ادامه موضوع

چرا روش جراحی لپ باند انجام می شود؟
جراحی لپ باند چه نوع روش جراحی است؟ این روش چگونه عمل می کند؟
ماه های پس از جراحی لپ باند – وضعیت زندگی پس از جراحی
مقایسه ی جراحی لپ باند با سایر روش های جراحی کاهش وزن
آمار مربوط به جراحی لپ باند
خطرات جراحی لپ باند
رژیم مناسب برای جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
اگرچه ممکن است افراد بگویند روش جراحی لپ باند راه حل فعالی برای بهبود مشکلات چاقی است، ولیکن این روش هم بدون عارضه نمی باشد. پیش از اینکه فردی تحت جراحی لپ باند قرار بیگرد، مهم اینست که از پزشکان در مورد تمام عوارض جانبی ممکن در این جراحی چه مثبت و چه منفی سوالاتی پرسیده شود، بنابراین می توان تصمیم مشخصی گرفت که آیا این روش جراحی برای بیمار مناسب است یا که خیر. همه ی اثرات جانبی مثبت و منفی می بایست پیش از تصمیم گیری نهایی بررسی شوند.

برخی اثرات جانبی منفی برای این روش جراحی

برخی عوارض جانبی منفی شایع برای این روش جراحی با سیستم هضم در بدن ارتباط دارند. این جراحی ممکن است باعث ایجاد تهوع و استفراغ شود. ممکن است در ناحیه ی شکم و طحال مشکلاتی وجود داشته باشد. مشکل دیگر شایع می تواند اسهال، یبوست و دیسفاژی (dysphasia ) ( دشواری در بلع) و انسداد در شکم باشد. در برخی از بیماران ممکن است شاهد عفونت در اطراف ناحیه ی جراحی باشیم.

برخی عوارض جانبی منفی می تواند در حد وسیعی و در کل بدن گسترده شود. ممکن است درد شدید و ناراحتی در مفاصل و پاها وجود داشته باشد. درد شکمی هم مشکل دیگری است که ممکن است رخ دهد. تب با درجه ی بالا هم می تواند ایجاد شود.

مهم اینست که این عوارض جانبی فورا پس از جراحی توسط پزشک درمان شوند. ممکن است این عوارض بیماری شدیدی را ایجاد کنند و گاهی اوقات حتی باعث مرگ بیمار شوند. مشکلات مرتبط با جراحی نمی بایست در هر حالتی بدون درمان رها شوند.

ریزش مو و نازک شدن موها هم عارضه ی جانبی شایع دیگری می باشد که در بسیاری از بیماران در چند ماه اول پس از جراحی تجربه می شود. مشکل بزرگی نیست و بیماران معمولا با تجویز شامپو و ماساژ مو خوب می شوند و موهای آن ها دوباره رشد می کند. اساسا ریزش مو به علت کاهش دریافت پروتئین در نتیجه ی کاهش ناگهانی آن در محتوای غذایی رخ می دهد. مهم است که پس از جراحی دریافت پروتئین را افزایش دهیم، به طوری که توانایی متابولیزه کردن ریز مغذی ها را داشته باشیم. این پروتئین ها می تواند از منابعی مثل مرغ بدون پوست، و ماهی و همچنین از انواع محصولات لبنی تهیه شود، بویژه مواد غذایی با چربی کم. منابع مصنوعی برای پروتئین از راه مکمل های پروتئینی، هم گزینه ی دیگری در این راستا می باشد.

این اثرات جانبی منفی می تواند محدود و کنترل شود. مهم است که عوارض جانبی منفی را کاملا جدی بگیریم و برای پرهیز از هر نوع مشکل وخیم دراز مدتی، آن ها را هر چه زودتر مشخص کنیم.

برخی از عوارض جانبی مثبت برای این روش جراحی

این مطلب درست نمی باشد که تنها در جراحی اثرات جانبی منفی وجود دارد. ممکن است برخی اثرات جانبی خوب هم در اثر جراحی دیده شود. مطالعات اخیر بیشتر نشان می دهد که جراحی می تواند به درمان افسردگی کمک کند. علت آن اینست که اکثر موارد نامناسبی که بیمار حس می کند، در مورد اضافه وزن مربوط به موارد زمینه ای است و بیمار حس تازه ای از زندگی، آزادی و اعتماد به نفس را تجربه می کند.

یک اثر جانبی خوب برای جراحی، بهبود کیفیت خواب بیمار است. این امر می تواند به محدود کردن آپنه خواب (قطع موقت تنفس هنگام خواب) کمک کند که امروزه توسط بسیاری از افراد تجربه می شود.

این جراحی قابل برگشت است. اگر فرد راحت نباشد و یا دیسترس شدیدی را در طی روند بازتوانی تجربه کند، ممکن است در مواردی توصیه شود که کل روند جراحی به حال اول برگردد.

جراح و تیم کاری خبره ی وی معمولا در مورد تمام اثرات جانبی که برای بیمار قبل از جراحی وجود دارد بحث می کنند. در صورتی که اطلاعات بیشتری لازم باشد، گروه حمایت کننده برای کمک به شما همیشه حضور دارند.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

حرکت با طناب

به پهلو

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

Top