ادامه موضوع

طراحی ناخن
راهنمایی آرایش ناخن
خودتان مانیکور کنید
نکات مراقبت از ناخن
 

برخی از پزشکان سایت

 
پدیکور چیست؟

همانطور که شما از تمام قسمت های بدن خود مراقبت میکنید باید از پاهای خود هم به همان خوبی مراقبت کنید. پاهای ما مهمترین بخشی است که ما از آنها بهره برداری می‌کنیم که اغلب با مواردی مانند اینکه کفش پا را بزند و یا با آلوده شدن از گرد و خاک، اذیت میشود. تمیز و نرم نگه داشتن پاها مانند بقیه اندام بدن از جنبه های مهم زیبایی و بهداشت است. با تمام اینها، پاهای شما در مورد شخصیت شما صحبتهای زیادی میکند. با یک برنامه تنظیم شده و برای تمیز کردن ترک های زشت پاشنه پا و مرتب کردن ناخن های بدشکل و کثیف پای خود را مرتب و تمیز کنید نزد یک پدیکور کار حرفه ای بروید. پدیکور میتواند پای شما را نرم نگه دارد و ناخن های پای شما را سالم و درخشان کند.

مراحل کلی پدیکور
  • برای شروع، تمام لاکی که از قبل روی ناخن های پاهایتان باقی مانده را با استفاده از یک پد آغشته به استون کاملاً پاک کنید. بهتر است که برای پاک کردن لاک ها از پنبه های گوله شده استفاده کنید زیرا این گوله های پنبه، پرزهایی که از پنبه کنده میشود را روی ناخن شما باقی نمیگذارد. برای کوتاه کردن ناخن ها ی پا از یک ناخن گیر بسیار خوب باید استفاده شود و ناخن را باید از کناره های پا به فاصله 8/1 اینچ بالاتر از قسمتی که ناخن رشد کرده است را بطور مستقیم باید کوتاه کرد. این فرم کوتاه کردن یک حالت چهارگوش به ناخن میدهد که این روزها برای درست کردن ناخن ها خیلی محبوب و مورد پسند است، سپس گوشه های ناخن کوتاه شده را از حالت تیزی در آورده و یک حالت هلال خیلی ملایم به آن داده میشود.
  • در این مرحله برای چند دقیقه پا را در یک آب ولرم گذاشته میشود که حاوی روغن آروماتراپی aromatherapy oils ( یک نوع اسانس طبیعی روغنی برای ماساژ دادن ) و نمک اِپسوم  Epsom (سولفا ت منیزیم که برای لایه برداری پوست از آن استفاده میشود) است. بهتر است که پا بیشتر در آب بماند تا آن  قسمت هایی از پا که پوست  ضخیم تر است بخوبی نرم شود و برای اینکه نتیجه بهتری بدست بیاورید چند قاشق شیر هم میتوانید اضافه کنید.
  • مرحله بعدی حذف کوتیکول ( یک لایه پوست نازک در قسمت رشد ناخن ) دور ناخن است که در ابتدا با یک وسیله به شکل خلال دندان که مخصوص ناخن است را به کرم مخصوص کوتیکول ناخن آغشته میکنید و روی کوتیکول ناخن میمالید پس از نرم شدن کوتیکول آنرا با انبر مخصوص اینکار قیچی میکنید.
  • برای اینکه پاهایی نرم و شاداب و جوان داشته باشید با یک اسکراب پا یا اسکراب بدن و یا یک سنگ پای مرطوب به آرامی با حرکت دورانی روی تمامی قسمت کف پا، پاشنه و کناره های کف پا بمالید تا پوستهای مرده آن قسمت از بین بروند.
  • روغن اضافی مانده روی ناخن های پا را با استفاده از استون پاک کنید و پس از آن میتوانید در سه مرحله یک بار یک طرف ناخن و بار دیگر طرف دیگر ناخن و سپس وسط ناخن را لاک بزنید. پیش از پوشیدن کفش باید مطمئن شوید که لاک روی ناخن شما خشک شده است.

مانیکور

مانیکور چیست؟

دست بخش مهمی از بدن را تشکیل میدهد، برای بهتر کردن ظاهر خود باید از دست ها و ناخن های خود مراقبت کنید و به آنها رسیدگی کنید. بهترین روش برای رسیدگی کردن به دست ها و ناخن ها، مانیکور کردن آنها است. شما هم میتوانید این کار را در خانه انجام دهید و هم میتوانید به یک سالن زیبایی بروید و توسط یک مانیکورکار متخصص این کار را انجا دهید. فرنچ مانیکور نیز یکی از محبوب ترین نوع لاک روی ناخن است که قسمت بیرونی ناخن را به رنگ سفید میزنند که برای اینکار از برچسب های مخصوص این کار استفاده میکنند.

مراحل کلی مانیکور
  • در ابتدا تمام لاک روی دستتان را پاک کنید. برای پاک کردن لاک ناخن از پنبه های گوله ای استفاده کنید. سپس با یک سوهان ناخن ناخن هایتان را شکل دهید. بسیار مهم است که سوهان ناخن را در یک جهت حرکت دهید و سوهان را به سمت بالا و پایین حرکت ندهید. برای کوتاه کردن ناخن استفاده از سوهان ناخن بهترین روش است، ابتدا از سمت زبرتر سوهان برا ی کوتاه کردن و بعد هم از سمت نرم تر سوهان برای حالت دادن به ناخن استفاده کنید.
  • دراین مرحله باید کوتیکول ناخن را از بین ببرید. برای این کار از کرم از بین برنده کوتیکول استفاده کنید و بعد با یک پنبه نخی کوتیکول ناخن را به سمت عقب فشار دهید. قیچی کردن کامل کوتیکول ناخن ایده خوبی نیست.
  • سپس با یک کرم لایه بردار روی پوست دست و ناخن را با یک حرکت دورانی ملایم ماساژ دهید. پس از آن یک لوسیون خوب مخصوص دست را به کف دست بمالید. برای ماساژ از انگشت شست دست دیگر استفاده کنید، ابتدا کف دست و سپس قسمت های بیرونی دست را ماساژ دهید با این کار خون بهتر جریان پیدا میکند.
  • سپس نوبت به لاک ناخن میرسد، برای این کار باید ناخن های دست را با یک پَد پنبه ای پاک کنید و روی سطح ناخن را پیش از لاک زدن تمیز کنید. ابتدا قسمت وسط ناخن را و سپس کناره های ناخن را لاک بزنید. بهترین حالت این است که سه لایه لاک بزنید تا لاک دوام بهتری داشته باشد، اما هر لایه را که میزنید صبر کنید خشک شود و سپس لایه بعدی را بزنید.
 
 
دسته بندی
زیبایی ناخن » مراقبت از ناخن
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 
 

برخی از تمرینات

ایستاده با دمبل

پرس کوبایی

فلای سرشانه با تسمه کشی

پرس شانه با کابل

کشیدن کابل در مقابل بدن

شنا رفتن

Top