نکات تغذیه ای

اشتباهات زیادی در مورد رژیم غذایی وجود دارند که شما وارد ذهنتان می کنید. این اشتباهات می توانند خطاهای رژیمی باشند. باید خطاهای رژیمی را بررسی کنید و در صورتی که مرتکب این خطاها شده باشید باید رفتارتان را اصلاح کنید چون این خطاها هستند که شما را ناسالم، دچار اضافه وزن یا مستعد ابتلا به بیماری می کنند.

هفت خطای اصلی رژیمی در زیر عنوان شده اند، نگاهی به آن ها داشته باشید و بعد تصمیمات صحیح بگیرید.
  1. آیا هر چیزی را که در مقالات با موضوع سلامتی و کاهش وزن می خوانید باور می کنید؟
  2. آیا فکر می کنید انتخاب های غذائیتان انتخاب های برتر و عملا بی ضرر هستند؟
  3. آیا ورزش کردن را فراموش کرده اید؟
  4. آیا بعد از خواندن مکرر مقالات پزشکی، در مورد کربوهیدرات ها سر در گم شده اید؟
  5. آیا خیلی زیاد غذا خورده اید؟
  6. آیا در مورد زمان غذا خوردن " به طور منظم نامنظم" بوده اید؟
  7. آیا عادت به مصرف زیاد مکمل های غذایی که در تبلیغات می بینید داشته اید؟
این موارد از جمله اشتباهات متداول هستند و همه مرتکب آن ها می شوند. مردم عادت دارند تمام نکات مطرح شده در مقالات سلامتی را باور کنند و بدون مشورت کردن آن ها را اجرا می کنند. هدف مقالاتی که در مورد سلامتی نوشته شده اند این است که درک بهتری از واقعیت ها در شما ایجاد کنند و باید در مورد تمام نکاتی که در آن ها نوشته شده است به طور منطقی فکر کرد و تنها با توصیه یک متخصص پزشکی معتبر آن ها را اجرا کرد.

بعد از خواندن مقاله ای در مورد کاهش وزن این احتمال وجود دارد که در مورد کربوهیدرات ها سردرگم بشوید و ندانید آیا باید کربوهیدرات مصرف کنید یا از مصرف آن پرهیز کنید. رژیم اتکینز مصرف کربوهیدرات ها را به حداقل می رساند، اما بسیاری از برنامه های رژیمی دیگر اینقدر مخالف مصرف کربوهیدرات نیستند.

واقعیت اصلی که همه باید آن را درک کنند این است که عامل اصلی افزایش وزن مقدار کالری دریافت شده است و مسئله فقط مصرف چربی یا کربوهیدرات بیشتر نیست.
ممکن است بعضی افراد فکر کنند رژیم غذایی تدوین شده بعد از خواندن تمام مقالات بهتر از تمام رژِم های دیگر است. این تصور غلطی است و شما باید در مورد آن فکر کنید، با یک متخصص تغذیه مشورت کرده و رژیمی را تدوین کنید.

عادت به زیاد خوردن و عادت به به طور نامنظم خوردن اشتباهی بزرگ و خطرناک است. متخصصان آیورودا می گویند غذا باید برای نیمه سیر کردن شما کافی باشد. عادت به به طور نامنظم غذا خوردن اشتباه بزرگی است و ممکن است باعث افزایش وزن بشود.

هر روز باید ورزش کرد و برای این منظور باید از یک برنامه روتین دقیق پیروی کرد. ورزش تنها راه سوزاندن کالری اضافی دریافت شده است. برای فعالیت های روزمره است که انرژی ذخیره می شود. اگر این انرژی سوزانده نشود باعث اضافه وزن می شود.
 
نام فرستنده
 
مجموعه
رژیم غذایی » کاهش وزن
Top