ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
این یکی از سوالاتی است که اغلب افراد مشتاق مراقبت از پوست آن را مطرح می کنند. ممکن است تا کنون این سوال را بارها شنیده باشید اما آیا تا حالا در مورد آن مطلبی خوانده اید؟ یا پاسخ صحیح این سوال را شنیده اید؟ اگر جواب هر یک از این سوالات منفی است، این مقاله برای شما نوشته شده است.

دمای آب

دمای آب یکی از عوامل اصلی است که تاثیر مستقیمی بر پوست دارد. مخصوصا اگر دچار مشکلات پوستی مانند آکنه هستید باید به دمای آب توجه داشته باشید. بعضی مشکلات پوستی با آب گرم و بعضی دیگر با آب سرد بهبود پیدا می کنند.

چه زمانی باید از آب سرد، گرم یا داغ استفاده شود؟

اول از همه بیایید در مورد آب داغ صحبت کنیم. آب داغ برای پوست خوب نیست. معمولا آب داغ انواع چربی های طبیعی موجود در پوست را از بین می برد. این چربی های طبیعی توسط پوست تولید می شوند و برای داشتن پوستی سالم لازم و ضروری هستند. بدون این چربی ها احتمالا دچار  مشکلات پوستی زیادی می شوید. به علاوه، آب داغ باعث دهیدراسیون سلول های پوست (لایه بالایی پوست) می شود و بنابراین سلول های پوستی بیشتر مستعد آسیب دیدگی می شوند.

معمولا آب گرم بهترین راه حل برای داشتن پوستی سالم در نظر گرفته می شود. این امر ناشی از این واقعیت است که وقتی از آب گرم استفاده می شود منافذ پوست به اندازه کافی باز می شوند تا آلودگی ها و باکتری های پوست به آسانی پاک شوند. وقتی از آب سرد استفاده می شود دقیقا برعکس این موضوع اتفاق می افتد و منافذ پوست جمع می شوند. وقتی منافذ پوست جمع می شوند پاک کردن آلودگی هایی که در منافذ هستند سخت تر می شود. به غیر از این، بعضی مواد اولیه صابون ها در آب گرم عملکردی موثرتر داردند. بنابراین وقتی از آب گرم استفاده می شود مکانیزم های پاکسازی پوست اثربخش تر می شوند.

پوست خشک و صابون


نوع صابونی که استفاده می شود عامل اصلی در سلامت پوست است. اگر پوست خشکی دارید در بازار صابون هایی وجود دارند که رطوبت پوست را افزایش می دهند. متخصصان پوست توصیه می کنند برای پوست های خشک از صابونی استفاده شود که حداقل یک سوم مرطوب کننده دارد.

صابون گلیسیرین خالص هم در گروه "بهترین مرطوب کننده"  ها قرار دارد. هرچه مقدار مرطوب کننده موجود در صابون بیشتر باشد حفاظت بیشتری برای پوست خشک فراهم می شود. بنابراین خواندن برچسب صابون عادت خوبی برای اطمینان پیدا کردن از خرید صابون مناسب پوست است.

هنگام درمان پوست خشک باد از مصرف بعضی صابون ها اجتناب کرد. اگر پوستتان خشک است نباید از صابون هایی که خوشبو کننده دارند استفاده  کنید. اغلب صابون ها خاصیت قلیایی دارند. صابون های قلیایی چربی طبیعی پوست را از بین می برند. چون افرادی که پوست خشکی دارند باید چربی طبیعی پوست خود را حفظ کنند، این افراد نباید از صابون های قلیایی استفاده کنند.

دوش گرفتن و حمام کردن

وقتی دوش می گیرید یا حمام می کنید مطمئن شوید دمای مناسب آب و شرایط صابون مناسب را رعایت می کنید. بعد از این عوامل باید عامل دیگری را در نظر گرفت: کلر. در آبی که برای شستشو استفاده می کنید مقدار کلر زیادی وجود دارد. کلر خاصیت دهیدراسیون و تاثیر خشک کنندگی دارد. آبی که مقدار کلر زیادی دارد برای پوست خوب نیست چون چنین آبی پوست را خشک می کند. استخر یکی از جاهایی است که آب آن کلر زیادی دارد. بنابراین اگر نگران پوست خود هستید یا تحت درمان مشکل پوستی قرار دارید خوب است وقت کمتری در استخر بگذرانید.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

دراز و نشست سه چهارم

پرس سر شانه با دمبل

چرخاندن صفحه هالتر

رساندن دست به پاشنه پا

حرکت دو ضرب با کتل بل

کشش تسمه

Top