ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
پوست یکی از بخش های بدن انسان است که به بیشترین مراقبت نیاز دارد. ما هر روز جلوی آینه می رویم و به پوستمان نگاه می کنیم. اگر چیزی غیرطبیعی در پوست وجود داشته باشد از محصولات آرایش استفاده می کنیم که می گویند می توانند مشکل ما را حل کنند. اگر شرایط بدتر بشود ممکن است با متخصص زیبایی یا منخصص پوست مشورت کنیم.

بعضی از ما به خوبی تشخیص نمی دهیم که آیا پوستمان مشکلی دارد یا خیر. این امر عمدتا ناشی از این واقعیت است که ما اطلاعات کافی برای تشخیص شرایط پوست نداریم. اگر اطلاعات مقدماتی برای تشخیص تفاوت بین پوست سالم و ناسالم داشته باشید، یک قدم جلوتر از دیگران هستید.

بیایید نگاهی به بعضی از نشانه هایی داشته باشیم که به شما کمک می کنند تشخیص بدهید آیا پوست شما مشکل دارد یا خیر.

رنگ یکنواخت- رنگ یکی از نشانه های اصلی سلامت پوست است. اگر پوست نرمال و سالمی داشته باشید رنگ پوست در یک بخش مشخص بدن باید ثابت باشد. به عنوان مثال رنگ پوست نواحی آشکار صورت باید ته رنگ یکسانی داشته باشد. رنگ یکنواخت نشانه پوست سالم و جوان است. در صورتی که رنگ پوستتان یکنواخت نیست یا لکه های تیره یا روشن دارد ممکن است دچار مشکل پوستی باشید. گاهی اوقات لکه ها و نقطه های سرخ پوستی نیز نشان دهنده ناهنجاری های پوستی هستند. این سایه روشن پوستی ممکن است ناشی از عوامل درونی یا بیرونی باشد. اگر وضعیت پوستی برایتان آشنا نیست بهترین کار این است که برای مشاوره پیش متخصص پوست بروید.

بافت صاف- وقتی سلامتی پوستتان را بررسی می کنید فراموش نکنید که به آن دست بکشید. ممکن است تغییر رنگی در پوست ایجاد نشده باشد اما بعضی جاهای پوست متفاوت از جاهای دیگر آن باشند. پوست سالم باید در همه جا صاف باشد. اگر انگشتان شما روی پوستتان ناهمواری احساس کردند باید نگاه دقیقی به پوستتان داشته باشید. اگر در پوستتان ناهمواری، آکنه، جوش سرسیاه، جوش چرکی، چین و چروک یا جای زخم دیدید قطعا مشکل پوستی دارید. می توانید بعضی از این مشکلات پوستی را خودتان حل کنید و برای درمان بعضی دیگر باید از فرد متخصصی که می تواند آن ها را درمان کند کمک بخواهید.

آب رسانی (هیدراسیون)- آیا پوست های خشکی را که در تبلیغات محصولات پوستی نشان داده می شوند دیده اید؟ در این تبلیغات پوست خشک به عنوان نمونه پوست ناسالم نشان داده می شود. معولا پوست سالم به طور مناسب آب رسانی شده است و مقداری رطوبت  دارد. رطوبت از پوست محافظت می کند و باعث می شود پوست تمیزتر به نظر برسد. داشتن طبیعت بدون خراش یکی دیگر از ویژگی های پوستی است که به طور مناسب آب رسانی شده است. وقتی هیدراسیون پوست مناسب باشد پوست زیبا به نظر می رسد و از ایجاد آسیب های پوستی جلوگیری می شود. در صورتی که پوسته پوسته شدن پوستتان را دیدید بدانید که مشکل پوستی دارید. عدم هیدراسیون مناسب به این معنا است که پوستتان به طور مناسب تغذیه نمی شود. نکات و ترفندهای زیادی برای افزایش آب رسانی به پوست صورت وجود دارند.

حس ها- حس ها مستقیم ترین راه برای تشخیص شرایط غیرعادی پوست هستند. وقتی صبح با احساس سوزش، خارش، گزش یا کشیدگی پوست بیدار می شوید دچار مشکل پوستی هستید. پوست سالم هیچ کدام از این حس ها را ندارد. این حس ها نشانه های بدترین مشکلات پوستی هستند. به عنوان مثال احساس خارش می تواند نشانه اولیه یکی از بدترین کهیرهای پوستی باشد که تا به حال دیده اید. از روزی که این حس را پیدا می کنید تا زمان ظهور مشکل پوستی می تواند زمانی طول بکشد. به عنوان مثال قبل از دیده شدن کهیر روی پوست ممکن است چند روز قبل احساس خارش داشته باشید.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

Butt-ups

پرس بردفورد/ راکی

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

دمبل روی نیمکت شیب دار

حرکت ضربدری با دستگاه سیم کش

کشیدن کابل در مقابل بدن

Top