ادامه موضوع

جراحی لپ باند چه نوع روش جراحی است؟ این روش چگونه عمل می کند؟
ماه های پس از جراحی لپ باند – وضعیت زندگی پس از جراحی
مقایسه ی جراحی لپ باند با سایر روش های جراحی کاهش وزن
آمار مربوط به جراحی لپ باند
عوارض جانبی جراحی لپ باند
خطرات جراحی لپ باند
رژیم مناسب برای جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
نیاز به کاهش وزن

روش بستن معده بصورت قابل تنظیم با لاپاراسکوپی به یکی از مناسب ترین روش های جراحی کاهش وزن تبدیل شده است. امروزه، تعداد افرادی که مشکل چاقی دارند، فراوانند و هر یک از آن ها به سختی در تلاشند تا وزن خود را کاهش دهند و از شر اضافه وزن خود خلاص شوند. با رعایت عادات تغذیه ای، همیشه به راحتی نمی توان وزن را کاهش داد. چاقی خطر بیماری های تهدید کننده ی حیات را افزایش می دهد و حتی می تواند بر روی کیفیت زندگی هم اثرگذار باشد.

چرا جراحی لپ باند انجام می شود؟
 
در برخی شرایط، روش های جراحی برای کاهش وزن مقبول تر می باشند. روش جراحی لپ باند یک روش جراحی است که در آن کیسه کوچکی در بخش بالایی معده با استفاده از سیستم لپ باند ایجاد می شود. اندازه ی معده با بستن آن کم می شود و مقادیر دریافت غذا هم کاهش می یابد. انواع متفاوتی از این سیستم لپ باند وجود دارد.
سیستم لپ باند با کنترل مقادیر دریافت غذا در زمان مناسب به کاهش وزن کمک می کند و از طرفی احساس گرسنگی را هم کاهش می دهد. کیسه نه تنها دریافت غذا را محدود می کند، بلکه روند تخلیه غذا به روده ها را هم آرام می کند. با کاهش سرعت هضم، فرد برای زمان طولانی احساس سیری می کند و در نتیجه نیاز به دریافت غذای بیشتر را کاهش می دهد.

مزایا و معایب

روش جراحی لپ باند، متدی امیدوار کننده برای کاهش وزن است. این روش مزایای فراوانی دارد.

لاپاراسکوپی- این روش جراحی نوعی روش جراحی لاپاراسکوپی است و در آن برش بزرگی در شکم داده نمی شود. کل جراحی از راه سوراخ کوچکی در شکم انجام می شود.

نوار قابل تنظیم- توانایی تنظیم اندازه ی نوار یکی از مزایای برجسته ی این روش می باشد. در زمان ناخوشی و یا در زمان بارداری، می توان اندازه ی نوار را در سیستم لپ باند تغییر داد ( اگر برای راحتی بیشتر لازم باشد).

روند بازتوانی سریع تر- فردی که جراحی می شود، نسبت به جراحی کلی در وضع بهتری است. پس از جراحی، تنها زمان کوتاهی لازم است تا بیمار در بیمارستان بماند. زمان بازتوانی هم در مقایسه با سایر روش های جراحی مشابه بسیار کوتاه است.

برگشت پذیری- مزیت برجسته ی روش جراحی لپ باند اینست که در صورت نیاز می توان آن را برداشت. به نظر می رسد که برای دراز مدت بماند، ولی در صورت نیاز می توان آن را خارج کرد. هنگامی که نوار برداشته می شود، معده و دستگاه هضم غذا بدون هیچ مشکلی به طور طبیعی کار می کنند.

سیر کاهش وزن آهسته- یکی از مزیت های روش جراحی لپ باند اینست که درصد کاهش وزن حاصله در اثر این روش در مقایسه با سایر روش های جراحی کاهش وزن کمتر می باشد. در مقایسه، کاهش وزن در این روش جراحی سیری آهسته تر دارد.

رژیم-  به محض اینکه عملکرد طبیعی بدن تغییر می کند، فرد نمی تواند همه غذاها را صرف کند. با محدودیت مقدار غذا، نوع غذاها هم محدود می شود. تمام غذاها می بایست به طور کامل جویده شوند تا انسدادی ایجاد نشود.

سبک زندگی- درست همانند هر نوع جراحی دیگر، روش جراحی لپ باند می تواند عوارض مختص به خود را داشته باشد، از جمله لیز نوار و یا افزایش سایز کیسه. پس از جراحی، مهم است که رژیم مناسب و بهداشتی استفاده شود، چون مصرف غذاهای نامناسب، عوارض جانبی و درد ایجاد می کند.

روش جراحی لپ باند یک روش کاهش وزن ایمن و بی خطر می باشد. بیماران درد کمی دارند و زمان بازتوانی آن بسیار سریع است و عوارضی هم ندارد و یا اگر هم داشته باشد، خیلی کم است.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

به پهلو

پرس شانه با کابل

تقویت دلتویید با دستگاه سیم کش

حرکت ضربدری با دستگاه سیم کش

کشش تسمه

تمرین با دمبل

Top