ادامه موضوع

خورشید و اثرات آن بر روی پوست
اصول مراقبت از پوست
مراقبت از پوست بصورت موضعی
مراقبت از پوست برای سن خاص
آیا آب برای پوست مفید است؟
پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم
راه هایی برای پوشاندن صورت
درمان خشکی آرنج
روش‌های درمان خشکی پا
حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟
مراقبت از پوست خشک بدن
درمان خشکی دست
دستور العمل برای پوست صورت
مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست
مراقبت از پوست صورت
درمان پوست های خشک
ورزش دادن صورت
مراقبت از پوست صورت برای خانمها
مراقبت از پوست برای آقایان
مراقبت دائمی از پوست صورت
مراقبت از پوست

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
مراقبت از پوست هم مانند هر چیز دیگر در زندگی، براساس یک سری قوانین اصلی است که آن تعداد افرادی که از پوستشان مراقبت میکنند باید از این قوانین پیروی کنند. هرچند امکان دارد که احساس کنید که جدیت درمراقبت از پوست کاری غیرضروری است که نباید خیلی آنرا بزرگ جلوه داد. حقیقت این است که نیازهای مراقبت از پوست نباید هرگز نادیده گرفته شود و باید به موقع این کار را انجام داد. پس از تمام این چیزهایی که گفته شد، به هر حال اینکه پوستی زیبا داشته باشید یک ویژه گی معتبر است!

پاکسازی

امکان دارد که فکر کنید پاکسازی پوست بخشی از قوانین مراقبت از پوست نیست چرا که این یک کار عادی در زندگی روزمره است که ما  پوست خود را تمیز کنیم. به غیراز اینکه هر صبح و عصر صورت خود را میشویید، پاکسازی پوست کاری است که باید آگاهانه انجام دهید و لوسیونی مناسب پوست خود را انتخاب کنید و با آن پوست صورت خود را تمیز کنید.

اگر در یک مرکز خرید چرخی بزنید، فروشگاههایی که محصولات مراقبت از پوست دارند را پیدا خواهید کرد و حتی در قفسه های سوپر مارکت ها انواع گسترده ای از این محصولات است که میتوانید خریداری کنید. در بیشتر مواقع، مارک های معروف با توجه به انواع پوست محصولات متنوع و مناسبی را برای مراقبت از پوست  تولید میکنند.
محصولات پاکسازی پوست شامل دو نوع است – بصورت فوم (کف) و غیر فوم. محصولاتی که بصورت فوم است معمولاً همراه با آب بهترین نتایج را برای پاکسازی پوست به همراه دارد. این فوم ها بصورت لوسیون، کرم، ژل، لایه بردار، اسپری و محصولاتی بصورت ماسک  در دسترس هستند. محصولات غیر فوم مانند کرم ها و لوسیون ها میباشند.

اسکراب (لایه برداری)

لایه برداری به این معنی است که لایه رویی پوست که حالت مرده دارد از سطح پوست برداشته میشود. البته برای اینکار از هیچ وسیله ای نباید استفاده کرد تا آسیبی به پوست شما وارد نشود. به همین دلیل بسیاری از لایه بردارها معجزه میکنند.

لایه بردارهای صیقل دهنده پوست معمولاً از عناصر طبیعی مانند زردآلو و هلو ساخته میشوند. همچنین لایه بردارهایی هستند که حاوی گیاه جوجوبا و اکسید آلومینیوم است که انتخاب این لایه بردارها به میزان لایه برداری صیقلی که میخواهید انجام دهید، بستگی دارد. معمولاً درلایه بردارهایی که حاوی گیاه جوجوبا هستند، برای لایه برداری های ملایمتر استفاده میشود و در لایه بردارهایی که  حاوی اکسید آلومینوم هستند برای لایه برداری های قویتر استفاده میشود. پس یک بار دیگر توصیه میشود که پیش از خرید لایه بردار از نوع پوست خود آگاهی پیدا کنید.

تعداد دفعاتی که از لایه بردارهای صیقلی دهنده باید استفاده کنید بر اساس نوع پوست شما فرق میکند. به هر حال آنچه که معمول است هفته ای یک یا دوبار از لایه بردار میتوان استفاده کرد.

مرطوب کننده

یکی از قوانین بسیار مهم مراقبت از پوست، مرطوب کننده ها میباشند. پس از استفاده از اسکراب صیقلی دهنده باید از کرم مرطوب کننده حتماً استفاده شود. آلوئه ورا به عنوان یکی از معروفترین مواد تشکیل دهنده قوی در مرطوب کننده ها است. دیگر مواد تشکیل دهنده مرطوب کننده ها شامل چربی های گیاهی و حیوانی، سیلیکون، کره کاکائو، نفت و مواد معدنی مختلف است.

بنابراین هنگامی که یک مرطوب کننده میخرید بهتر است که آنرابررسی کنید تا از محتوای آن مطمئن شوید که پوست شما بهترین مراقبت را دریافت میکند.
انتخاب یک مرطوب کننده امکان دارد کار ساده ای نباشد، اما دانستن برخی اطلاعات رایج در مورد نوع پوست خودتان و هرگونه حساسیتی که پوست شما به مواد تشکیل دهنده آن مرطوب کننده دارد به شما کمک میکند که یک مرطوب کننده مناسب را برای پوست خود انتخاب کنید. مطمئن شوید که مرطوب کننده ای که انتخاب میکنید یک عطر ملایم دل اانگیزی هم داشته باشد. بعد از همه این چیزها، هر روزه از این مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از ضد آفتاب

بسیاری از مردم بر این باورند که ضد آفتاب یک محصول آرایشی است و ضروری نیست. این افراد میگویند که مادر بزرگ من هرگز از ضد آفتاب استفاده نکرده است و بسیار هم زیبا بوده است! خوب هم زمان و هم محیط زیست فرق کرده است. اشعه های مضر خورشید بیشتر و بیشتر به پوست ما آسیب میرساند. بنابراین اگر شما پوست خودتان را دوست دارید عاقلانه این است که هنگامیکه بیرون میروید ازضد آفتاب استفاده کنید. یک پوست سالم پوستی است که ترک نخورده باشد و کبودی هم نداشته باشد و ضد آفتاب از پوست شما در برابر تمام این خطرات بطور شگفت انگیزی محافظت میکند.
 
 
دسته بندی
زیبایی پوست » مراقبت از پوست
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس سینه و اِکسل

حرکت با طناب

هالتر روی تخت شیب

دمبل زدن در مقابل بدن

فشار به صورت

تقویت دلتویید با دستگاه سیم کش

Top