مراقبت از پوست هم مانند هر چیز دیگر در زندگی، براساس یک سری قوانین اصلی است که آن تعداد افرادی که از پوستشان مراقبت میکنند باید از این قوانین پیروی کنند. هرچند امکان دارد که احساس کنید که جدیت درمراقبت از پوست کاری غیرضروری است که نباید خیلی آنرا بزرگ جلوه داد. حقیقت این است که نیازهای مراقبت از پوست نباید هرگز نادیده گرفته شود و باید به موقع این کار را انجام داد. پس از تمام این چیزهایی که گفته شد، به هر حال اینکه پوستی زیبا داشته باشید یک ویژه گی معتبر است!

پاکسازی

امکان دارد که فکر کنید پاکسازی پوست بخشی از قوانین مراقبت از پوست نیست چرا که این یک کار عادی در زندگی روزمره است که ما  پوست خود را تمیز کنیم. به غیراز اینکه هر صبح و عصر صورت خود را میشویید، پاکسازی پوست کاری است که باید آگاهانه انجام دهید و لوسیونی مناسب پوست خود را انتخاب کنید و با آن پوست صورت خود را تمیز کنید.

اگر در یک مرکز خرید چرخی بزنید، فروشگاههایی که محصولات مراقبت از پوست دارند را پیدا خواهید کرد و حتی در قفسه های سوپر مارکت ها انواع گسترده ای از این محصولات است که میتوانید خریداری کنید. در بیشتر مواقع، مارک های معروف با توجه به انواع پوست محصولات متنوع و مناسبی را برای مراقبت از پوست  تولید میکنند.
محصولات پاکسازی پوست شامل دو نوع است – بصورت فوم (کف) و غیر فوم. محصولاتی که بصورت فوم است معمولاً همراه با آب بهترین نتایج را برای پاکسازی پوست به همراه دارد. این فوم ها بصورت لوسیون، کرم، ژل، لایه بردار، اسپری و محصولاتی بصورت ماسک  در دسترس هستند. محصولات غیر فوم مانند کرم ها و لوسیون ها میباشند.

اسکراب (لایه برداری)

لایه برداری به این معنی است که لایه رویی پوست که حالت مرده دارد از سطح پوست برداشته میشود. البته برای اینکار از هیچ وسیله ای نباید استفاده کرد تا آسیبی به پوست شما وارد نشود. به همین دلیل بسیاری از لایه بردارها معجزه میکنند.

لایه بردارهای صیقل دهنده پوست معمولاً از عناصر طبیعی مانند زردآلو و هلو ساخته میشوند. همچنین لایه بردارهایی هستند که حاوی گیاه جوجوبا و اکسید آلومینیوم است که انتخاب این لایه بردارها به میزان لایه برداری صیقلی که میخواهید انجام دهید، بستگی دارد. معمولاً درلایه بردارهایی که حاوی گیاه جوجوبا هستند، برای لایه برداری های ملایمتر استفاده میشود و در لایه بردارهایی که  حاوی اکسید آلومینوم هستند برای لایه برداری های قویتر استفاده میشود. پس یک بار دیگر توصیه میشود که پیش از خرید لایه بردار از نوع پوست خود آگاهی پیدا کنید.

تعداد دفعاتی که از لایه بردارهای صیقلی دهنده باید استفاده کنید بر اساس نوع پوست شما فرق میکند. به هر حال آنچه که معمول است هفته ای یک یا دوبار از لایه بردار میتوان استفاده کرد.

مرطوب کننده

یکی از قوانین بسیار مهم مراقبت از پوست، مرطوب کننده ها میباشند. پس از استفاده از اسکراب صیقلی دهنده باید از کرم مرطوب کننده حتماً استفاده شود. آلوئه ورا به عنوان یکی از معروفترین مواد تشکیل دهنده قوی در مرطوب کننده ها است. دیگر مواد تشکیل دهنده مرطوب کننده ها شامل چربی های گیاهی و حیوانی، سیلیکون، کره کاکائو، نفت و مواد معدنی مختلف است.

