نوزادان تازه متولد شده همیشه با گریه های شدید و مداوم شناخته می شوند. گاهی اوقات راضی نگه داشتن یک نوزاد بسیار سخت است و نمی توان به آسانی نیازهای او را درک کرد.  مادر با تماشای دقیق رفتار کودک و گوش دادن به تون صدای گریه او، قادر خواهد بود نیاز فرزند خود را درک کند. دلایل بسیاری برای گریه نوزادان تازه متولد شده وجود دارد. گریه کودک می تواند به دلیل گرسنه بودن و یا  خواب آلوده بودنش باشد. اگر کودک هر نوع ناراحتی احساس کند، خشم خود را با گریه نشان می دهد. جمع شدن گاز معده نیز می تواند یکی دیگر از دلایل گریه کودک باشد. اگر نوزاد نتواند به درستی آروغ بزند، شروع به گریه می کند. بنابراین جالب خواهد بود که بدانید همه نوزادان اگر دلیلی در اطرافشان برای ناراحتیشان وجود داشته باشد به تلخی گریه خواهند کرد.

در اکثر موارد علت اصلی گریه نوزادان اشتهای آنها است. کودکان احساس گرسنگی می کنند و می خواهند مادرشان متوجه گرسنگی آنها شود. نوزادان اگر گرسنه باشند به شیوه خاصی گریه می کنند. نوزادان تازه متولد شده رفلکس مکیدن زبر و خشنی دارند.
 
اگر کودک احساس خواب آلودگی کند صدای گریه کودک کاملا متفاوت خواهد بود. خمیازه کشیدن و مالیدن چشم ها هم علائم دیگری است که نشان می دهد کودک احساس خواب آلودگی می کند. نشان داده شده است که هر چه کودک خسته تر باشد، خواباندن او نیز سخت تر خواهد بود. به محض این که مادر این نوع گریه را بشنود باید به کودک کمک کند زودتر به خواب رود.

هنگامی که نوزاد احساس ناراحتی کند، با صدای کاملا متفاوت دیگری گریه خواهد کرد.

در صورتی که کودک از جمع شدن گازمعده درد بکشد، با صدای بلند گریه می کند و پاهایش را به سمت قفسه سینه جمع می کند. با فشار دادن ملایم شکم نوزاد می توان به رفع این مشکل کمک کرد. همچنین می توان شکم نوزاد را با حرکت دایره ای خیلی آرام ماساژ داد. برای رفع گاز معده درست نیست به کودک قرص داد چرا که عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت. روش دیگر این است که کودک را روی آرنج خود نگه دارید و پشت نوزاد را به آرامی مالش دهید و با این حرکت نیز به دفع گاز کودک کمک خواهید کرد.

اگر کودک نیازبه آروغ زدن داشته باشد، کودک چند بار به صورت منقطع گریه می کند و هر بار گریه کودک مدت زمان کوتاهی ادامه می یابد. هنگامی که مادر این نوع گریه را می شنود، باید کودک را به آرامی بر روی قفسه سینه قرار دهد و در حالی که سرنوزاد را  روی شانه های خود می گذارد، پشت کودک را ملایم نوازش کند.

توجه داشته باشید که اگر کودک بخواهد که او را حرکت دهید یا خسته باشد یا اگر نیاز به توجه پدر و مادر داشته باشد، خواسته خود را با گریه کردن بیان می کند.
 
نام فرستنده
 
دسته بندی
۰ الی ١٢ ماه » گریه نوزاد - کولیک
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های دیگر
دهان و دندان

 
Top