ادامه موضوع

طراحی ناخن
راهنمایی آرایش ناخن
پدیکور و مانیکور
نکات مراقبت از ناخن
 

برخی از پزشکان سایت

 
چرا دست شما به مانیکور نیاز دارد؟

آیا پوست دستتان خشک و پوسته پوسته و چروک به نظر میرسد؟ آیا ناخن های شما شکل طبیعی و سالم ندارد؟ اگر جواب بله است، بنابراین برای زیبایی دست ها و ناخن های خود بیشتر به نظافت آنها بپردازید و برای انجام این کار در میان مشغله روزانه فقط چند دقیقه وقت نیاز است. حالا بزرگترین رازی که در پشت تمام این انگشتان بسیار زیبای خوش آب و رنگ و شیک وجود دارد این است که ناخن هایتان را مانیکور کنید. حالا چه ناخن های کوتاه شده یا ناخن های بلند درخشان داشته باشید، کافیست که یک فرم مناسب به ناخنها بدهید و درکنار آن پوست دستی درخشان هم داشته باشید، در نتیجه با ناخنهای درست شده، آراسته و مطابق مد روز یا شیک، شما سرحال و شاداب بنظر میرسید. اگر با رفتن به سالنهای زیبایی برای مانیکور کردن با مشکل روبرو هستید، حقیقت این است که شما میتوانید اینکار را خودتان درخانه انجام دهید و بدون هیچگونه زحمتی اینکار را بکنید. از آنجا که شکل و حالت انگشتان شما وسیله ای برای اشاره کردن به جنبه های مهم در یک گفتگو است، بنابراین چرا با یک کمی رسیدگی آنها را مشخص تر نکنید، بطوریکه بتوانید هنگام صحبت کردن تمام توجه را به انگشتان خود جلب کنید.

وسایلی که برای مانیکور نیاز دارید

درست است که یک کیت مانیکور و یا مجموعه ای از وسایل مانیکور هزینه ای را در بر دارد، اما بعد از اینکه یک بار هزینه کردید برای یک مدت طولانی میتوانید در پولتان صرفه جویی کنید. در کنار این موضوع، داشتن مجموعه کامل مانیکور در خانه به شما این امکان را میدهد که  تا مدتها بعد به دفعات بسیار زیاد از این وسایل استفاده کنید در صورتیکه وقتی به سالن آرایش میروید و وسایل مانیکور را ندارید امکان استفاده مکرر از آنها را هم ندارید. اینکار باعث میشود که هزینه ای که برای مانیکور میکردید را صرفه جویی کنید. شما براحتی میتوانید این کیت مانیکور را از هر فروشگاه لوازم آرایشی تهیه کنید. وسایلی که شما برای مانیکور به آنها احتیاج دارید شامل:
 • سوهان ناخن
 • قیچی کوتیکول (کوتیکول قسمت سفید رنگ در ابتدای رویش ناخن ها است که تغذیه اصلی برای رویش و رشد ناخن از این ناحیه انجام می گیرد)
 • بافر ناخن (نوعی سوهان نرم که از یک لایه چرمی مانند که بسیار نازک و لطیف است، درست شده)
 • کاسه ای برای آب گرم
 • لاک پاک کن
 • برس ناخن
 • چوب نازک (مانند خلال دندان) از چوب پرتقال
 • گلوله های پنبه ای
 • سفت کننده ناخن یا پوشش دهنده پایه
 • براق کننده ناخن
 • پوشش دهنده رویی ناخن

شکل دادن به ناخن

دست خود را به خوبی با صابون بشویید و شروع کنید با یک سوهان ناخن قابل انعطاف زیر ناخن ها را تمیز کنید. سپس با یک حوله ناخنهای خود را خشک کنید. حالا نوبت این است که ناخن های خود را شکل بدهید. برای این کار، فرمی را برای شکل دادن به ناخن خود انتخاب کنید که انگشتان شما را مشخص تر کند. اگر انگشتان شما ریز نقش است آنرا بصورت بادامی شکل دهید. برای انگشتانی که کوتاه و کلفت هستند ناخن هایی با فرم مربع بیضی (مربعی که سر آن بصورت بیضی است) خوب بنظر میرسد و انگشتان سنگین با فرم مربع بیضی دوست داشتنی به نظر میرسند. برای سوهان کشیدن ناخن برای فرم مربع بیضی از حرکت دادن سوهان به یک سمت خودداری کنید و سوهان را به شکل بالا و پایین آوردن که حالت هَلالی به ناخن میدهد استفاده کنید.

نرم کردن کوتیکول ناخن

بعد از اینکه ناخن هایتان را به شکل دلخواه در آوردید دستتان را در یک ظرف آب ولرم بگذارید. میتوانید چند قطره اسانس روغن معطر و نمک حمام را برای تاثیر بیشتر به آب اضافه کنید. دستان خودتان را چند دقیقه در آب قرار دهید، اما اگر نمیخواهید که دستهایتان در آب حالت چروک شدن را پیدا کند زیاد دستتان را در آب قرار ندهید. پس از اینکه دستتان را از آب بیرون آوردید آنها را خشک کنید و مقداری روغن یا کرم کوتیکول را به روی ناخن هایتان بمالید و با چوب نازکی که از چوب درخت پرتقال درست شده است به آرامی زیر قسمتی که ناخن رشد کرده است ببرید و آن لایه پوستی شکل را بلند کنید.

پیش از اینکه ناخن هایتان را لاک بزنید آنها را کاملا خشک کنید. علاوه بر آن مطمئن شوید که پرزهای حوله ای که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است به ناخن هایتان نچسبیده باشد. بهترین راه خشک کردن و پاک کردن روغن وکرم روی ناخنهایتان  استفاده از پَد پنبه ای است. پس از آن چربی باقیمانده روی ناخن هایتان را با یک بافر سفید پاک کنید. مرحله بعدی استفاده از محلول پایه ناخن است. محلول پایه ناخن باید سریع خشک شود و یک لایه مات روی ناخن بوجود بیاورد. این محلول را با سه یا چهار ضربه قلم مو روی ناخن بزنید. بعد از اینکه دوبار این محلول را روی ناخن زدید از محلول نگه دارنده ناخن استفاده کنید که مانع از ورقه ورقه شدن و یا ترک خوردن ناخن میشود. برای اینکه ناخن هایتان فانتزی بنظر برسد میتوانید از لاک فرنچ استفاده کنید. برای این کار میتوانید از یک قلم ناخن سفید فوری استفاده کنید.
 
 
دسته بندی
زیبایی ناخن » مراقبت از ناخن
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

با نیمکت لاری

پرس پشت بازو نشسته

چرخش روسی با دستگاه سیم کش

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

کشش فوقانی بدن با صندلی

Top