اهمیت رژیم سه روزه و رژیم هفت روزه

می توان رژیم غذایی را برای رسیدن به هدف کاهش وزن مدیریت کرد. رژیم های سه روزه و هفت روزه از جمله رژیم هایی هستند که هر کسی برای رسیدن به هدفش می تواند از آن ها پیروی کند. به طور عرفی، رژیم های کاهش وزن چربی و کربوهیدرات کمی دارند. رژیم های با چربی و کربوهیدرات کم شاخص گلیسمیک پائینی دارند بنابراین مواد غذایی در داخل بدن به گلوکز تبدیل نمی شوند.

هدف رژیم کاهش وزن، کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده، غذاهای سرخ شده و غیره و در عوض مصرف مواد غذایی تازه و طبیعی است. رژیم غذایی باید چنان طراحی شود که بیماری ها را به حداقل برساند؛ رژیم غذایی مساعد قلب یک نمونه از این رژیم ها است. مشخص شده است که مصرف بعضی میوه ها و سبزیجات احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد و بینایی را تقویت می کند. همچنین بسیاری از مواد غذایی مواد آنتی اکسیدان دارند. خوردن این مواد غذایی بی خطر است و می تواند سلامتی را تضمین کرده و وزن بدن را حفظ کند.

معمولا برنامه غذایی مواد غذایی متعادلی دارد و مقدار زیادی از این مواد غذایی بی خطر در آن وجود دارد. در این برنامه های غذایی مصرف مواد خوراکی فاقد ارزش غذایی (هله هوله) کاهش داده می شود و بنابراین کاهش وزن امکانپذیر می شود.

رژیم سه روزه

افراد زیادی در سراسر جهان رژیم سه روزه را می گیرند و گفته می شود این رژیم یک رژیم کاهش وزن خوب است. در هر صورت هیچ مرجع موثقی برای این برنامه رژیمی وجود ندارد و تصور بر این است که این رژیم با از دست دادن آب بدن و نه با سوزاندن چربی ها باعث کاهش وزن می شود. این برنامه رژیم غذایی با برنامه ورزشی همراه نیست. این رژیم استاندارد است و برای سه روز گرفته می شود و بعد از آن چهار تا پنج روز رژیم غذایی نرمال رعایت می شود و بعد دوباره رژیم سه روزه گرفته می شود. این ثابت می کند ممکن است اثر این رژیم ناشی از کاهش متناوب متابولیسم و بازگرداندن دوباره عادت ذخیره چربی در دوره های رژیم و غیر رژیم باشد. این رژیم غذایی باعث کاهش وزن 5/4 تا 5 کیلوگرم در سه روز می شود.

رژیم هفت روزه

این رژیمی تعادل برای هفت روز است و 25/2 تا 5 کیلوگرم کاهش وزن در این مدت را تضمین می کند. این رژیم غذایی مقدار متعادلی کربوهیدرات، پروتئین بیشتر، چربی، ویتامین، مواد معدنی و فیبر متوسطی دارد. مواد غذایی فیبردار چربی کمتری دارند و بنابراین برای بدن خوب هستند؛ فیبرای محلول نیز وجود دارند که برای کاهش سطح کلسترول خون بسیار مهم هستند. مواد غذایی مورد استفاده در این برنامه رژیم غذایی مواد غذایی با شاخص گلیسمیک پائین هستند و بنابراین نرخ تیدیل آن ها به قند در داخل بدن کم است.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
رژیم غذایی » کاهش وزن
Top