ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
نیازها و قوانین مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
امکان دارد که پوست آسیب پذیرترین قسمت بدن انسان باشد که در معرض فرسوده شدن قرار دارد. آنچه  بسیار نگران کننده است اینکه در مدت کمتر ازچند ثانیه بدلایل بسیاری میتواند آلوده شود. بنابراین، به عنوان یک وظیفه پوست خود را از آلودگی ها دور نگه دارید.

با این حال اگر از اصول اولیه مراقبت از پوست به انداره کافی اطلاع داشه باشید، برای مراقبت از آن نگرانی نخواهید داشت و بدون هیچ زحمتی این کار را انجام میدهید. افراد هنگامیکه در مورد مراقبت از پوست صحبت میکنند، اکثراً در مورد پوست صورت صحبت میکنند. اما با در نظر گرفتن تمام جنبه های اصول اولیه مراقبت از پوست، قسمت های حساس دیگر پوست بدنتان مانند  بازوها، دست ها، ساق پاها، و پاها را باید در الویت قرار داد، بخصوص که این قسمت ها اغلب در معرض نور خورشید و گرد و غبار قرار دارند.

مراحل کلی

بیایید تا جایی که مربوط به مراقبت از پوست  میشود به اصول اولیه آن نگاهی بیاندازیم. اولین مرحله برای مراقبت از صورت همان کاری است که ما هر روزه آنرا انجام میدهیم و آن شستن صورت است. شستن صورت باید دو بار در روز انجام شود ولی این بستگی به نوع پوست شما دارد که چند بار در روز صورتتان را بشویید.

مرحله بعدی این است که از یک تونیک استفاده کنید، تونیک به عنوان یک شاداب کننده وطراوت دهنده به صورت شناخته شده است. اما بسیار از کارشناسان بر این باورند که این مرحله اختیاری است و به نوع پوست شما بستگی دارد.

درمرحله سوم، از یک مرطوب کننده یا یک لوسیون ضد آفتاب استفاده کنید که پوست شما را مرطوب نگه دارد و از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کند. اگر شیوه زندگی شما بصورتی است که در زیر نور خورشید باید زیاد راه بروید، حتماً از یک لوسیون ضد آفتاب مرطوب کننده استفاده کنید!

درمرحله چهارم لایه برداری است که در اصل روشی است که بوسیله آن پوست های مرده را از روی پوست صورت شما برداشته میشود. اینکه بطور مرتب باید لایه برداری پوست صورت انجام شود یک موضوع بحث برانگیز است چرا که تعدادی از کارشناسان بر این باورند که لایه برداری روزانه برای پوست صورت زیاد است در حالیکه پیشروان صنعت بر این باورند که افراد زیادی خواهان لایه برداری روزانه هستند. دلایل اصلی مخالفت با  لایه برداری روزانه این است که اینکار میتواند پوست صورت را تحریک کند و آنرا خشک و پوسته پوسته کند و در طولانی مدت به پوست صورت آسیب میرساند.

چطور برای اینکه بطور منظم از پوست مراقبت کنید باید تصمیم بگیرید

تصمیم گیری برای اینکه بطور منظم از اصول اولیه مراقبت از پوست صورت پیروی کنید، تبدیل به یک کار طاقت فرسا میشود اگر ندانید آنرا چطور انجام دهید. بنابراین، پیش از اینکه محصولات مراقبت از پوست را خریداری کنید یا مشخص کنید که چند بار در روز از آن باید برای تمیز کردن و مرطوب کردن پوستتان استفاده کنید، باید از خواصی که برای پوستتان دارد آگاهی پیدا کنید.

اگر بدون هیچ دلیلی همیشه در پوست خود احساس چربی میکنید، واضح است که دارای پوست چربی هستید. از طرف دیگر اگر در پوست دست خود احساس خشکی میکنید و اگر لب های شما در شرایط عادی آب و هوایی خشک میشوند، شما دارای پوست خشک هستید. اگر پوست صورت شما بافت خاصی ندارد و سالم به نظر میرسد، امکان دارد که شما پوست معمولی داشته باشید. بنابراین لازم است که یک روال مناسب مراقبت از پوست را برای خود در نظر داشته باشید که با پوست و برنامه روزانه شماسازگاری داشته باشد.

نکته مهم درباره انواع پوست

چیزی که همیشه باید در نظر داشته باشید این است که امکان وجود دارد که به دلایل گوناگون پوست شما همیشه به یک حالت نباشد. دلایلی مانند پیری، تغییرفصول، تغییر در رژیم غذایی، بیماری های جدی و سایر شرایط پزشکی مانند بارداری و استرس میتواند نوع پوست شما را تغییر دهد.

بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که آن روال همیشگی که شما  بر اساس اصول اولیه مراقبت از پوست دارید، با تغییر حالت پوست شما میتواند و باید تغییر پیدا کند. بنابراین همیشه به تغییراتی که در پوست شما بوجود میاید توجه کنید!
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس آرنولد با دمبل

پرس شانه با کابل

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

تقویت دلتویید با دستگاه سیم کش

ایستاده با دمبل

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

Top