ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
این یک واقعیت شناخته شده است که براساس سن نوع پوست تغییر میکند. بنابراین محافظت و مراقبت از انواع پوست در سنین متفاوت با هم فرق میکند. در این مقاله برای مراقبت از پوست درهر گروه سنی توصیه هایی شده است.

پوست کودکان

محصولات کودکان که در بازار موجود است با رعایت استاندارد در کیفیت سلامتی و ایمنی برای کودکان ساخته میشوند. با این حال، بسیاری از مردم ترجیج میدهند که از چند مارک معروف مخصوص نوزادان استفاده کنند. تا آنجا که مربوط به مراقبت از کودک میشود، بیشتر این مراقبت در زمان متولد شدن کودک انجام میگیرد. پوست بعضی از کودکان بلافاصله بعد از متولد شدن شروع به پوست انداختن میکند تا اینکه با آب و هوای محیط بیرون که برخلاف محیط داخل رحم مادر است بتواند سازگار شود. در این مرحله، باید برای بدن کودک از لوسیون استفاده کرد تا به بازسازی پوست کودک کمک کند. لاکتو کالامین ( کرم برای خارش پوست ) که برای پوست کودک مورد استفاده قرار میگیرد یک محصول به نام است و برای دهه ها است که مورد نظر میباشد.

هنگامی که صحبت از محصولات مراقبت از پوست نوزاد به میان میاید، لوسیون و کرم های ملایم بسیار ایده آل هستند. بیشتر شامپوها و لوسیون های بدن نوزادان حاوی PH  (  درصد اسیدیته و قلیائیت اب را ph میگویند. درجه اسیدیته یا قلیائیت اب بین 0 و 14 متغیر است و عدد 7 که حد وسط ان میباشد به معنی نقطه مرزی یا خنثی میباشد که به معنی این است که نه اب اسیدی است نه قلیایی.اگر هر چه از طرف عدد خنثی یعنی 7 به طرف ۰ حرکت کنیم اب به سمت اسیدی کشیده شده و به معنی کاهش ph است  و هر چه از عدد خنثی یعنی 7 به سمت 14 حرکت کنیم اب به سمت قلیایی و افزایش ph حرکت میکند. ) به میزان 4 الی 6 است که میزان اسیدیته مطلوبی است و بر اساس اصول پیشرفته ای است که پوست نوزاد به آن نیاز دارد. بسیاری از مواد طبیعی مانند روغن بابونه، شیرعسل وغیره باضافه مواد مغذی که با پوست کودک در تماس است در محصولات مراقبت از پوست برای کودکان وجود دارد.

هر زمان که شما محصولات مراقبت از پوست را برای نوزادان انتخاب میکنید، حتماً عناصر تشکیل دهنده آن محصول را بخوانید. اگر کودک به هر کدام از عناصر تشکیل دهنده آن محصول حساسیت دارد، به هیچ صورت از آن محصول استفاده نکنید. اگر کودک خود را بیرون برده اید و در معرض نور خورشید قرار دارد، باید برای نوزاد از لوسیون ضد آفتاب بدون اسانس استفاده کنید. اگر لازم است یک لوسیون ضد آفتابِ ضد آب برای حفاظت پوست کودک خود بخرید.

پوست نوجوانان


بنابراینکه نوجوان شما دختر است یا پسر، روش های متفاوتی برای مراقبت از پوست در دوره بلوغ وجود دارد. بسیاری از دختران در رابطه با زیبایی خودشان دقیق میشوند در حالیکه پسران نسبت به مراقبت از پوستشان بی توجه هستند. به هر حال نهایت کار این است که باید از پوست خودتان مراقبت کنید زیرا درنوجوانی با توجه به فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت ها یی که در فضای باز انجام میدهید بیشترین زمانی است که شما درمعرض نور خورشید قرار میگیرید.

بنابراین ضروری است که بطور منظم از یک لوسیون پاک کننده و تونر ( محلول پاک کننده ) برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید تا ازآسیب های ناشی از اشعه های UV جلوگیری کنید.

پوست بزرگسالان


پس از تغییرات هورمونی و گذراندن تمام بحران های دوره بلوغ، دوره بزرگسالی زمان خوبی برای تعیین کردن نوع پوست خودتان است و در این دوره پوست و بدن شما بیشتر به حالت طبیعی برمیگردد. بنابراین با یک دستمال سفید پوست خود را تست کنید که چه نوع پوستی دارید و اینکه باید چه نوع محصولات مراقبت از پوست را باید انتخاب کنید.

پوست در سنین بالاتر

هر چه سن شما بیشتر و بیشتر میشود، پوست شما درخشانی و شادابی کمتری پیدا میکند. بنابراین، در این دوره باید بیشتر از دوره کودکی از پوست مراقبت شود.
اگر به اطرافتان نگاه کنید، کرم های ضد چروک بسیاری در بازار وجود دارند. اما متناسب با نوع پوست خود یکی از انواع این کرم ها را انتخاب کنید که از پوست شما بطور دقیق مراقبت کند چرا که انتخاب اشتباه کرم میتواند مشکلات بیشتری را برای پوست شما بوجود بیاورد.

همیشه آن محصولات پاک کننده پوستی را انتخاب کنید که دارای PH بین 4 تا 6 باشد و در طول روز هنگامی که بیرون میروید و در معرض نور خورشید قرار دارید، همیشه از کرم ضد آفتاب و لوسیون های محافظت کننده از اشعه UV خورشید استفاده کنید. همچنین توصیه میشود که هنگام شب از یک کرم ترمیم کننده که شامل موم عسل است استفاده کنید.

بنابراین در هر دوره ای از سن که باشیم میدانیم که باید برای پوست چکار باید بکنیم، از چه سنی باید مراقبت از پوست را شروع کنیم!
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش فوقانی بدن با صندلی

کش ورزشی و میله EZ

فشار به صورت

فلای سرشانه با تسمه کشی

پرس شانه با هالتر

حرکت با طناب

Top