بنابراین هنگامی که یک مرطوب کننده میخرید بهتر است که آنرابررسی کنید تا از محتوای آن مطمئن شوید که پوست شما بهترین مراقبت را دریافت میکند.
انتخاب یک مرطوب کننده امکان دارد کار ساده ای نباشد، اما دانستن برخی اطلاعات رایج در مورد نوع پوست خودتان و هرگونه حساسیتی که پوست شما به مواد تشکیل دهنده آن مرطوب کننده دارد به شما کمک میکند که یک مرطوب کننده مناسب را برای پوست خود انتخاب کنید. مطمئن شوید که مرطوب کننده ای که انتخاب میکنید یک عطر ملایم دل اانگیزی هم داشته باشد. بعد از همه این چیزها، هر روزه از این مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از ضد آفتاب

بسیاری از مردم بر این باورند که ضد آفتاب یک محصول آرایشی است و ضروری نیست. این افراد میگویند که مادر بزرگ من هرگز از ضد آفتاب استفاده نکرده است و بسیار هم زیبا بوده است! خوب هم زمان و هم محیط زیست فرق کرده است. اشعه های مضر خورشید بیشتر و بیشتر به پوست ما آسیب میرساند. بنابراین اگر شما پوست خودتان را دوست دارید عاقلانه این است که هنگامیکه بیرون میروید ازضد آفتاب استفاده کنید. یک پوست سالم پوستی است که ترک نخورده باشد و کبودی هم نداشته باشد و ضد آفتاب از پوست شما در برابر تمام این خطرات بطور شگفت انگیزی محافظت میکند.
 

ادامه این موضوع

آیا آب برای پوست مفید است؟

رابطه بین آب و پوست یکی از موضوعاتی است که سال ها مورد بحث بوده است. سلایق فردی در انتخاب آب و وسایل حمام نقش اصلی را دارند. دانستن اثرات دمای آب، صابون و کلر بر پوست اهمیت دارد.

اصول مراقبت از پوست

در این مقاله در مورد الفبای اصول مراقبت از پوست صحبت شده است که برای شما یک شروع تازه در این مورد است. اصول اولیه برای زندگی لازم است و اصول اولیه مراقبت از پوست هم باید برای شما اهمیت داشته باشد.

پوست سالم در مقایسه با پوست ناسالم

اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید باید بتوانید تشخیص بدهید پوست ناسالم چیست. این راهنمای مختصر، چند ترفند و چگونه مقایسه کردن پوست سالم و ناسالم برای تشخیص پوست ناسالم را ارائه می کند. با رعایت این نکات هر وقت مسواک می زنید یا دوش می گیرید می توانید پوستتان را از نظر سلامت آن بررسی کنید.

حلقه‌های سیاه زیر جشم ها را چطور بپوشانیم؟

حلقه های سیاه زیر چشم یکی از مشکلات رایجی هستند که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. هرچند صدها کرم برای این مشکل پوستی در بازار موجود است، به دلایل بسیاری پوشاندن این ناحیه با آرایش کاملا کارساز است.

خورشید و اثرات آن بر روی پوست

هنگامیکه درمورد حفاظت از پوست صحبت میشود، خورشید میتواند به عنوان بزرگترین دشمن شناخته شود. اما همه ما میدانیم که بدون خورشید هیچ کاری نمیتوانیم انجام دهیم. پس به منظور یک سری اقدامات احتیاطی بهتر است که در مورد آسیب احتمالی که خورشید میتواند بوجود بیاورد، اطلاعاتی بدست بیاوریم.

درمان پوست های خشک

مقاله حاضر به مشکلات پوست های خشک و نحوه درمان آنها می پردازد، به ویژه، روی چشم ها، اطراف بینی، چانه و گونه ها و همچنین روی جوش های سر سیاه. به همان اندازه که به محصولات مراقبت های پوستی اهمیت داده می شود، پوست های خشک نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

درمان خشکی آرنج

آرنج بخشی از بدن است که به بیشترین میزان مورد استفاده و در معرض هوا قرار می گیرد. بنابراین آرنج آسان تر از بخش های دیگر بدن خشک شده و سلول های پوست مرده ایجاد می کند. این درمان های خانگی می توانند با موفقیت برای بدون هزینه درمان کردن خشکی آرنج مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان خشکی دست

خشکی دست یکی از مشکلات پوستی رایج است که در همه جای دنیا دیده می شود. خشکی دست دلایل زیادی دارد. با رعایت چند نکته ساده می توان به آسانی این شرایط را کنترل کرد. این مقاله نکته ها و ترفندهای جلوگیری از خشکی دست را توضیح می دهد.

دستور العمل برای پوست صورت

دراین مقاله یک دستور العمل ماسک صورت آمده است که به آسانی میتوان آنرا در خانه ساخت. عوامل مغذی برای هر یک از مواد تشکیل دهنده هم برای هر دستور العمل داده شده است. این روش بهتر از رفتن به سالن زیبایی و استفاده از ماسک صورت است.

