ادامه موضوع

چرا روش جراحی لپ باند انجام می شود؟
جراحی لپ باند چه نوع روش جراحی است؟ این روش چگونه عمل می کند؟
ماه های پس از جراحی لپ باند – وضعیت زندگی پس از جراحی
مقایسه ی جراحی لپ باند با سایر روش های جراحی کاهش وزن
آمار مربوط به جراحی لپ باند
عوارض جانبی جراحی لپ باند
خطرات جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
از بیمار خواسته می شود تا تغییراتی را در رابطه با نوع غذای مصرفی و چگونگی مصرف و میزان مصرف، در رژیم غذایی خود اعمال کند.

رژیم مرحله ی پیش از جراحی

در مرحله ی پیش از جراحی، جراح برای شما رژیم ویژه ای را تجویز می کند. این رژیم در اصل سیستم بدنی شما را برای جراحی آماده می کند. از طرفی این رژیم به طور ویژه چربی بدنی اطراف کبد و معده را کاهش می دهد و از بافت عضلانی محافظت می کند و روند کاهش وزن را افزایش می دهد، از طرفی به شما در روند بازتوانی یاری می رساند. دریافت کالری در این مرحله می بایست حدود 800 تا 1200 کالری در روز باشد، به طوری که حدود 80 تا 120 گرم آن شامل دریافت مواد پروتئینی می باشد.

رژیم مرحله ی پس از جراحی

در مرحله ی پس از جراحی، مسئله مهم اینست که شما غذایی مصرف کنید که ارزش تغذیه ای خوبی داشته باشد، پس در نتیجه ی آن شما می توانید سالم و سرحال باشید. رژیم متعادل مناسب اساسا شامل پروتئین های با چربی کم (برخی انواع گوشت، ماهی، مرغ بدون پوست، و تخم مرغ)، میوه ها و سبزیجات، نان غلات و حبوبات بهداشتی، محصولات لبنی و غیره می باشد. مهم اینست که به جای آن که 3 وعده غذایی بزرگ و حجیم صرف کنیم، چندین وعده غذایی کم حجم داشته باشیم. در بین وعده های غذایی نمی بایست میان وعده ای صرف شود. می بایست غذا به آرامی خورده شود و به درستی هم جویده شود. در غذا خوردن افراط نکنید و با شدت غذا نخورید. می بایست غذاهای پروتئینی زیادی بخورید و غذاهای حاوی کربوهیدرات و چربی بسیار کمی استفاده کنید. نوشیدن مقادیر زیادی آب و سایر مایعات در طی روز می تواند مفید باشد.

پس از جراحی از بیمار می خواهیم تا برای 2 هفته ی اول، تنها غذاهای آبکی مصرف کند. در این مرحله، اساسا غذاها شامل خامه ی شیر، سوپ و آبگوشت و غیره می باشد. پس از 2 هفته از زمان رژیم غذایی داده شده، برای بیمار غذاهای نیمه جامد همانند مرغ بدون پوست، ماهی و غیره هم تجویز می شود. تنها پس از 6 هفته از جراحی به بیمار اجازه داده می شود تا غذاهای جامد مصرف کند.

غذاهایی که قبل و بعد از جراحی می بایست از خوردن آن ها پرهیز کرد

غذاهای مشخصی وجود دارند که نیاز است قبل و بعد از جراحی از خوردن آن ها اجتناب شود. اول از همه، تمام غذاهای با محتوای غنی از شکر و قند، و چربی می بایست کنار گذاشته شوند. هر نوع ماده غذایی فاسد و یا غذاهای با ارزش غذایی کم می بایست کنار گذاشته شوند و از مصرف آن ها اجتناب شود.

برای سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن، نیاز است تا از موارد زیر پرهیز شود
  • غذاهای پر از کربوهیدرات، همانند: آب نبات، شیرینی، نوشابه، شربت، عسل، مربا، کیک، بستنی
  • غذاهای با میزان چربی بالا: شکلات، چیپس، کیک، شیرینی، بستنی، گوشت خوک، سوسیس، غذاهای سرخ شده، سس های خامه ای
  • به طور کلی میلک شیک، نوشابه، آبجو، شیر و الکل
  • غذاهای با نشاسته و آرد سفید، مانند ماکارونی، برنج و نان
  • کره و روغن و سایر چربی ها را می بایست به حداقل میزان مصرفی در روز محدود کرد.
  • نوشیدنی های گاز دار مانند آب گازدار، شامپاین می تواند باعث افزایش حجم شکم شود و باعث ایجاد ناراحتی شوند.
  • غذاهای حاوی محتوای بالای فیبر از جمله ذرت، کرفس، مارچوبه، میوه خشک، پرتقال، آناناس، سیب زمینی شیرین که به راحتی قابل هضم نیستند و ممکن است در شکم شما گیر کنند.
  • سایر غذاها شامل بادام زمینی، پاپ کورن، دانه میوه ها و سبزیجات، و گوشت هایی که به سختی جویده و بلعیده می شوند مانند گوشت گاو و حتی همبرگر که می بایست از خوردن آن ها اجتناب شود.
  • پس از جراحی، نباید فورا الکل مصرف شود. بلافاصله قبل و پس از وعده های غذایی از هر نوعی مایعی استفاده نکنید.
شما می بایست از تمام دستورات تجویز شده توسط پزشک در رابطه ی با رژیم غذایی داده شده تبعیت کنید، در نتیجه می توانید روند بازتوانی خود را سرعت ببخشید.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

دوچرخه زدن

حرکت ضربدری با دستگاه سیم کش

ایستاده با دمبل

ایستاده با میله EZ

روی یک تخت شیب دار

Top