ناخن هایی که همیشه لاک درخشان دارد و فرم داده شده است مورد توجه است و قطعا اثر گذار است. ناخن هایی که بخوبی فرم داده شده اند و بطور مناسبی سوهان کشیده شده اند و صیقل داده شده اند، به یک خانم در مورد شیوه آرایش ناخن و اینکه این شیوه منعکس کننده شخصیت او است یک حس خوب و مثبتی را میدهد.

انتخاب لاک ناخن

زمانی که میخواهید یک رنگ را برای لاک زدن ناخن خود انتخاب کنید، رنگهای متنوع درخشان کاملی برای انتخاب کردن وجود دارد. همیشه خوب است که یک رنگ لاک را انتخاب کنید که با لباسی که میپوشید تقریبا هماهنگ باشد. اما اگر آن رنگ لاکی که با لباستان هماهنگ باشد را ندارید، میتوانید هوشمندانه از یک رنگ تیره را انتخاب کنید. یا از لاک فرنچ که لبه بیرونی ناخن را لاک سفید بزنید و یک لایه برق لاک هم روی آن بزنید جذابیتی متناسب با هر سلیقه لباسی که میپوشید، پیدا میکنید. در موارد دیگر، شما میتوانید از لاک هایی که با سایه روشن صورتی، سفید و قرمز است استفاده کنید که با بسیاری از لباس ها تناسب دارد. هماهنگی رنگ رژ لبی که به لب خود میزنید با لاک دستانتان یکی از جنبه های مهم است. بنابراین در حالی که ناخن خود را لاک میزنید این سبک را در نظر داشته باشید. علاوه بر این با توجه به شرایط اضطراری شما میتوانید از لاک ناخن هایی که سریع خشک میشوند و یا محلول خشک کننده ناخن استفاده کنید.

با این حال میتوان گفت که در مقایسه با لاک هایی که دیرتر لب پر میشوند لاک ناخن معمولی همیشه یک گزینه سالم تر است. مناسبت ها نقش مهمی در تعیین رنگ ناخن دارد که روی ناخن انگشتان شما بدرخشد. بنابراین رنگی را انتخاب کنید که تکمیل کننده برای آن مناسبتی باشد که به آنجا میروید. برای هر روز هر لباس یا هر لباس کاری که میپوشید، لباس باز و نازک لاک های بی رنگ ایده خوبی است. اگر شما به یک مهمانی میروید یا برای یک قرار ملاقات میروید، برای اینکه شیک بنظر برسید، ناخن های خود را با یک لاک های به رنگ براق درخشان کنید، لاک هایی به رنگ مشکی، نقره ای، طلایی یا سبز.

ناخن خود را لاک بزنید

پیش از لاک زدن ناخن خود باید یک کاری را انجام دهید و آن این است که لاکی که از قبل روی ناخن شما باقی مانده را با لاک پاک کن روغنی کاملاً پاک کنید. این کار باعث میشود که رنگ ناخن مدت بیشتری روی ناخن شما باقی بماند. بطور ایده آل باید 3 بار لاک را به ناخن زد، ابتدا یک لایه بزنید صبر کنید خشک شود و بعد یک لایه دیگر بزنید و بعد یک لایه برق ناخن روی لاک بزنید این کار باعث میشود مدت زمانی بیشتر لاک روی ناخن شما باقی بماند. ولی از آنجا که لاک های ناخن شیمیایی هستند باید در هفته این یک یا دو بار استفاده شوند. ناخن های خود را تازه نگه دارید از زرد شدن آنها ( هنگامی که لاک به مدت طولانی هفته ها روی ناخن بماند ناخن به علت اینکه با هوا و اکسیژن هوا درتماس نیست زرد رنگ میشود) و خشک شدن پوسته ناخن جلوگیری کنید.

