پوست یکی از بخش های بدن انسان است که به بیشترین مراقبت نیاز دارد. ما هر روز جلوی آینه می رویم و به پوستمان نگاه می کنیم. اگر چیزی غیرطبیعی در پوست وجود داشته باشد از محصولات آرایش استفاده می کنیم که می گویند می توانند مشکل ما را حل کنند. اگر شرایط بدتر بشود ممکن است با متخصص زیبایی یا منخصص پوست مشورت کنیم.

بعضی از ما به خوبی تشخیص نمی دهیم که آیا پوستمان مشکلی دارد یا خیر. این امر عمدتا ناشی از این واقعیت است که ما اطلاعات کافی برای تشخیص شرایط پوست نداریم. اگر اطلاعات مقدماتی برای تشخیص تفاوت بین پوست سالم و ناسالم داشته باشید، یک قدم جلوتر از دیگران هستید.

بیایید نگاهی به بعضی از نشانه هایی داشته باشیم که به شما کمک می کنند تشخیص بدهید آیا پوست شما مشکل دارد یا خیر.

رنگ یکنواخت- رنگ یکی از نشانه های اصلی سلامت پوست است. اگر پوست نرمال و سالمی داشته باشید رنگ پوست در یک بخش مشخص بدن باید ثابت باشد. به عنوان مثال رنگ پوست نواحی آشکار صورت باید ته رنگ یکسانی داشته باشد. رنگ یکنواخت نشانه پوست سالم و جوان است. در صورتی که رنگ پوستتان یکنواخت نیست یا لکه های تیره یا روشن دارد ممکن است دچار مشکل پوستی باشید. گاهی اوقات لکه ها و نقطه های سرخ پوستی نیز نشان دهنده ناهنجاری های پوستی هستند. این سایه روشن پوستی ممکن است ناشی از عوامل درونی یا بیرونی باشد. اگر وضعیت پوستی برایتان آشنا نیست بهترین کار این است که برای مشاوره پیش متخصص پوست بروید.

بافت صاف- وقتی سلامتی پوستتان را بررسی می کنید فراموش نکنید که به آن دست بکشید. ممکن است تغییر رنگی در پوست ایجاد نشده باشد اما بعضی جاهای پوست متفاوت از جاهای دیگر آن باشند. پوست سالم باید در همه جا صاف باشد. اگر انگشتان شما روی پوستتان ناهمواری احساس کردند باید نگاه دقیقی به پوستتان داشته باشید. اگر در پوستتان ناهمواری، آکنه، جوش سرسیاه، جوش چرکی، چین و چروک یا جای زخم دیدید قطعا مشکل پوستی دارید. می توانید بعضی از این مشکلات پوستی را خودتان حل کنید و برای درمان بعضی دیگر باید از فرد متخصصی که می تواند آن ها را درمان کند کمک بخواهید.

آب رسانی (هیدراسیون)- آیا پوست های خشکی را که در تبلیغات محصولات پوستی نشان داده می شوند دیده اید؟ در این تبلیغات پوست خشک به عنوان نمونه پوست ناسالم نشان داده می شود. معولا پوست سالم به طور مناسب آب رسانی شده است و مقداری رطوبت  دارد. رطوبت از پوست محافظت می کند و باعث می شود پوست تمیزتر به نظر برسد. داشتن طبیعت بدون خراش یکی دیگر از ویژگی های پوستی است که به طور مناسب آب رسانی شده است. وقتی هیدراسیون پوست مناسب باشد پوست زیبا به نظر می رسد و از ایجاد آسیب های پوستی جلوگیری می شود. در صورتی که پوسته پوسته شدن پوستتان را دیدید بدانید که مشکل پوستی دارید. عدم هیدراسیون مناسب به این معنا است که پوستتان به طور مناسب تغذیه نمی شود. نکات و ترفندهای زیادی برای افزایش آب رسانی به پوست صورت وجود دارند.

حس ها- حس ها مستقیم ترین راه برای تشخیص شرایط غیرعادی پوست هستند. وقتی صبح با احساس سوزش، خارش، گزش یا کشیدگی پوست بیدار می شوید دچار مشکل پوستی هستید. پوست سالم هیچ کدام از این حس ها را ندارد. این حس ها نشانه های بدترین مشکلات پوستی هستند. به عنوان مثال احساس خارش می تواند نشانه اولیه یکی از بدترین کهیرهای پوستی باشد که تا به حال دیده اید. از روزی که این حس را پیدا می کنید تا زمان ظهور مشکل پوستی می تواند زمانی طول بکشد. به عنوان مثال قبل از دیده شدن کهیر روی پوست ممکن است چند روز قبل احساس خارش داشته باشید.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top