بسیاری از ما به اینکه چطور بنظر برسیم اهمیت میدهیم، اما چه تعدادی از ما حقیقتاً به تمام بدن خودمان اهمیت میدهیم. هنگامی که مردم در مورد مراقبت از پوست میشنوند، معمولاً در مورد مراقبت از پوست صورت فکر میکنند؛ پس بقیه قسمت های پوست بدن شما چه میشود؟ آیا بقیه قسمتهای پوست بدن شما احتیاج به مراقبت ندارند؟

صورت و گردن

امکان دارد فکر کنید اینکه میدانید چطور پوست صورت و گردن خود را پاک کنید یک مسئله عادی است، با این حال، آب و صابون برای پاک کردن صورت یک راهکار نیست. بنابراین نیاز است که بطور مرتب از محصولات مراقبت از پوست مناسب استفاده کنید تا اطمینان پیدا کنید که پوست شما سالم میماند.

پاکسازی صورت باید حداقل دو بار در روز انجام شود و توصیه میشود که لایه برداری باید حداقل یکبار در هفته انجام گیرد. استفاده روزانه از مرطوب کننده بسیار مورد نیاز است و ازهمان مرطوب کننده ای که برای صورت استفاده میکنید باید برای گردن هم استفاده کنید تا در بافت و رنگ و حالت صورت سازگاری بوجود بیاید.

پلک چشم

تمام منطقه دور چشم را به عنوان پلک چشم میدانند و یکی از قسمت های صورت است که همیشه در مورد آن غفلت میشود تا زمانیکه پلکها پیر میشوند و زیبایی خودشان را از دست میدهند. بعلاوه سیاهی دور چشم هم میتواند در بسیاری از موارد شما را کاملاً  بد جلوه دهد. مراقبت از پلک چشم کار سختی است که فکر هر کسی را درگیر میکند اما بسیار مهم است چون پلک چشم یک ویژگی خاص را به شخصیت شما اضافه میکند.

استفاده مرتب از یک تونیک ( پوست را تازه می‌كند و با از بین بردن باقیمانده‌های چربی از روی پوست حسابی آن را تمیز می‌کند و در نتیجه مانع باز شدن بیش از اندازه منافذ پوستی می‌شود و پیری را هم به تعویق می‌اندازد ) که برای پلک چشم مضر نباشد میتواند به خوبی از پلک های چشم را مراقبت کند. توجه داشته باشید که هر محصول مراقبت از پوست را نمیتوان و نباید برای پلک چشم استفاده کرد. حتی پیش از استفاده از محصول اطمینان پیدا کنید که پوستتان به آن محصول حساسیت ندارد، آنرا روی یک قسمت از پوست خود امتحان کنید.علاوه بر این، داروهای طبیعی مانند چای کیسه ای و سیب زمینی ورقه ورقه شده روی پلک چشم کاربرد خوبی دارد، بخصوص که در پلک ها احساس سنگینی و تورم داشته باشید. اما پیش از قراردادن هر چیزی بر روی پلک چشم هایتان باید از تمیز بودن آنها اطمینان پیدا کنید. علاوه براین استفاده از ویتامین E در اطراف پلک چشم برای کاهش تورم به عنوان یک محصول خوب شناخته شده است.

بدن

آخرین دفعه ای که شنیده اید یک نفر بجای اینکه پوست صورتش را لایه برداری کرده باشد، تمام پوست بدنش را لایه برداری کرده است، چه زمانی بوده است؟ خوب، این کار خیلی نادر پیش میاید که ما به روشی که به پوست صورتمان رسیدگی میکنیم به همان روش هم به پوست بدنمان هم رسیدگی کنیم.

هنگامی که در مورد مراقبت از پوست بدن صحبت میشود، اسکراب ها و مرطوب کننده ها بهترین محصولات برا ی استفاده میباشند. توجه داشته باشید که جایگزین های طبیعی بسیاری برای لایه برداری وجود دارد که میتوان از آنها استفاده کرد.

دست ها و آرنج ها


بسیار مهم است که شما با استفاده از یک کرم دست مناسب برای تمیز کردن و نرم کردن دستتان استفاده کنید. داشتن دستهایی نرم نشان دهنده این است که شما از دستهایتان بخوبی مراقبت میکنید. آرنجها قسمتی از بدن است که پوست آن میتواند به راحتی تغییر رنگ دهد و زبر شود. استفاده از یک مرطوب کننده خوب که حاوی خواص ضد آفتاب هم باشد از آسیب دیدن و نازیبا به نظر رسیدن آرنج شما جلوگیری میکند.

پا و پاشنه پا


پاها آسیب پذیر هستند و به راحتی تمیزی خود را از دست میدهند. هنگامیکه شما در طی تابستان صندل میپوسید و راه میروید، متوجه میشوید که پوست پای شما به شدت آسیب دیده است. هرچند که محافظت روزانه از پوست پا کاری نیست که بطور معمول انجام گیرد، اما این بسیار مهم است که شما به پاهایتان توجه کنید و با استفاده از یک مرطوب کننده از آنها مراقبت کنید.

از طرف دیگر پاشنه های پا نیز گرد و غبار زیادی را بخود جذب میکنند، در نتیجه، بهترین کار اینست که باید بطور منظم تمیز شوند. علاوه بر این، دلایل بسیار دیگری هم وجود دارد که باعث میشوند پوست پاشنه پا خیلی سریع از بین برود و در لبه های آن ترک ایجاد شود. به محض اینکه اولین نشانه های آسیب را در پوست پاشنه پا مشاهده کردید، باید از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا پاشنه های پای شما ترمیم شوند. چرا که شما نمیخواهید پاشنه های پای شما بر اثر این ترک ها به جایی برسد که هم خونریزی دهند و هم دردناک شوند، آیا میخواهید این مشکل بوجود بیاید؟
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top