امکان دارد که پوست آسیب پذیرترین قسمت بدن انسان باشد که در معرض فرسوده شدن قرار دارد. آنچه  بسیار نگران کننده است اینکه در مدت کمتر ازچند ثانیه بدلایل بسیاری میتواند آلوده شود. بنابراین، به عنوان یک وظیفه پوست خود را از آلودگی ها دور نگه دارید.

با این حال اگر از اصول اولیه مراقبت از پوست به انداره کافی اطلاع داشه باشید، برای مراقبت از آن نگرانی نخواهید داشت و بدون هیچ زحمتی این کار را انجام میدهید. افراد هنگامیکه در مورد مراقبت از پوست صحبت میکنند، اکثراً در مورد پوست صورت صحبت میکنند. اما با در نظر گرفتن تمام جنبه های اصول اولیه مراقبت از پوست، قسمت های حساس دیگر پوست بدنتان مانند  بازوها، دست ها، ساق پاها، و پاها را باید در الویت قرار داد، بخصوص که این قسمت ها اغلب در معرض نور خورشید و گرد و غبار قرار دارند.

مراحل کلی

بیایید تا جایی که مربوط به مراقبت از پوست  میشود به اصول اولیه آن نگاهی بیاندازیم. اولین مرحله برای مراقبت از صورت همان کاری است که ما هر روزه آنرا انجام میدهیم و آن شستن صورت است. شستن صورت باید دو بار در روز انجام شود ولی این بستگی به نوع پوست شما دارد که چند بار در روز صورتتان را بشویید.

مرحله بعدی این است که از یک تونیک استفاده کنید، تونیک به عنوان یک شاداب کننده وطراوت دهنده به صورت شناخته شده است. اما بسیار از کارشناسان بر این باورند که این مرحله اختیاری است و به نوع پوست شما بستگی دارد.

درمرحله سوم، از یک مرطوب کننده یا یک لوسیون ضد آفتاب استفاده کنید که پوست شما را مرطوب نگه دارد و از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کند. اگر شیوه زندگی شما بصورتی است که در زیر نور خورشید باید زیاد راه بروید، حتماً از یک لوسیون ضد آفتاب مرطوب کننده استفاده کنید!

درمرحله چهارم لایه برداری است که در اصل روشی است که بوسیله آن پوست های مرده را از روی پوست صورت شما برداشته میشود. اینکه بطور مرتب باید لایه برداری پوست صورت انجام شود یک موضوع بحث برانگیز است چرا که تعدادی از کارشناسان بر این باورند که لایه برداری روزانه برای پوست صورت زیاد است در حالیکه پیشروان صنعت بر این باورند که افراد زیادی خواهان لایه برداری روزانه هستند. دلایل اصلی مخالفت با  لایه برداری روزانه این است که اینکار میتواند پوست صورت را تحریک کند و آنرا خشک و پوسته پوسته کند و در طولانی مدت به پوست صورت آسیب میرساند.

چطور برای اینکه بطور منظم از پوست مراقبت کنید باید تصمیم بگیرید

تصمیم گیری برای اینکه بطور منظم از اصول اولیه مراقبت از پوست صورت پیروی کنید، تبدیل به یک کار طاقت فرسا میشود اگر ندانید آنرا چطور انجام دهید. بنابراین، پیش از اینکه محصولات مراقبت از پوست را خریداری کنید یا مشخص کنید که چند بار در روز از آن باید برای تمیز کردن و مرطوب کردن پوستتان استفاده کنید، باید از خواصی که برای پوستتان دارد آگاهی پیدا کنید.

اگر بدون هیچ دلیلی همیشه در پوست خود احساس چربی میکنید، واضح است که دارای پوست چربی هستید. از طرف دیگر اگر در پوست دست خود احساس خشکی میکنید و اگر لب های شما در شرایط عادی آب و هوایی خشک میشوند، شما دارای پوست خشک هستید. اگر پوست صورت شما بافت خاصی ندارد و سالم به نظر میرسد، امکان دارد که شما پوست معمولی داشته باشید. بنابراین لازم است که یک روال مناسب مراقبت از پوست را برای خود در نظر داشته باشید که با پوست و برنامه روزانه شماسازگاری داشته باشد.

نکته مهم درباره انواع پوست

چیزی که همیشه باید در نظر داشته باشید این است که امکان وجود دارد که به دلایل گوناگون پوست شما همیشه به یک حالت نباشد. دلایلی مانند پیری، تغییرفصول، تغییر در رژیم غذایی، بیماری های جدی و سایر شرایط پزشکی مانند بارداری و استرس میتواند نوع پوست شما را تغییر دهد.

بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که آن روال همیشگی که شما  بر اساس اصول اولیه مراقبت از پوست دارید، با تغییر حالت پوست شما میتواند و باید تغییر پیدا کند. بنابراین همیشه به تغییراتی که در پوست شما بوجود میاید توجه کنید!
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

نیازها و قوانین مراقبت از پوست

مراقبت از پوست شما چیزی است که باید بطور دقیق انجام گیرد. در طی مراقبت از پوستتان باید از قوانین و از استانداردهایی که بطورکلی قابل قبول است، پیروی کنید. بنابراین بدنبال این باشید که برای مراقبت از پوست خودتان باید چکار کنید و از چه محصولاتی باید استفاده کنید.

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top