ادامه موضوع

چرا روش جراحی لپ باند انجام می شود؟
ماه های پس از جراحی لپ باند – وضعیت زندگی پس از جراحی
مقایسه ی جراحی لپ باند با سایر روش های جراحی کاهش وزن
آمار مربوط به جراحی لپ باند
عوارض جانبی جراحی لپ باند
خطرات جراحی لپ باند
رژیم مناسب برای جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
نیاز به جراحی لپ باند

بسیاری از افراد با مشکلی به نام اضافه وزن دست به گریبانند. علل مختلفی برای ایجاد اضافه وزن وجود دارد، برای مثال وجود زمینه ی ژنتیکی یا برخی از عدم تعادل های هورمونی از علل مسبب آن هستند. سبک زندگی کلی و عادات تغذیه ای هم در ایجاد چاقی نقش دارند. شاید شما یکی از افرادی باشید که اضافه وزن دارند و روش های مختلفی را برای کاهش وزن امتحان کرده باشید، ولی بعد از آن دوباره وزنتان اضافه می شود. این چرخه ی بی سرانجام شما را ناامید می کند، چاقی وضعیت جالبی نیست و می تواند بر روی وضعیت سلامتی شما اثر بگذارد و خطرات بیماری های جدی را به همراه داشته باشد.

جراحی لپ باند چه نوع روشی است؟

جراحی لپ باند نوعی روش بستن قابل تنظیم معده است که با لاپاراسکوپی انجام می شود. این روش یکی از چندین روش در دسترس برای کاهش وزن می باشد. این جراحی نوعی روش جراحی لاپاراسکوپی است و در نتیجه در آن از برش و یا سوراخ بزرگی در بدن استفاده نمی شود. نواری در بالای معده قرار داده می شود و کیسه کوچکی را ایجاد می کند. این کار دریافت غذا را محدود کرده و به معده اجازه می دهد تا بتواند فقط غذای کمی را نگه دارد. از طرفی باعث می شود تا فرد وزن خود را کم کند و آن هم از راه کاهش میزان غذای دریافتی میسر می شود.

روش

با افزایش وزن، بسیاری از گزینه ها برای جراحی لپ باند وجود دارد. در حالی که این روش گزینه مناسبی برای تمام افراد نمی باشد، چون خطرات مشخصی دارد. آزمون های مختلفی توسط بیمار انجام می شود تا ببینیم آیا برای وی می توان جراحی انجام داد. نتایج آزمون ها تحلیل می شود و سپس جراح تصمیم می گیرد که آیا بیمار می تواند تحت جراحی قرار بگیرد یا که خیر. پس از آنکه بیمار تحت غربالگری پیش از جراحی قرار گرفت، داده ها برای جراحی ثبت می شوند.

قبل از آن که جراحی مناسب شروع شود، بیمار تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرد. سوراخ کوچکی در بخش بالایی شکم ایجاد می شود و در نتیجه ی جراحی لپ باند، بخش فوقانی معده در اطراف می پیچد. این کار بقیه ی معده را جدا می کند. در روش جراحی لپ باند، لوله ای از راه تنظیماتی که بعدا انجام می شود، به پورت در دسترس وصل می شود. سپس محل سوراخ بخیه زده می شود و پس از آن که بیمار هشیاری خود را بدست آورد، ترخیص می شود.

این روش چگونه اثر می کند؟

عملکرد اولیه برای روش جراحی لپ باند، کنترل دریافت غذا است. کیسه ایجاد شده با استفاده از نوار قابل تنظیم تنها می تواند بخش کوچکی از غذا را نگه دارد. هنگامی که کیسه پر می شود، شما احساس سیری و پری در معده دارید، بنابر این از خوردن غذای بیشتر منصرف می شوید. این کار به تدریج غذا خوردن شما را کنترل می کند و به شما کمک می کند تا وزن خود را کم کنید. این وسیله شامل بالون کوچکی است که باد می شود تا فرد احساس پری داشته باشد. به این نوار، نوار قابل تنظیم می گویند به طوری که می تواند باد شود و در صورت نیاز تخلیه شود. این کار می تواند از راه پورت در دسترس انجام شود. می توان نوار را با مقادیر کمی از محلول سالین باد کرد. توانایی تنظیم جدیدتر، آن را برای بیماران مفید می سازد.

پس از جراحی

برای چند روز اول پس از جراحی، به فرد توصیه می شود تا تنها از رژیم مایعات استفاده کند. در ادامه به آرامی، غذاهای پوره ای استفاده می شود و سپس رژیم غذایی طبیعی برای بیمار استفاده می شود. مهم است که از دستورات پزشک در مورد اجتناب از عوارض این روش پیروی کنیم. بر اساس احساس بیمار، ممکن است اگر فرد غذای بیشتری بخواهد، کیسه گشادتر شود. می بایست فرد برای بهتر نتیجه دادن جراحی، در حد محدودی غذا بخورد.

چون که اکثر جراحی ها خطرات و عوارض مخصوص به خود را دارند، روش های جراحی کاهش وزن می تواند گزینه آخر برای درمان اضافه وزن در بیماران باشد.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

ایستاده با دمبل

حرکت دو ضرب با کتل بل

پشت بازو خوابیده

پرس بردفورد/ راکی

Butt-ups

بلند کردن کتل

Top