راه هایی برای پوشاندن صورت

بسیاری از خانم ها با شرایط اضطراری مواجه می شوند که در آن باید جوش و لکه و چیزهای مشابه دیگر را روی صورتشان بپوشانند. در این مقاله راهنمائی در مورد کارهایی ارائه شده است که در صورت احساس نیاز به پوشاندن یک بخش از صورتتان باید انجام بدهید.

روش‌های درمان خشکی پا

"خشکی پا" یکی از رایج ترین مشکلات پوستی بین بزرگسالان است. بین درمان های دیگر، درمان های خانگی خیلی خوب خشکی و ترک پا را رفع می کنند. می توانید از چیزهایی که در آشپزخانه دارید برای درست کردن یک دارو در مدت زمانی کوتاه استفاده کنید.

مراقبت از پوست

جراحان پلاستیک توجه بسیار کمی در بافت پوست تا سال های اخیر داشتند. در عوض آنها در عمل جراحی برای برداشت پوست اضافی تاکید می کردند. امروز تعدادی از روش های جوان سازی پوست بدون جراحی در دسترس هستند.

مراقبت از پوست بر اساس نوع پوست

این مقاله در مورد انواع پوست صحبت میکند. آشنایی با انواع پوست به شما کمک میکند که نوع پوست خود را تشخیص دهید. مشکلات احتمالی در مورد انواع پوست نیز مورد بحث قرار میگیرد و راه حل های احتمالی نیز برای آن ارائه داده میشود.

مراقبت از پوست برای آقایان

این مقاله مواردی که برای مراقبت از پوست آقایان مورد نیاز است را ارائه میدهد. در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته، با ذکر جزییات مفصلاً در مورد آن صحبت شده است. اهمیت ماسک صورت و تقویت کننده های صورت هم مورد بحث قرار گرفته شده است.

مراقبت از پوست برای سن خاص

در هر سنی مراقبت از پوست یک کار خاص است به این دلیل که در سنین مختلف با مشکلات گوناگونی روبرو میشویم. روش مناسب برای رسیدگی به این مشکلات به شما کمک میکند که به راحتی بتوانید اختلالات پوستی را برطرف کنید و سلامتی پوست را حفظ کنید.

مراقبت از پوست بصورت موضعی

اگرچه ما روزانه پوست خود را میشوییم، اما آیا اینکار را به روش صحیح انجام میدهیم؟ آیا ما تمام قسمت های پوست بدنمان را که احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند، توجه میکنیم؟ یا اینکه با بی توجهی باعث میشویم که پوست ما حالت سرزندگی و شادابی خودش را از دست بدهد و آسیب ببیند، آیا این خواست ما است؟

مراقبت از پوست خشک بدن

مراقبت از پوست خشک کار سختی است. وقتی کارهای ابتدایی را که شرایط پوست را بهتر می کنند بدانید، می توانید به آسانی از خشکی پوست جلوگیری کرده و آن را کنترل کنید.

مراقبت از پوست صورت

این مقاله به مواردی می پردازد که شخص باید در مراقبت از پوست خود به آن بپردازد. دو مورد مراقبت از پوست در هنگام صبح و عصر از مواردی هستند که به تفصیل به آنها اشاره شده است. بعضی نکاتی هم که باید در کل صورت باید انجام شود مورد بررسی قرار گرفته است.

مراقبت از پوست صورت برای خانمها

این مقاله روال مراقبت از پوست صورت را برای خانمها توضیح میدهد. شایع ترین مشکل زنان آکنه و چین و چروک پوست صورت است. خانمها با این جزئیات سروکار دارند. یک راهنمای کامل مراقبت از صورت در اینجا تهیه شده است.

مراقبت دائمی از پوست صورت

انگیزه اصلی این است که برای مراقبت از پوست صورت به شما آگاهی داده شود تا طبق یک روال منظم آنرا انجام دهید. مجموعه ای از سوالات هم داده شده است که با جواب دادن به آنها میتوانید تعیین کنید که انجام دادن این روال مناسب است یا نه؟

ورزش دادن صورت

این مقاله در مورد ورزش دادن صورت توضیح میدهد. یک مراقبت دائمی خوب از پوست صورت باید شامل ورزش دادن صورت هم باشد. در این مقاله در مورد تعدادی از ورزشها که برای عضلات صورت، گردن و همچنین چشم است، توضیح داده شده است.

Top