ادامه موضوع

مکمل های ضد پیری
محصولات و مکمل های ضدچروک
 

برخی از پزشکان سایت

 
پیری فرایندی است که در آن بدن یک ارگانیزم که در این جا بدن انسان است، پیر می شود. تاثیر اصلی پیری بر پوست چین و چروک پوست است. وقتی سطح رطوبت در بدن به پائین تر از سطحی مشخص کاهش پیدا می کند چین و چروک ها در بدن ایجاد می شوند. باید از پیری چه زودرس و چه طبیعی، جلوگیری کرد. بیایید بر روش ها و محصولات ضدپیری تمرکز داشته باشیم.

استفاده از محصولات ضدپیری-
استفاده از محصولات ضدپیری این روزها رو به افزایش دارد. منطق اصلی استفاده از محصولات ضدپیری نیست بلکه استفاده هوشمندانه از آن ها است. استفاده مناسب از محصولات ضدپیری می تواند باعث شود 10 سال جوان تر به نظر برسید. کرم های ضدپیری بیشترین محصولات ضدپیری موجود در بازار هستند. جزء تشکیل دهنده اصلی این کرم های ضدپیری مرطوب کننده ها هستند چون چین و چروک به خاطر کمبود رطوبت ایجاد می شود. کرم های ضد پیری با تامین رطوبت از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کنند. تکنیک های دیگر ضدپیری عبارتند از رتینوئیدها، سایش میکرودرم، کلاژن درمانی و پاکسازی با سالسیلیک اسید.

کلاژن- کلاژن نوعی پروتئین است که در اوایل دهه نود ارائه شد. کلاژن از محصولات جانبی ماهی ها به دست آمد. روش های بسیاری برای به دست آوردن کلاژن وجود دارند اما کلاژن به دست آمده با فیلترینگ خاص برای مقابله با پیری استفاده می شود. بعضی مزایای کلاژن و محصولات حاوی کلاژن در زیر عنوان شده اند.
  • قدرتی جادوئی برای جوان سازی پوست دارد.
  • به شدت پوست را مرطوب می کند.
  • باعث رفع چروک ها می شود.
  • رنگ پوست را روشن می کند.
  • از پوست و سفت بودن و رنگدانه سازی آن مراقبت می کند.
  • کلاژن جای زخم روی پوست را بهبود می دهد.

ویتامین A یا رتینوئید- سابق بر این رتینوئید برای درمان آکنه مورد استفاده قرار می گرفت اما با گذشت زمان مشاهده شد که باعث نرمی پوست نیز می شود. به عبارت دیگر می توان از آن به عنوان یک محصول ضدپیری استفاده کرد. رتینوئیدها به این دلیل مفید هستند که در تمام لایه های پوست نفوذ می کنند. متداول ترین شکل های رتینوئیدها که ما از آن ها استفاده می کنیم عبارتند از رتینول یا ویتامین A، رتینال، ترتینوئین و ایزوترتینوئین. بعضی افراد این باور نادرست را دارند که رتینوئیدها پوست را نازک می کنند و پوست مستعد پیری می شود. اما محققان در حوزه ضدپیری نشان داده اند که این باور کاملا اشتباه است و برعکس، رتینوئیدها باعث افزایش ضخامت پوست می شوند. در واقع رتینوئیدها عمیق ترین لایه پوست به نام درم (میانپوست) را ضخیم می کند. چین و چروک ها از میانپوست شروع به شکل گیری می کنند. علیرغم مزایای زیاد رتینوئدها، متخصصان پوست مواد دیگر را به آن ها ترجیح می دهند.

آلفا و بتا هیدروکسی اسید
- آلفا هیدروکسی اسید از شیر و قند میوه استخراج می شود. گلیکولیک اسید و لاکتیک اسید که انواع مختلف آلفا هیدروکسی اسید هستند رایج ترین انواع هستند چون به اعماق پوست نفوذ می کنند. سیتریک اسید، مالیک اسید و تارتاریک اسید از دیگر آلفا هیدروکسی اسیدها هستند. آلفا هیدروکسی اسیدها با برداشتن پوست مرده عمل می کنند. با برداشته شدن پوست مرده، فضای بیشتری برای رشد پوست تازه ایجاد می شود. استفاده منظم از آلفا هیدروکسی اسید به جلوگیری از ایجاد چین و چروک کمک کرده و رنگدانه سازی در پوست را افزایش می دهد. آلفا هیدروکسی اسیدها می توانند اثرات جانبی داشته باشند. حساسیت به نور خورشید و آزردگی و آماس دو مورد از این اثرات جانبی هستند.

بتاهیدروکسی اسیدها عملکردی مانند عملکرد آلفاهیدروکسی اسیدها دارند. تفاوت اصلی آن ها در انحلال پذیری آن ها است. آلفا هیدروکسی اسیدها محلول در آب و بتاهیدروکسی اسیدها محلول در چربی هستند.

سالسیلیک اسید- سالسیلیک اسید نوعی بتاهیدروکسی اسید است. سالسیلیک اسیدی که به عنوان محصول ضدپیری مورد استفاده قرار می گیرد غلظتی بیشتر از اسیدسالسیلیک طبیعی دارد. این ماده مانند آلفا و بتا هیدروکسی اسید باعث لایه برداری پوست می شود.

موارد دیگری که برای جلوگیری از پیری شایان توجه هستند عبارتند از:
  • قبل از خرید کرم ضدپیری خوب تحقیق کنید.
  • مواد تشکیل دهنده محصولات ضدپیری باید بر قیمت و نام مارک محصولات اولویت داشته باشند.
  • اگر مشکلاتی مانند آزردگی و آماس باقی ماندند باید با متخصص پوست مشورت کرد.
 
 
دسته بندی
مبارزه با پیری » مبارزه با پیری - محصولات
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

چرخش روسی با دستگاه سیم کش

ایستاده با دمبل

به پهلو

وزنه برداری دو ضرب

رساندن دست به پاشنه پا

کرانچ با سیم کش

Top