیمیایی هستند که با عوامل مختلفی که باعث ایجاد چروک در پوست می‌شوند، مبارزه میکند تا از سلول های پوست محافظت کنند. آنتی اکسیدان ها با اثرات کشنده رادیکال های آزاد در پوست مبارزه میکنند. رادیکال های آزاد (رادیکال‌های آزاد یعنی مولکول یا اتم‌های ناپایداری که یک الکترون جفت نشده داشته باشند) زنجیره DNA را درسلول ها بیشتر می‌کند که این کار روند شکل گیری چروک در پوست را سرعت می‌بخشد. به همین دلیل ما برای مبارزه با چروک ها به مکمل های آنتی اکسیدان نیاز داریم.

بوتاکس- بوتاکس مخفف سم بوتولینیوم Botulinum است که یک مکمل ضد چروک پوست است. بوتاکس را برای عضلات بیرونی پوست تجویز شده و تمام مرحله کار حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. بوتاکس عضلات پوست را شل می‌کند. در نتیجه چروک های روی پوست محو می‌شوند و بدن شاداب و جوان بنظر می‌رسد. مزیت اصلی بوتاکس این است که بدون تغییر در حالت صورت و بیمار به نظر رسیدن شخص، باعث محو شدن چروک ها می‌شود.

ویتامین ها- ویتامین ها نیز به مانند مکمل های ضد پیری بسیار خوبی عمل می‌کنند. تقریباً تمام این ویتامین ها نقش مهمی در درمان چروک دارند. ویتامین A به شادابی و بازسازی سلولهای مرده و آسیب دیده پوست کمک کند. ویتامین A می‌تواند مانع از دست دادن آب موجود در پوست شود و یک قدرت جادویی برای آبرسانی به پوست را دارد. وینتامین E نیز با چروک صورت مقابله میکند. این ویتامین با اختلالات ناشی از رادیکال های آزاد درپوست مقابله می‌کند. ویتامین E اثر رادیکال های آزاد پوست را خنثی میکند.  ویتامین C ایمنی پوست را افزایش میدهد. این ویتامین با کلاژن پوست همکاری میکند و به روند معکوس کردن چروک صورت کمک میکند. ویتامین D هم به مانند ویتامین E با رادیکال های آزاد پوست مقابله می‌کند. همچنین در ایجاد رنگدانه های پوست نقش مهمی را ایفا می‌کند. در انواع گوناگون ویتامین ها، ویتامین B به گردش خون کمک میکند و در نتیجه به افزایش سطح اکسیژن در سلول های پوست کمک می‌کند.
تا به حال در مورد محصولات و مکمل های ضد پیری بسیار صحبت شده است، اما درمورد پیشگیری از چروک هنوز همان نظریه اصلی به قوت خود باقی است. اینجا در مورد این نظریات توضیحاتی داده شده است.
  • یک رژیم غذایی سالم که سرشار از سبزیجات سبز است را داشته باشید.
  • آب به فراوانی بنوشید.
  • از محصولات پوست بطور منظم استفاده کنید.
  • از عوارض جانبی محصولات و مکمل ها پیش از استفاده اطلاع پیدا کنید. به عنوان مثال اگر از بوتاکس استفاده می‌کنید اگر درست استفاده نشود موجب مرگ میشود.
 
 
دسته بندی
مبارزه با پیری » مبارزه با پیری - محصولات
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

حرکت با طناب

سیم کش با تکنیک فلیپ ( Flip ) جودو

رساندن دست به پاشنه پا

پرس سینه با تخته

چرخاندن صفحه هالتر

پشت بازو خوابیده

Top