دستور غذایی برای بیماران قلبی باید با مقدار سدیم و چربی کم یا بدون چربی باشد. چربی در روغن، گوشت و آجیل وجود دارد؛ تمام این مواد خوراکی باید در رژیم غذایی به حداقل رسانده شوند. روش پخت باید اصلاح شود تا بدون استفاده از روغن و با حداقل مقدار سدیم، قسمت عمده مواد مغذی حفظ شود.

رژیم غذایی فرد مبتلا به بیماری قلبی باید عمدتا رژیم گیاهی باشد. هنگام آماده کردن سبزیجات سعی کنید سبزیجات را بجوشانید و با حداقل مقدار روغن بپزید. غذای چهار نفر را می توان با دو قاشق چایخوری روغن آماده کرد. برای این کار می توان مواد غذایی را آب پز کرد و برای نگهداری سبزیجات کمی روغن به آنها اضافه کرد. برای خوشمزه تر کردن غذا می توان از ادویه جات استفاده کرد. ادویه جاتی مانند فلفل، دارچین، میخک و غیره منابع خوب مواد معدنی و آنتی اکسیدان هستند. زنجبیل هم منبع خوبی از آنتی اکسیدان است. برای طعم دادن به سبزیجات می توان از این ادویه ها استفاده کرد.

گوشت لخم (کم چربی) تنها گوشت مجاز برای مصرف بیماران قلبی است. این دسته از بیماران می توانند دو یا سه بار در هفته یک یا دو تکه گوشت لخم بخورند. گوشت باید به شیوه آب پز کردن -و نه با سرخ کردن در ماهیتابه- آماده شود. می توانیم گوشت را آب پز کنیم، در مایکروویو بپزیم، در فر یا روی آتش کباب کنیم، بخارپز کنیم یا به روش خوراک‌پزی چینی آن را با سرعت و مداوم هم بزنیم و سرخ کنیم. روغن در صورت مصرف باید روغن غیراشباع مانند روغن کانولا، روغن آفتابگردان یا روغن زیتون باشد.

می توان از روغن به هر منظوری استفاده کرد اما مقدار روغن مورد استفاده نباید بیشتر از دو قاشق چایخوری باشد. می‌توان از روغن برای سرخ کردن گوشت لخم در ماهیتابه، سرخ کردن ماهی، تفت دادن پیاز یا مواد غذایی مشابه دیگری استفاده کرد که برای پختن آنها روغن لازم است.

باید گوشت کم چرب را به دقت بررسی کرده و چربی های باقیمانده روی آن را گرفت. مصرف نمک باید به حداقل رسانده شود. قهوه نوشیدنیِ ممنوع برای بیماران قلبی است.

نوشیدن یک لیوان آب گرم قبل از انجام هرکاری در صبح بهترین راه برای پاکسازی مناسب بدن از پسماندها است. همچنین آب خون را تمیزتر و از پسماندها پاک می کند. با انجام این کار مشکل یبوست و مشکلات دیگر معده رفع می شوند. نوشیدن آب گرم با چند قطره لیمو در آن می تواند برای کنترل اسیدیته بیمار مفید باشد و علاوه بر این یک نوشیدنی طراوت بخش است. دستور غذایی بیماران قلبی باید به دقت و با تشخیص صحیح تعیین شده و دقیقا رعایت شود.

دستور غذایی برای بیماران قلبی باید با مقدار سدیم و چربی کم یا بدون چربی باشد. گوشت لخم تنها گوشت مجاز برای مصرف بیماران قلبی است.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
رژیم غذایی و سلامتی » تغذیه وبیماری‌ها
 

وبلاگ های دیگر
غذا و تغذیه

 
Top