اغلب اوقات افراد می خواهند تناسب اندام پیدا کنند اما راه را اشتباه می روند. در نتیجه یا آسیب می بینند یا به نتایجی می رسند که مطلوب آن ها نیستند. مردان و زنان هر دو باید اهمیت پیدا کردن تناسب اندام را بفهمند. در واقع این چیزی است که تمام خانواده از آن سود می برند.

وقتی صحبت از تناسب اندام می شود، هر فردی باید بداند که بدن او متفاوت از افراد دیگر است. در نظر داشتن سطح کنونی تناسب اندام مهم است. قبل از این که وارد هر برنامه ورزشی بشوید با پزشک خود مشورت کنید.

اهداف خود را برای تناسب اندام تعیین کنید

با وقت گذاشتن برای تعیین جایی که در آن هستید و تعیین اهدافتان، بر شرایط کنترل خواهید داشت. خودتان را برای هر روز ورزش کردن و تکرار حرکات به دفعات بیشتر و حتی انجام تمرینات سخت تر به چالش بکشانید. همه این کارها وقت می برند اما نگرش مثبت و برنامه عمل واقع گرایانه می توانند به تضمین روی دادن آن ها کمک کنند.

برای مثال می توانید برای حداقل 10 دقیقه در روز ورزش کردن برنامه ریزی کنید. این ورزش می تواند پیاده روی تند در اطراف بلوک ساختمانتان باشد. در هرصورت باید تا حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید و فعال تر باشید. افرادی وجود دارند که دچار مشکلات سلامتی هستند و ورزش های سنگین برای آن ها مشکل هستند. حتی در این صورت ورزش های کم شدت بسیاری وجود دارند که این دسته از افراد می توانند آن ها را انجام بدهد.

خودتان را برای پیدا کردن تناسب اندام به چالش بکشید

وقتی تمرین های ورزشی شما پرچالش تر می شوند متوجه می شوید که با انجام آن ها کالری بیشتری می سوزانید. در این زمان است که شروع به دیدن بزرگترین پاداش های تلاش هایتان می کنید. یک وجه از تناسب اندام که باید به خاطر داشت این است که برنامه ورزشی شما باید انعطاف پذیر باشد.

افراد زیادی بهانه می آورند که نمی توانند هزینه رفتن به باشگاه یا خرید دستگاه های ورزشی برای استفاده در خانه را بپردازند. در هر صورت می توانید بدون این که مجبور به رفتن به باشگاه یا خرید دستگاه های گران قیمت برای استفاده در خانه باشید، عالی ورزش کنید. نگاهی به ورزش های مختلف داشته باشید و تعداد زیادی از ورزش ها را پیدا خواهید کرد که می توانید با کمی سرمایه گذاری یا بدون اینکه اصلا چیزی بخرید آن ها را انجام بدهید.

تنوع تمرین ها به شما کمک می کند به برنامه تناسب اندام خود پایبند بمانید

برنامه ورزشی شما باید تنوع داشته باشد تا بتوانید وقتی هوا خوب است در فضای باز و هنگامی که هوا خیلی سرد یا گرم است در داخل ساختمان باشید. اجازه ندهید دمای هوا تعیین کند آیا شما ورزش خواهید کرد یا خیر. در برنامه روزانه تان برای ورزش وقت بگذارید تا بتوانید ورزش کنید و آن را کنار نگذارید. اگر متوجه شدید که اغلب اوقات برای ورزش کردن وقت کم می آورید اولین کاری که هر صبح انجام می دهید ورزش کردن باشد تا مطمئن شوید که ورزش روزانه تان انجام می شود.

وقتی دانستنیهای اولیه تناسب اندام را آموختید، می توانید اهداف کوچکی را تعیین کنید که به شما در رسیدن به برنامه کلی کمک کنند. وقتی تغییرات را در نگرش، ظاهر بدنی، بنیه و حتی سلامت روانی خود ببینید صمیمانه مایل به ادامه دادن ورزش خواهید بود.
بدون توجه به این که در حال حاضر سطح تناسب اندام شما چقدر است، راه هایی برای افزایش آن وجود دارد. مطمئن شوید برنامه شما شامل تمرین هایی است که از انجام آن ها لذت می برید. وقتی ورزشی را که انجام می دهید دوست داشته باشید برای انجام آن انگیزه بیشتری دارید. ورزش ها را با هم در یک برنامه ترکیب کنید تا دلزده نشوید و بدن شما به انجام دوباره و دوباره یک تمرین عادت نکند.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
فیتنس » درباره فیتنس
 

وبلاگ های مربوط

  • فواید ورزش کردن
    ورزش کردن بیشتر از آنچه که فکر میکنید فواید دارد. مطمئناً، به ما کمک...

وبلاگ های دیگر
بارداری

 
Top