آخرین روش برای نقاشی کردن ناخن ها فرنچ کردن ناخن ها است که با لاک سفید لبه بیرونی ناخن را با قلم ناخن سفید میکنند و بقیه ناخن بی رنگ میماند و بعد یک لایه برق ناخن روی آن میزنند. برای اینکه لاک روی ناخن تراشه تراشه نشود و به اصطلاح نریزد و مدت زمان بیشتری روی ناخن بماند ناخن های تازه لاک زده را به مدت 30 ثانیه در یک آب سرد یخی بگذارید. برای داشتن نقاشی های مد روز یا طراحی های شیک و مدرن از رنگ های منسجم، براق و نگین های کوچک استفاده کنید. برای انجام این کارها به دنبال سالن هایی که کار ناخن را بصورت حرفه این انجام میدهند، بگردید.

پاک کردن لاک ناخن

برای پاک کردن لاک از روی ناخن های خود به یک لاک پاک کن، نرم کننده کوتیکول و پنبه یا پدهای لاک پاک کن احتیاج دارید. در وهله اول با روشن کردن فن تهویه و بار کردن پنجره های اتاق بخارات سمی لاک پاک کن خارج شود بدون اینکه سوراخ بینی خود را با پنبه پر کنید. به خاطر داشته باشید که لاک پاک کن ممکن از استون یا بدون استون باشد. اگرچه میخواهید ناخن های سالمی داشته باشید از لاک پاک کن های بدون استون استفاده کنید.

بهترین گزینه این است که برای پاک کردن ناخن از لاک پاک کن ژلی استفاده کنید حتی اگر مدت زمانی که لاک را از روی ناخن خود پاک میکنید طولانی تر از مدتی بشود که با استون پاک میکنید. پنبه بدون مواد را آغشته به ژل پاک کننده ناخن کنید و آنرا را روی ناخن بگذارید و روی ناخن فشار دهید و برای چند ثانیه نگه دارید بطوری که لاک روی ناخن را بخود جذب کند. پنبه را از پایه تا نوک ناخن خود بمالید تا تمام لاک از روی ناخن شما پاک شود. برای پایان کار دستها و پاهای خود را با آب بشویید و با روغن کوتیکول به آرامی آنها را ماساژ دهید و برای جلوگیری از آسیب دیدن دست و پایتان به آنها کرم مرطوب کننده بزنید.
 

ادامه این موضوع

نکات مراقبت از ناخن

این مقاله در مورد اهمیت مراقبت از ناخن است. همچنین در مورد روال مراقبت های اولیه ناخن و برخی از نکات منحصر به فرد در مورد ناخن در این مقاله ارائه داده شده است. به همان میزان که چهره و مو برای خوب بنظر رسیدن مهم هستند ناخن ها هم دارای اهمیت هستند. بنابراین برای داشتن ناخنهایی درخشان و سالم این نکات مهم را رعایت کنید و آنها را انجام دهید.

پدیکور و مانیکور

در این مقاله یک راهنمایی مختصر و مفید آمده که در مورد نیاز به پدیکور و مانیکور توضیح داده است و اینکه چگونه این کار را باید انجام داد. این مقاله مرحله به مرحله در مورد اینکه با مانیکورو پدیکور دست ها و پاهای نرم، درخشان و زیبایی داشته باشید،راهنمایی کرده است.

خودتان مانیکور کنید

دراین مقاله یک راهنمایی قابل استفاده با جزئیات واضحی به شما میشود که چطور خودتان در خانه مانیکور کنید. اغلب تصور میشود که مانیکور را باید یاد گرفت و برای یادگیری آن مراحل طولانی وجود دارد، در صورتیکه اینطور نیست. اگر شما نمیخواهید که هر بار برای مانیکور دستتان به سالن زیبایی بروید، با راهنمایی که دراین مقاله شده است به راحتی بدون کمک متخصص مانیکور میتوانید این کار را در منزل انجام دهید.

طراحی ناخن

این مقاله در مورد طرح های مختلف مرسوم و مد روزی است که امروزه در بازار بسیار محبوب و مورد پسند قرار گرفته است. با خواندن این مقاله می‌توانید آخرین اطلاعات در مورد طراحی های گوناگون منحصر به فردی که در بازار موجود است و اینکه چه طرحی خیلی طالب دارد و چه طرحی طالب ندارد را بدست بیاورید.

Top