این یک واقعیت شناخته شده است که براساس سن نوع پوست تغییر میکند. بنابراین محافظت و مراقبت از انواع پوست در سنین متفاوت با هم فرق میکند. در این مقاله برای مراقبت از پوست درهر گروه سنی توصیه هایی شده است.

پوست کودکان

محصولات کودکان که در بازار موجود است با رعایت استاندارد در کیفیت سلامتی و ایمنی برای کودکان ساخته میشوند. با این حال، بسیاری از مردم ترجیج میدهند که از چند مارک معروف مخصوص نوزادان استفاده کنند. تا آنجا که مربوط به مراقبت از کودک میشود، بیشتر این مراقبت در زمان متولد شدن کودک انجام میگیرد. پوست بعضی از کودکان بلافاصله بعد از متولد شدن شروع به پوست انداختن میکند تا اینکه با آب و هوای محیط بیرون که برخلاف محیط داخل رحم مادر است بتواند سازگار شود. در این مرحله، باید برای بدن کودک از لوسیون استفاده کرد تا به بازسازی پوست کودک کمک کند. لاکتو کالامین ( کرم برای خارش پوست ) که برای پوست کودک مورد استفاده قرار میگیرد یک محصول به نام است و برای دهه ها است که مورد نظر میباشد.

هنگامی که صحبت از محصولات مراقبت از پوست نوزاد به میان میاید، لوسیون و کرم های ملایم بسیار ایده آل هستند. بیشتر شامپوها و لوسیون های بدن نوزادان حاوی PH  (  درصد اسیدیته و قلیائیت اب را ph میگویند. درجه اسیدیته یا قلیائیت اب بین 0 و 14 متغیر است و عدد 7 که حد وسط ان میباشد به معنی نقطه مرزی یا خنثی میباشد که به معنی این است که نه اب اسیدی است نه قلیایی.اگر هر چه از طرف عدد خنثی یعنی 7 به طرف ۰ حرکت کنیم اب به سمت اسیدی کشیده شده و به معنی کاهش ph است  و هر چه از عدد خنثی یعنی 7 به سمت 14 حرکت کنیم اب به سمت قلیایی و افزایش ph حرکت میکند. ) به میزان 4 الی 6 است که میزان اسیدیته مطلوبی است و بر اساس اصول پیشرفته ای است که پوست نوزاد به آن نیاز دارد. بسیاری از مواد طبیعی مانند روغن بابونه، شیرعسل وغیره باضافه مواد مغذی که با پوست کودک در تماس است در محصولات مراقبت از پوست برای کودکان وجود دارد.

هر زمان که شما محصولات مراقبت از پوست را برای نوزادان انتخاب میکنید، حتماً عناصر تشکیل دهنده آن محصول را بخوانید. اگر کودک به هر کدام از عناصر تشکیل دهنده آن محصول حساسیت دارد، به هیچ صورت از آن محصول استفاده نکنید. اگر کودک خود را بیرون برده اید و در معرض نور خورشید قرار دارد، باید برای نوزاد از لوسیون ضد آفتاب بدون اسانس استفاده کنید. اگر لازم است یک لوسیون ضد آفتابِ ضد آب برای حفاظت پوست کودک خود بخرید.

پوست نوجوانان


بنابراینکه نوجوان شما دختر است یا پسر، روش های متفاوتی برای مراقبت از پوست در دوره بلوغ وجود دارد. بسیاری از دختران در رابطه با زیبایی خودشان دقیق میشوند در حالیکه پسران نسبت به مراقبت از پوستشان بی توجه هستند. به هر حال نهایت کار این است که باید از پوست خودتان مراقبت کنید زیرا درنوجوانی با توجه به فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت ها یی که در فضای باز انجام میدهید بیشترین زمانی است که شما درمعرض نور خورشید قرار میگیرید.

بنابراین ضروری است که بطور منظم از یک لوسیون پاک کننده و تونر ( محلول پاک کننده ) برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید تا ازآسیب های ناشی از اشعه های UV جلوگیری کنید.

پوست بزرگسالان


پس از تغییرات هورمونی و گذراندن تمام بحران های دوره بلوغ، دوره بزرگسالی زمان خوبی برای تعیین کردن نوع پوست خودتان است و در این دوره پوست و بدن شما بیشتر به حالت طبیعی برمیگردد. بنابراین با یک دستمال سفید پوست خود را تست کنید که چه نوع پوستی دارید و اینکه باید چه نوع محصولات مراقبت از پوست را باید انتخاب کنید.

پوست در سنین بالاتر

هر چه سن شما بیشتر و بیشتر میشود، پوست شما درخشانی و شادابی کمتری پیدا میکند. بنابراین، در این دوره باید بیشتر از دوره کودکی از پوست مراقبت شود.
اگر به اطرافتان نگاه کنید، کرم های ضد چروک بسیاری در بازار وجود دارند. اما متناسب با نوع پوست خود یکی از انواع این کرم ها را انتخاب کنید که از پوست شما بطور دقیق مراقبت کند چرا که انتخاب اشتباه کرم میتواند مشکلات بیشتری را برای پوست شما بوجود بیاورد.

همیشه آن محصولات پاک کننده پوستی را انتخاب کنید که دارای PH بین 4 تا 6 باشد و در طول روز هنگامی که بیرون میروید و در معرض نور خورشید قرار دارید، همیشه از کرم ضد آفتاب و لوسیون های محافظت کننده از اشعه UV خورشید استفاده کنید. همچنین توصیه میشود که هنگام شب از یک کرم ترمیم کننده که شامل موم عسل است استفاده کنید.

بنابراین در هر دوره ای از سن که باشیم میدانیم که باید برای پوست چکار باید بکنیم، از چه سنی باید مراقبت از پوست را شروع کنیم!
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top